Pierwsze zdobienia na paznokciach – jak zacząć?

by

Coraz częściej obecnie kobietom nie wystarcza “tradycyjna”, jednobarwna, gładka płytka. Zdobienia paznokci zyskują na popularności. Fachowe stylistki potrafią wyczarować na płytce efekty, które zapierają dech i potrafią wyróżnić z tłumu. Czy jednak nawet początkująca paznokciomaniaczka jest w stanie nauczyć się wykonywać zdobienia paznokci? Oczywiście, że tak! Pokażemy Ci, od czego zacząć!

Zdobienia paznokci dla początkujących

Jakie zdobienia na paznokciach będą najlepsze dla początkujących? Obecnie istnieje bardzo wiele opcji i zarówno osoby dopiero rozpoczynające zabawę ze stylizacją płytki, jak i fachowe stylistki znajdą wśród nich coś dla siebie! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rodzajów zdobień paznokci, do których nie potrzebujesz ogromnej wprawy i umiejętności. Będą więc idealne “na start”!

delikatne zdobienia na paznokciach

Naklejki na płytce

Nie ma chyba prostszego zdobienia paznokci od naklejek na paznokcie! Aplikuje się je banalnie prosto, natomiast efekty są wręcz spektakularne! W naszym sklepie internetowym znajdziesz setki rodzajów naklejek różnego rodzaju – zarówno połyskujących, jak i matowych. To zdobienie paznokci wystarczy nakleić na jakikolwiek lakier hybrydowy, a potem jedynie utwardzić w lampie UV/LED.

Dzięki takiemu sposobowi aplikacji, trwałość naklejek dorównuje żywotności manicure hybrydowego, więc utrzymują się nawet kilka tygodni bez konieczności poprawek! Kwiatki, figury geometryczne, a może szlaczki? Naklejki pozwalają Ci również na uzyskanie za każdym razem innego efektu na paznokciach! Wszystko to dzięki temu, że na każdej płytce możesz mieć to samo lub inne zdobienie. Niektóre kobiety naklejki umieszczają tylko na jednym paznokciu, a inne – na kilku lub nawet – każdym! Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, więc powodzenia!

naklejki na paznokciach

Mieniące się pyłki na paznokciach

Jeżeli nie naklejki, zawsze możesz spokojnie wypróbować pyłki na płytce. To zdobienie paznokci pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu – przede wszystkim dzięki mieniącym się drobinkom, które – w zależności od kąta padania światła – zawsze wyglądają inaczej! Pyłki do zdobień są nie tylko bardzo oryginalne, ale i proste w aplikacji! Można je nałożyć na dowolny lakier do paznokci. Służy do tego intuicyjny w obsłudze aplikator. Niektóre kobiety pyłki aplikują nawet zwykłym patyczkiem i również uzyskują oryginalny manicure, więc metody są naprawdę dowolne! Efekt syrenki, holo, a może lustra? Nieważne, który z nich wybierzesz, zawsze będziesz wyglądać rewelacyjnie!

zdobienia na paznokciach pyłkiem

Proste kształty na płytce

Kolejna nasza propozycja to proste wzory na płytce. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że może Ci się wydawać, że są one bardzo trudne do zrobienia, ale prawda jest zgoła inna! Przecież proste figury geometryczne są złożone głównie z linii, które bez problemu można wykonać linerem lub sondą. Istnieją także specjalne pędzelki do zdobień – tak cienkie, że namalowanie nimi nawet najmniejszych elementów na płytce nie stanowi żadnego problemu! Takie zdobienia paznokci można wykonać w kilka minut na dowolnym lakierze! Spróbuj i przekonaj się sama, że jest to prostsze niż się wydaje!

różowe zdobienia na paznokciach

Stemple na paznokciach

Ostatnią propozycją, którą dla Ciebie przygotowaliśmy, są stemple na płytce! Mimo że do tego zdobienia paznokci potrzebujesz wyposażyć się w kilka produktów dedykowanych, są one dostępne w większości sklepów i hurtowni kosmetycznych, więc nie powinno to sprawić żadnego problemu! Sam proces stemplowania jest także bardzo łatwy. Wystarczy nałożyć lakier na płytkę z wzorem, rozprowadzić go na niej i potem wzór odbić na stemplu, który przenosi się na paznokieć. Może się to wydawać dość skomplikowane, ale trwa to dosłownie chwilę i jest bardzo proste! Poza tym, warto mieć na uwadze również fakt, że samych płytek ze zdobieniami jest tyle, że na pewno każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie!

Zdobienia na paznokciach – jak przygotować do nich płytkę?

Czy paznokcie trzeba przygotować do zdobień, oczywiście poza ich pomalowaniem…? Mimo że zawsze o tym przypominamy, zdajemy sobie sprawę z faktu, że często zapomina się o tym, co bardzo wpływa na trwałość manicure, czyli odsunięcie i/lub usunięcie skórek, nadanie kształtu płytce i jej wypolerowanie! Jeżeli nałoży się lakier na nieprzygotowane paznokcie, niestety, stylizacja nie utrzyma się tak długo, jak by się tego chciało. Te początkowe czynności są niezmiernie istotne i bez nich nie powinno się nawet zaczynać malowania płytki!

zdobienia na paznokciach

Zdobienia paznokci nie muszą być skomplikowane!

Jak widzisz, zdobienia na paznokciach potrafią być naprawdę proste do wykonania! Czasami wystarczy tylko jeden dodatkowy produkt, by wykonać manicure, który będzie wyglądał tak spektakularnie i oryginalnie! Przy zdobieniach paznokci często liczą się nie tyle umiejętności i doświadczenie, ale wyobraźnia i dobry produkt! Jeśli zaopatrzysz się np. w sprawdzone naklejki, niewiele więcej potrzeba, by uzyskać efekt wow! W przypadku pyłków natomiast bardziej niż cokolwiek innego liczy się właśnie inwencja twórcza! W końcu możesz je nałożyć na całość płytki lub tylko na jej część. Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie!

0