Górne formy, tipsy i dolne formy

by

Tipsy, dolne czy górne formy? Mimo że wiele osób może nie dostrzec między nimi znaczących różnic, są to jednak produkty, które różnią się zastosowaniem oraz sposobem użycia. Zastanawiasz się, które z nich wybrać? A może szukasz sprawdzonego poradnika z wiarygodnymi informacjami na ich temat? Jeśli tak – świetnie trafiłaś!

Tipsy – fantastyczny sposób na długie, piękne paznokcie

Marzą Ci się długie paznokcie, wyglądające maksymalnie naturalnie? Zastanów się nad aplikacją tipsów. Świetnie sprawdzą się stylistkom, które nie używają klasycznych szablonów, choć nie tylko. Dają ogrom możliwości, w związku z czym są chętnie wybierane przez paznokciomaniaczki, którym zależy na spektakularnym efekcie stylizacji.

Tipsy mogą być klejone na klej, bazę lub żel i zabudowywane żelem od góry. To jednak tylko jedna z opcji. Można je także nabudować akrylem lub akrylożelem. Wszystko zależy od preferencji stylistki i rodzaju tipsów, z którymi się pracuje.

górne formy do przedłużania paznokci

Flexi tipsy alternatywą dla “tradycyjnych” tipsów

Na szczególną uwagę zasługują także flexi tipsy, np. Tipsy PH-38 od AlleLac. W połączeniu z bazą kauczukową mogą stanowić idealny zestaw do szybkiego (i skutecznego) przedłużania paznokci!

Jednymi z największych zalet flexi tipsów są krótki czas aplikacji, łatwość nakładania oraz ich naturalny, anatomiczny kształt.

Aplikacja flexi tipsów

Aplikacja flexi tipsów jest naprawdę prosta! Najpierw dopasuj rozmiar produktu do paznokcia, a następnie – tak, jak zawsze – przygotuj paznokcie do stylizacji. Następnie zmatuj tipsa w środku, nałóż bazę na paznokcie i utwardź. Po takim przygotowaniu możesz przejść już do aplikacji flexi tipsów. Wystarczy pomalować je od wewnątrz bazą, docisnąć przez 10-20 sekund do odpowiednio przygotowanych paznokci i następnie utwardzić w lampie przez 30 sekund. Ostatnim etapem aplikacji flexi tipsów jest już tylko delikatne zmatowienie ich powierzchni, opiłowanie ich krawędzi i aplikacja lakieru hybrydowego.

Górne formy dual – formy na całą płytkę dla początkujących

Nie jesteś pewna swoich umiejętności i szukasz rozwiązania “dla początkujących”? Górne formy dual do budowy paznokci będą dla Ciebie idealną opcją! Służą one do budowy zarówno z użyciem żelu, akrylu, jak i akrylożelu. Możesz nimi budować paznokcie od A do Z w szybki i prosty sposób! Gwarantujemy Ci, że nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przedłużaniem paznokci, świetnie sobie z nimi poradzą, ponieważ górne formy dual wymagają jedynie skrócenia lub opiłowania bocznych krawędzi.

górne formy dual formy do paznokci

Dolne formy dual – półformy dla doświadczonych stylistek

Podobnie jak górne formy dual, dolne również służą do budowy akrylem, żelem i akrylożelem. Świetnie sprawdzają się do “naprawy” paznokci rosnących do dołu/do góry lub krzywo (z przesunięciem w bok). Stosując je, trzeba samodzielnie zbudować miejsce apeksu. W związku z tym, używają ich bardziej doświadczone stylistki, mające większą wprawę w budowie paznokci. Dają więc zdecydowanie większe możliwości niż górne formy dual, ale jednocześnie “wymagają” od stylistki większych umiejętności.

Planujesz użycie tipsów, górnych lub dolnych form? O tym musisz pamiętać!

Jeżeli planujesz wykonać nadbudowę paznokcia przy użyciu dolnych lub górnych form, pamiętaj o tym, by wybrać je w nieco większym rozmiarze. Jeśli dopasujesz je “na styk”, istnieje ryzyko, że stylizacja nie zostanie dobudowana po bokach. Innymi słowy – zabraknie materiału na szerokość.

Przestrzeganie tej zasady jest szczególnie istotne właśnie w przypadku form dual, jako że aplikujemy tam znacznie więcej materiału. Natomiast zasady też nie musisz stosować przy tipsach, ponieważ materiał, który pod nie aplikujesz nie stanowi warstwy budującej, a klejącą, więc jest położony bardzo cienko.

górne formy do paznokci

Gdzie kupić tipsy, dolne i górne formy do budowy paznokci?

Podobnie jak tysiące innych produktów, także tipsy, dolne i górny formy do budowy paznokci kupisz w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie! Oferujemy je w wielu rozmiarach i opcjach. Wszystko po to, abyś znalazła idealne dla siebie! Niezależnie od tego, czy jesteś początkującą, czy zaawansowaną stylistką, w sklepie www AllePaznokcie kupisz wszystko to, co potrzebujesz, by uzyskać długie i piękne, naturalnie wyglądające paznokcie!

0