Manicure hybrydowy – najczęściej zadawane pytania

by

Manicure hybrydowy – nawet sama jego nazwa może nieco budzić konsternację, ale nawet wśród kobiet, które już zdążyły się zakochać w tym sposobie stylizowania paznokci jest wiele niepewności i pytań o kilka kwestii z nim związanych. Rozwijamy te najpopularniejsze, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania o manicure hybrydowy.

Lakier hybrydowy nie chce się trzymać – jaki jest tego powód?

Z zasady manicure hybrydowy powinien utrzymać się na naszych paznokciach nienaruszony przez nawet 3 tygodnie, a jego usunięcie powinno wiązać się raczej z pojawiającym się odrostem niż z ubytkami w lakierze hybrydowym. Dlaczego więc niektóre kobiety narzekają, że lakier hybrydowy nie chce się trzymać na ich paznokciach? Powodów może być kilka i znakomita większość z nich wiąże się z błędami w aplikacji lakierów hybrydowych. Podstawowym jest niedokładne przygotowanie płytki paznokciowej – niestaranne opracowanie skórek, pospieszne zmatowienie płytki czy pominięcie jej odtłuszczenia to sytuacje, których powinnyśmy unikać, chcąc mieć paznokcie hybrydowe na długo.

Na nietrwałość manicure hybrydowego wpływa także niewłaściwy czas utwardzania w lampie i jej niska jakość (przestarzałe lampy nie będą spełniać najlepiej swojej funkcji), słaba jakość lakierów (niskiej jakości oraz przeterminowane lakiery wpływać mogą niekorzystnie nie tylko na trwałość lakieru, ale i na nasze zdrowie i bezpieczeństwo) czy też zły stan paznokci (na kruchych i łamliwych paznokciach hybryda nie utrzyma się dostatecznie długo).

Lakier hybrydowy marszczy się – dlaczego tak się dzieje?

Podstawowym problemem, który przyczynia się do marszczenia lakieru hybrydowego na paznokciach jest nałożenie go w zbyt dużej ilości. Pamiętajmy, że lekka i hojna ręka w przypadku wykonywania manicure hybrydowego nie przysporzy nam korzyści – nakładajmy zatem lakier hybrydowy na paznokcie cienkimi warstwami by mógł dobrze utwardzić się w lampie, a kwestię krycia „załatwimy” nakładaniem kolejnych warstw. Przyczyną marszczenia się lakieru może być także zbyt słaba lampa, a także niewłaściwy skład i konsystencja, a zatem ponownie jakość lakieru hybrydowego.

Czy można piłować paznokcie hybrydowe?

Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna – zdecydowanie nie. Piłowanie czy obcinanie paznokci z wykonanym manicure hybrydowym odsłania wolny brzeg paznokcia, którego zabezpieczenie jest kluczowe dla prawidłowego wykonania manicure hybrydowego. Przez odsłonięcie wolnego brzegu paznokcia umożliwiamy powietrzu i zanieczyszczeniom dostać się pod hybrydę, tym samym skracając jej życie na paznokciach i negatywnie wpływając na jej wygląd. Jeśli chcemy skrócić paznokcie – należy najpierw zdjąć hybrydę, a następnie zabierać się za formowanie kształtu naszych pazurków.

Dlaczego hybryda nie chce zejść?

Ściąganie hybrydy niejednokrotnie okazuje się dla wielu kobiet trudniejsze niż samo wykonanie manicure hybrydowego. Dlaczego lakier hybrydowy nie chce zejść z paznokcia? Znów powodów może być kilka. Jednym z nich jest zbyt długie utwardzanie w lampie – pamiętajmy by trzymać się sugerowanego przez producenta czasu utwardzania, nie powinien on być zbyt krótki.

Powodem może być także użycie zbyt małej ilości acetonu i zbyt krótki kontakt tego produktu z lakierem hybrydowym. Jeśli zbyt mocno zmatowimy wierzchnią warstwę paznokcia, produkt może przejść do głębszych warstw płytki paznokciowej i trudniej jest go usunąć. Pomocna może okazać się metoda prób i błędów – znając powody, dlaczego hybryda nie chce zejść, warto zmieniać sposób zmatowienia, ilość stosowanego acetonu czy czas utwardzania w lampie by przekonać się, co w naszym przypadku stanowiło problem.

Dlaczego kolor na paznokciach odbiega od tego przedstawionego na wzorniku?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, jakim wzornikiem dysponujemy. Zwykle są one bezbarwne – kolor naszych paznokci jest jednak cielisty, co może powodować różnice w wyglądzie lakierów hybrydowych już zaaplikowanych na prawdziwe paznokcie. Warto także zwrócić uwagę na jakość lakierów hybrydowych w tej kwestii.

Czy czas utwardzania lakieru jest taki sam dla każdej z lamp?

Do utwardzania lakierów hybrydowych stosowane są lampy LED i lampy UV. Różnica nie tkwi tylko w nazwie czy zastosowanej technologii – w lampach LED czas utwardzania jest sporo krótszy niż w przypadku lamp UV. By określić czas utwardzania w lampie warto skorzystać z instrukcji producenta poszczególnych lakierów, która powinna wskazywać czas utwardzania dla obu typów lamp stosowanych do wykonywania manicure hybrydowego.

0