Hit 2020 roku – folia holograficzna do paznokci – jak ją nakładać?

by

Czym jest folia holograficzna… Postaramy się przybliżyć Ci odpowiedź na to pytanie. Metod stylizacji paznokci jest – z miesiąca na miesiąc – coraz więcej. To, co nowe, zaczyna być standardem i pojawiają się kolejne pomysły na oryginalny manicure czy pedicure. Jedną z bardziej spektakularnych metod są folie. Mogłabyś zapytać – folie? Na płytki? Uspokajamy – nie dość, że wyglądają oryginalnie i bardzo trendy, są bezpieczne dla Twoich paznokci.

folia holograficzna do ozdabiania paznokci

Rodzaje folii na paznokcie

Wyróżniamy 3 typy folii – transferowe, transparentne i holograficzne. Co istotne – ostatni rodzaj może (lecz nie musi) być jednocześnie pierwszym lub drugim. Wygląda to być może skomplikowanie, ale sama aplikacja jest naprawdę prosta – przynajmniej jeżeli chodzi o folię holograficzną transferową… Zanim jednak przejdziemy do procesu nakładania, krótko opiszmy każdy typ folii.

Folia transferowa

Folia transferowa – jest to folia mniej wymagająca niż transparentna. Aplikujemy ją na płytkę przy udziale odpowiedniego kleju. Wystarczy nałożyć folię na już wyschnięty specyfik, odpowiednio ją wyciąć i przyłożyć na płytkę matową stroną. Po czym poznasz, że klej już wysechł? Staje się wtedy bezbarwny. Następnie – po krótkiej chwili – wystarczy oderwać folię. Nieco inaczej wygląda metoda aplikacji w przypadku folii transparentnej…

Folia transparentna

Folię transparentną, podobnie jak w przypadku transferowej, należy dokładnie wyciąć. Nie nakładasz jej jednak na klej. Aplikuje się ją, “zatapiając” w akrylu bądź żelu. Czy obie folie dają podobny efekt? Zdecydowanie tak. Która jest lepsza, trwalsza, prostsza…? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Folia holograficzna

Zacznijmy od tego, co znaczy “folia holograficzna”? Jest to nic innego jak folia imitująca hologramy. Pięknie błyszczy, mieni się i świeci. Jeśli wykorzystasz ją w trakcie stylizacji paznokci, masz gwarancję, że nie przejdziesz niezauważona. Najczęściej występuje ona w formie samoprzylepnych naklejek – wtedy aplikacja jest banalnie prosta. Bywa jednak i tak, że – jak już wspomnieliśmy – folia holograficzna jest jednocześnie transparentna lub transferowa. Innymi słowy – zatapia się ją w akrylu lub żelu albo aplikuje przy pomocy kleju.

folia holograficzna na paznokcie

Proces nakładania folii holograficznej transferowej

Postaramy się dokładnie opisać cały proces aplikacji folii holograficznej transferowej. Chcąc zrobić to kompleksowo, rozpoczynamy od przygotowania paznokci do manicure.

Przygotowanie paznokci

Manicure zacznij tak, jak zawsze, czyli od nadania kształtu płytkom, odsunięcia skórek i zmatowienia paznokci. Doskonale wiemy, że powtarzamy to niczym mantrę, ale bez przygotowania płytek żadna stylizacja nie będzie wyglądać dobrze!

Malowanie płytek

Zanim jeszcze przejdziesz do aplikacji lakieru hybrydowego, nie zapomnij o cleanerze, primerze i bazie. Utwardź płytki w lampie i – w końcu – rozpocznij (dla wielu) najważniejszy etap stylizacji paznokci. Decydując się na folię holograficzną, wybierz kolor hybrydy jak najbardziej do niej podobny. Dzięki temu Twój manicure będzie wyglądać zdecydowanie lepiej. Ponadto, w przypadku nieidealnego nałożenia folii, nie będzie to wtedy tak bardzo widoczne. Jeśli decydujesz się na folię holograficzną, pamiętaj o aplikacji dwóch warstw lakieru.

Nałożenie folii holograficznej

Po pomalowaniu płytek, ale przed utwardzeniem ostatniej warstwy lakieru, połóż folię holograficzną na paznokcie. Najważniejsze, żeby zrobić to stroną matową do płytki. Aplikując folię holograficzną na niedoschnięty jeszcze lakier, masz ten komfort, że folia holograficzna przyklei się samoistnie. Wystarczy ją tylko lekko docisnąć i – ewentualnie – utwardzić w lampe. Oczywiście można to zrobić również na klej, ale jest to nieco trudniejsze.

Folia holograficzna nie tylko na hybrydę

Folię holograficzną aplikuje się przede wszystkim na hybrydę, ale to nie jest jedyna metoda. Istnieje także opcja nałożenia jej na zwykły lakier. W takim przypadku konieczne jest już jednak użycie kleju – bez tego nie ma szans na folię holograficzną na płytkach.

folia holograficzna do paznokci

Folia holograficzna idealna na wielkie wyjścia

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że folia holograficzna to fantastyczny sposób na spektakularną stylizację płytek. Wystarczy kilka chwil, by uzyskać coś więcej niż “tylko” klasyczny manicure. Nawet najbardziej początkujące paznokciomaniaczki bez problemu radzą sobie z nakładaniem folii holograficznej. Wystarczy trochę cierpliwości, by uzyskać efekt podobny do tego na płytach CD. Taka stylizacja paznokci idealnie pasuje na karnawał, wesele czy imprezę w mieście. Z pewnością zostaniesz w niej zauważona – a o to chodzi, prawda?

0