Żel z tiksotropią. Czy to przyszłość stylizacji paznokci?

by

Stylizacja paznokci to branża, która charakteryzuje się dynamicznym rozwojem. Nowe produkty czy techniki manicure pojawiają się naprawdę często i zachwycają swoimi możliwościami. Żel z tiksotropią jest właśnie jednym z ostatnich hitów stylizacji paznokci. Niektórzy twierdzą, że to jeden z rewolucyjnych produktów – produktów, które zmieniają życie. Czy to prawda? Czy rzeczywiście żel z tiksotropią jest przyszłością stylizacji paznokci? Zanim przekonasz się o tym na własnych paznokciach, przeczytaj nasz tekst, by dowiedzieć się więcej!

W czym tkwi fenomen żeli z tiksotropią?

Czym jest tiksotropia? To pamięć cieczy, która zdecydowanie ułatwia kontrolowanie ruchów pędzla podczas wykonywania manicure. Żel z tiksotropią jest produktem do stylizacji paznokci, który charakteryzuje się gęstą konsystencją, ale jednocześnie świetnie sprawdza się u stylistek szukających preparatów do szybkiej budowy. Wyróżnia się wytrzymałością porównywalną z akrylem, co skutkuje wielotygodniowym utrzymywaniem się na płytce. Żel z tiksotropią jest bardzo wszechstronny. Można z nim pracować zarówno na formie, jak i na tipsie. Wszystko to sprawia, że ten supermocny, bardzo gęsty i szybkoaplikujący się produkt jest naprawdę godny przetestowania. Spodziewamy się, że już wkrótce stanie się must have każdej stylistki paznokci!

żel z tiksotropią

Zalety żelu z tiksotropią

Żel z tiksotropią ma tyle zalet, że trudno będzie nam wymienić wszystkie w krótkim tekście. Jedną z najważniejszych jest z pewnością szybkość jego aplikacji. Chyba każda stylistka paznokci ceni produkty, które pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów przy relatywnie niewielkim nakładzie pracy. O ile aplikacja żelu z tiksotropią nie należy do najprostszych, ponieważ pracuje się z nim “w powietrzu”, jej szybkość wynagradza wszystkie ewentualne niedogodności!

Warto wspomnieć o tym, że jest to produkt jednofazowy, co jeszcze bardziej przyspiesza tempo wykonania stylizacji. Rewelacyjna (a wręcz rewolucyjna), gęsta konsystencja żelu z tiksotropią ma bezpośrednie przełożenie na sposób nakładania produktu. Kosmetyk się nie rozlewa na boki, “nie zalewa” skórek, a także nie rozpręża podczas zaciskania tunelu. Wbrew niektórym opiniom, nie tylko nie szkodzi płytce, a wręcz ją wzmacnia.

Aplikacja żelu z tiksotropią

Jak pisaliśmy, żelu z tiksotropią używają przede wszystkim stylistki paznokci. Wynika to z faktu, że jego aplikacja jest dość wymagająca. Nie oznacza to oczywiście jednak, że i osoby, które w warunkach domowych przedłużają płytkę, nie mogą wypróbować tego produktu.

Jak wygląda cały proces manicure z wykorzystaniem żelu z tiksotropią? Proces przygotowania płytki do stylizacji nie odbiega od “standardowego”. Nadaj paznokciom kształt, zmatuj je oraz odsuń i/lub usuń skórki. W dalszej kolejności odtłuść płytkę cleanerem, zastosuj primer kwasowy (tylko w przypadku problematycznych paznokci), a potem bezkwasowy. Jeśli żel z tiksotropią aplikujesz w celu przedłużenia płytki, zacznij od warstwy bazowej, którą utwardź w lampie. Potem pozostanie Ci budowanie paznokcia (i utwardzenie kolejnej warstwy). Tunel zaciskaj po około 10 sekundach. Ostatnim etapem stylizacji jest już tylko aplikacja topu hybrydowego lub żelowego i można się cieszyć pełnym efektem manicure!

Po czym poznać najlepszy żel z tiksotropią?

Jak wybrać najlepszy żel z tiksotropią? Należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Weź pod uwagę przede wszystkim czas utwardzania produktu, stopień jego krycia oraz kolor. Oczywiście, w zależności od rodzaju lampy, czas utwardzania może się różnić. Stopień krycia żelu jest szczególnie istotny w przypadku płytki z problemami (np. przebarwieniami). Co do kolorystyki preparatów – z pewnością warto mieć zarówno bezbarwne, jak i o delikatnej barwie. W końcu nigdy nie wiadomo, jakie będą preferencje Twoich Klientek!

Gdzie znaleźć najlepsze żele z tiksotropią?

Oczywiście, żele z tiksotropią możesz znaleźć w wielu sklepach i hurtowniach kosmetycznych. Pytanie tylko – gdzie je kupić, by mieć pewność najlepszego wyboru? My polecamy sprawdzone żele ze sklepu internetowego AllePaznokcie. Żele do paznokci budujące Jelly, dostępne w aż 17 kolorach, to gwarancja najwyższej jakości i maksymalnej trwałości. Co istotne – jest on dostępny w 4 pojemnościach, więc jeśli obawiasz się, czy będziesz potrafiła nakładać żel z tiksotropią, możesz zacząć od zakupu najmniejszego opakowania. Jesteśmy jednak przekonani, że szybko uzupełnisz swoje zapasy i będziesz regularnie zachwycać swoje Klientki efektami manicure z użyciem budującego żelu z tiksotropią!

0