Czy każda lampa do paznokci jest taka sama?

by

Jakie metody stylizacji paznokci są obecnie najbardziej popularne…? Od dłuższego czasu na topie znajdują się oczywiście manicure hybrydowy i żelowy. Mimo że obie techniki znacząco się różnią, istnieją co najmniej 2 cechy, które je łączą! Po pierwsze – ogromna trwałość, czyli utrzymywanie się na paznokciach nawet kilka tygodni. Po drugie – w dużej mierze związane z pierwszym – konieczność utwardzania stylizacji w lampie. No właśnie… Jeżeli mielibyśmy wymieniać produkty, niezbędne do wykonania żeli czy hybryd, lampa do paznokci byłaby jednym z nich.

Czym się różnią lampy do paznokci dostępne na rynku?

Podobnie jak w przypadku lakierów, topów czy baz, lampy do paznokci także występują w wielu wariantach. Przeglądając oferty sprzętów do utwardzania płytki, weź pod uwagę przede wszystkim 3 czynniki: zastosowaną technologię światła, moc oraz kształt. To są najważniejsze aspekty, na które powinnaś patrzeć przy wyborze lampy do paznokci. To jednak jeszcze nie wszystko…

Nie każda lampa do paznokci pasuje do każdej metody stylizacji

“Jak w takim razie wybrać lampę idealną? Czy jest to możliwe?” Pytania tego typu zadaje wiele paznokciomaniaczek, które tracą wiarę w to, że uda im się wybrać sprzęt, który będzie odpowiedni do ich potrzeb. Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań, warto zadać sobie 3 podstawowe pytania. Jaką metodę stylizacji stosujesz najczęściej na swojej płytce? Jak często planujesz używać lampy do paznokci? Czy czas utwardzania ma dla Ciebie duże znaczenie? Najpierw sobie na nie odpowiedz, a następnie zacznij czytać dalszą część tekstu, w którym omawiamy poszczególne rodzaje lamp do paznokci.

lampa do paznokci hybrydowych molly lac

Lampa lampie nierówna – rodzaje lamp do paznokci

Istnieją 3 rodzaje lamp do paznokci – UV, LED oraz CCFL. Każdy z nich posiada inne cechy charakterystyczne, które sprawiają, że jest chętnie wybierany przez paznokciomaniaczki. Poniżej postanowiliśmy omówić każdy typ lampy do utwardzania w oparciu o odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy powyżej. Wszystko po to, żebyś mogła dokonać zakupu sprzętu, który NA PEWNO będzie odpowiadał na Twoje potrzeby.

Lampa UV – najprostsza i najtańsza

Dopiero zaczynasz przygodę ze stylizacją paznokci i jeszcze sama nie do końca wiesz, jaki typ stylizacji paznokci będzie Twoim ulubionym? Nie masz pewności, czy manicure będziesz sobie robić co tydzień czy raz na pół roku…? Mamy coś dla Ciebie! Lampa UV to najprostsza i jednocześnie najtańsza lampa do paznokci. Można ją kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Chciałabyś się dowiedzieć, w czym tkwi haczyk…? W tych lampach do paznokci trzeba wymieniać żarówki, co warto doliczyć do “początkowego kosztu”. Poza tym czas utwardzania jest relatywnie długi. Mimo tych niewielkich niedogodności, warto wziąć pod uwagę, że w tym rodzaju lampy do paznokci utwardzisz zarówno hybrydę, jak i żel. Należy jednak dokładnie sprawdzić na opakowaniu żelu czy hybrydy czy nie utwardza się TYLKO w lampie Led. W tym wypadku lampa UV zupełnie na nic Ci się nie przyda.

Szybsza, ale droższa

Czas jest dla Ciebie czymś, co ma ogromne znaczenie? Masz nieco większy budżet na zakup lampy do paznokci? Manicure wykonujesz regularnie, ponieważ nie wyobrażasz sobie chodzić z nieumalowanymi paznokciami…? Jeśli ze wszystkim się zgodziłaś, lampa LED będzie dla Ciebie z pewnością strzałem w dziesiątkę!

Nie trzeba w niej zmieniać diod. Czas niezbędny na utwardzenie płytki w większości przypadków wynosi jedynie kilkadziesiąt sekund. Oczywiście, za tymi licznymi udogodnieniami idzie w parze także zwyżka ceny… Lampy LED są co do zasady znacznie droższe niż lampy UV. Być może z tej przyczyny są one zdecydowanie częściej wybierane przez salony kosmetyczne i mobilne stylistki paznokci.

Lampa CCFL – inaczej UV/LED

Chcesz zainwestować w profesjonalną lampę do paznokci i mieć dowolność, jeżeli chodzi o rodzaj stylizacji i typ lakieru? Lampa CCFL będzie dla Ciebie tą najlepszą! Szybko utwardza zarówno żele, jak i hybrydy oraz posiada trwałe żarówki. Najczęściej kupuje się ją do salonów kosmetycznych, w których może być intensywnie eksploatowana.

Lampa do paznokci jest gwarancją udanego manicure!

Jeżeli mielibyśmy Ci doradzić, na czym zdecydowanie nie warto oszczędzać, kupując produkty niezbędne do stylizacji żelowej czy hybrydowej, byłaby to właśnie lampa do paznokci. Lakiery kupuje się często, topy czy bazy również, a lampę…? Ten sprzęt wymienia się najczęściej dopiero wtedy, gdy nie da się go naprawić. Często – w zależności od wybranego modelu – potrafi służyć kilka lat przy bardzo intensywnym użyciu.

Bez utwardzenia lakieru ani manicure hybrydowy, ani żelowy nie przetrwają nawet kilku minut. Zachęcamy więc do tego, by dobór lampy do paznokci był odpowiednio przemyślany. Wszystko po to, by kupić sprzęt, który stanie się Twoim przyjacielem, a nie wrogiem w trakcie wykonywania manicure!

0