Jakie rzęsy do przedłużania wybrać?

by

Czym jest przedłużanie rzęs…? Najprościej rzecz ujmując, jest to doklejanie sztucznych rzęs do naturalnych. Jakie rzęsy do przedłużania są najlepsze…? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Niektóre kobiety uwielbiają posiadać maksymalną objętość rzęs. Inne natomiast preferują bardzo naturalny, niemal kosmetyczny efekt. Rzęsy do przedłużania różnią się m.in. materiałem wykonania, grubością, długością, a także skrętem. O tym, jak wybrać “te idealne”, przeczytasz w dzisiejszym tekście!

Rodzaje rzęs do przedłużania

Obecnie oferta rzęs do przedłużania jest bardzo szeroka. Jak już wspomnieliśmy, niezależnie od efektu, jaki chcesz dzięki nim uzyskać, z pewnością znajdziesz produkt najlepszy dla siebie. Poniżej opisaliśmy najczęściej wybierane rzęsy do przedłużania z podziałem na materiał ich wykonania, grubość, skręt oraz długość. Wszystko po to, żeby ułatwić Ci znalezienie takich, które najlepiej Ci się sprawdzą. Czy istnieje jeden rodzaj rzęs do przedłużania, który pasuje każdej kobiecie…? Niestety – albo “stety” – nie. W końcu czy nie byłoby to nudne, gdyby wszystkie wyglądały tak samo…?

Materiał wykonania

Jeżeli bierzemy pod uwagę materiał, z którego są wykonane rzęsy do przedłużania, wyróżniamy – co dość oczywiste – naturalne oraz syntetyczne. Do syntetycznych zaliczają się przede wszystkim poliestrowe, nylonowe oraz kaszmirowe, ale my opis zaczniemy od tych naturalnych…

Naturalne rzęsy do przedłużania

Mimo że zdajemy sobie sprawę z faktu, że fraza “naturalne rzęsy do przedłużania” wygląda (i brzmi) dość “dziwnie”, jest ona zgodna ze stanem faktycznym. Są one pozyskiwane z futra norek syberyjskich. Charakteryzują się ogromną lekkością, ale nie oznacza to, że nie są problematyczne – wręcz przeciwnie. Potrafią dość szybko zmieniać swoje właściwości – chociażby skręt.

Poliestrowe rzęsy do przedłużania

Jeśli zależy Ci na maksymalnie naturalnym wyglądzie, a jednocześnie zdecydowanie wolisz syntetyczne rzęsy, wybierz silki. Są one poliestrowe, bardzo puszyste i błyszczące. Co istotne – zwężają się od samej nasady.

Nylonowe rzęsy do przedłużania

W przeciwieństwie do rzęs typu silki, minki nie błyszczą się tak mocno i zwężają się dopiero na samych końcach. Doskonale sprawdzą się u kobiet, które uwielbiają maksymalne podkręcenie rzęs do przedłużania. Ich ogromną zaletą jest to, że potrafią pozostać w nienagannym stanie dłużej niż jakiekolwiek inne.

Kaszmirowe rzęsy do przedłużania

Rzęsy zwane flat idealnie “wkomponowują” się w naturalne rzęsy. Szczególnie korzystnie wyglądają przy wykonaniu zabiegu przedłużania metodą 1:1, choć nie tylko. Charakteryzują się – zgodnie zresztą ze swoją nazwą – spłaszczeniem u samej nasady.

Grubość

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze rzęs do przedłużania, jest ich grubość. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim – stan swoich rzęs, a także efekt, jaki chce się uzyskać. Pamiętaj, że wybierając grube rzęsy do przedłużania, możesz uszkodzić swoje naturalne włoski. Jeżeli zastanawiasz się teraz, jaka grubość będzie dla Ciebie optymalna, nie ma tu jednej, właściwej odpowiedzi. Przyjmuje się, że przy metodzie 1:1 stosuje się rzęsy między 0,1 a 0,15, natomiast przy objętościowych – między 0,05 a 0,1.

Skręt

Skręt, czyli co…? Najprościej określić go jako “kąt odchylenia”. Najłatwiej go określić, patrząc na rzęsy z boku. Skręt oznacza się literami alfabetu – począwszy od A do L, przy czym “A” to najmniejsze podkręcenie, natomiast “L” – maksymalne. Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie, wybierz rzęsy do przedłużania o skręcie “C”. Te rzęsy do przedłużania idealnie sprawdzą się także w przypadku dużych oczu. Przy małych zdecydowanie lepiej wyglądają rzęsy o skręcie “J”.

Długość

Rzęsy jakiej długości najlepiej sprawdzą się przy zabiegach przedłużania…? Przyjęło się, że jest to minimum 6 mm, ale najczęściej wybieraną długością jest 10-12 mm. Istnieje generalna zasada, że nie powinno się używać rzęs do przedłużania, które są dłuższe o minimum 50% od naturalnych włosków. W innym przypadku daje to nie tylko sztuczny, przerysowany wręcz efekt, ale i jest po prostu niewygodne w użytkowaniu.

Rzęsy do przedłużania – wybierz dobrze, a na pewno będziesz zadowolona!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego tekstu zdecydowanie łatwiej będzie Ci wybrać idealne rzęsy do przedłużania. Pamiętaj, by najpierw dokładnie zdefiniować swoje potrzeby. Potem już powinno być Ci zdecydowanie łatwiej! Nie sugeruj się jedynie modą, ponieważ to, co dla innych kobiet będzie najlepsze, niekoniecznie musi sprawdzić się właśnie Tobie! Radzimy, żebyś jeszcze przed zabiegiem przedłużania rzęs skonsultowała się z profesjonalistką. To z pewnością ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji co do rodzaju włosków oraz metody przedłużania. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na maksymalne podkręcenie, zagęszczenie, czy też przedłużenie – najważniejsze, żebyś się z tym czuła komfortowo! Wtedy inne aspekty będą już zdecydowanie mniej istotne. Warto o tym szczególnie pamiętać, wybierając rzęsy do przedłużania.

0