Fotel kosmetyczny – zainwestuj w najlepszy sprzęt!

by

Prowadzisz salon urody i zastanawiasz się nad tym, jaki fotel kosmetyczny wybrać do swojego gabinetu? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, by kupić możliwie najlepszy model i zmieścić się w ustalonym budżecie? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi! Przeczytaj nasz tekst, a wybór fotela kosmetycznego na pewno stanie się prostszy!

Zastanów się nad tym jeszcze PRZED wyborem fotela kosmetycznego…

Zanim rozpoczniesz proces wyboru fotela kosmetycznego, powinnaś ustalić kilka rzeczy. Jeżeli to zrobisz, na pewno zdecydowanie szybciej i sprawniej dokonasz selekcji i zakupu!

Przeznaczenie fotela kosmetycznego

Przede wszystkim zastanów się nad tym, do czego potrzebujesz fotela – tylko do wykonywania pedicure, zabiegów na twarz czy ciało, a może jedynie do masaży? W każdym przypadku, po dokonaniu wyboru, zdecydowanie zawężysz liczbę oglądanych modeli, co jest bardzo dobre.

Wygląd fotela

Poza tym, koniecznie przemyśl, jak powinien wyglądać Twój wymarzony fotel kosmetyczny. Jakie kolory będą pasować do Twojego gabinetu? Z jakiego materiału chcesz, by był wykonany? Jakie mogą być jego maksymalne wymiary, aby zmieścił się do Twojego salonu? Wszystko to jest szalenie istotne!

Dostępny budżet

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem do zastanowienia się, jest ustalenie budżetu, jaki możesz przeznaczyć na fotel kosmetyczny. W ofercie sklepu internetowego AllePaznokcie znajdziesz dziesiątki modeli, różniących się pod wieloma względami, w tym m.in. rozmiarem, funkcjonalnościami, kolorem, materiałem wykonania oraz właśnie ceną. Ustaw odpowiednie filtry i rozpocznij przeglądanie foteli do swojego gabinetu!

fotel kosmetyczny

Dobry fotel kosmetyczny – co powinien posiadać?

Jak już wspomnieliśmy, w sklepie internetowym AllePaznokcie znajdziesz naprawdę wiele modeli foteli kosmetycznych. Wybór może być więc po prostu trudny. Szczególnie, jeżeli sama do końca nie masz dokładnie sprecyzowanych oczekiwań względem tego elementu wyposażenia salonu.

Postanowiliśmy więc Ci pomóc! Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych funkcjonalności uniwersalnych foteli kosmetycznych.

Regulacja pozycji fotela

Planujesz zakup fotela kosmetycznego służącego zarówno do zabiegów na twarz, ciało, jak i manicure oraz pedicure? Koniecznie zwróć uwagę na jego regulację pozycji, ponieważ zdecydowanie Ci się to przyda w codziennym jego użytkowaniu! Niektóre fotele posiadają regulację na pilota, inne oferują regulację manualną. Istnieją fotele, w których reguluje się niemal każdą część. Inne są natomiast bardziej “statyczne” i dają nieco mniej możliwości.

Bardzo ważne jest to, żeby zmiana pozycji była dla Ciebie wygodna – szczególnie wtedy, gdy będziesz ją wykonywać, gdy Twoja Klientka będzie już na nim siedziała/leżała. Pamiętaj, że Twój komfort pracy bezpośrednio przełoży się również na jakość wykonywanych usług!

Ergonomiczny kształt

Ergonomiczny kształt, czyli wyprofilowanie fotela, znacząco wpływa na odczucia Klientek w trakcie wykonywanych zabiegów. Oczywistym jest, że im będzie im wygodniej, tym większe prawdopodobieństwo, że miło zapamiętają wizytę w Twoim salonie. Co za tym idzie – pojawią się w nim ponownie!

Wybierając fotel, zwróć szczególną uwagę, czy jest płaski, czy też jest wyprofilowany i dostosowany do ludzkiego ciała (szczególnie w części od pasa w górę).

Prosty montaż i demontaż

Łatwy montaż i demontaż fotela jest także dość istotny. Szczególnie, jeżeli w swoim salonie pełnisz niemal wszelkie możliwe funkcje – także “złotej rączki”. Na szczęście fotele kosmetyczne, dostępne w sklepie internetowym AllePaznokcie, składa się i rozkłada dość prosto. Dodatkowo, wszystko jest odpowiednio opisane, co pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu.

Łatwe utrzymanie w czystości

Ostatnim aspektem, jaki chcielibyśmy wymienić, jest łatwość czyszczenia fotela. Mimo że powinno się sprzątać po każdej Klientce (i nie chodzi tu jedynie o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim higieniczne), nawet takie “drobne” zabrudzenia potrafią być problematyczne do usunięcia. Oczywiście, wiele zależy od materiału, z którego jest wykonany fotel kosmetyczny. Warto wybierać takie obicia, które czyści się maksymalnie prosto i szybko, by nie tracić na to zbyt wiele czasu!

Odpowiedni fotel kosmetyczny jest na wagę złota!

Gwarantujemy Ci, że posiadając dobry fotel kosmetyczny, Twój salon będzie lepiej postrzegany, a Ty szybciej zyskasz wizerunek profesjonalistki. Sprawdź ofertę wyposażenia salonów, dostępną w sklepie internetowym AllePaznokcie i zobacz, czy mamy to, czego szukasz! Podpowiemy Ci, że istnieje na to ogromna szansa, ponieważ dysponujemy naprawdę szeroką ofertą foteli wysokiej klasy!

0