Jaka jest różnica między żelami a hybrydą?

by

Manicure żelowy i hybrydowy to dwa typy stylizacji paznokci, które są wybierane przez największą liczbę kobiet. Ich popularność nie powinna nikogo dziwić – są bardzo trwałe, wyglądają estetycznie na płytce i – niezależnie od wybranego koloru – zawsze potrafią wywołać efekt wow! Przekonaj się, że istnieje znacząca różnica między żelami a hybrydą. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu tekstowi łatwiej Ci będzie wybrać typ stylizacji paznokci, który będzie lepszy dla Twojej płytki.

Porównanie manicure żelowego i hybrydowego

Opisując różnicę między żelami a hybrydą, warto zacząć – nieco przewrotnie – od… podobieństw! Oba typy stylizacji są bardzo trwałe i utrzymują się na płytce nawet kilka tygodni, pozostając we wciąż nienagannym stanie. Zarówno przy żelach, jak i hybrydzie, wymagane jest również nałożenie bazy. Pozostałe aspekty – począwszy od przygotowania płytki, poprzez jej malowanie, na zdejmowaniu manicure skończywszy – zdecydowanie się różnią. Warto wiedzieć, że manicure hybrydowy odpowiada na inne potrzeby kobiet niż żelowy. Dlatego też tak istotne jest, by wiedzieć, jaka jest różnica między żelami a hybrydą i potrafić umiejętnie dobrać typ stylizacji do swoich preferencji.

manicure żelowy

Manicure żelowy

Przyjęło się, że żele są przeznaczone głównie dla kobiet, które chcą przedłużyć lub skorygować kształt paznokci lub są narażone na częste moczenie. Niestety, nie można zapomnieć o tym, że znacząco osłabiają one naturalną płytkę, co jest ich istotnym mankamentem. Nakłada się je relatywnie trudno, co wpływa na fakt, że manicure żelowy jest wykonywany głównie przez fachowe stylistki paznokci. Rzadko która paznokciomaniaczka decyduje się na samodzielne zrobienie stylizacji żelowej.

Różnice na etapie wykonania stylizacji

Pierwsza różnica między żelami a hybrydą jest widoczna już na etapie przygotowania paznokci. W pierwszym przypadku należy dość mocno spiłować naturalną płytkę, co, jak już wspomnieliśmy, zdecydowanie ją osłabia. “Odświeżenie” stylizacji żelowej wiąże się z nadbudową odrośniętej części płytki i modelowaniem jej od początku, więc jest to również skomplikowane i możliwe do wykonania jedynie przez doświadczone paznokciomaniaczki. Po usunięciu stylizacji – mimo że sama procedura jest prosta – trzeba niestety najczęściej zrobić sobie choć krótką przerwę od żelu. Wiąże się to z faktem konieczności regeneracji płytki.

manicure żelowy w kolorze nude

Manicure hybrydowy

W wielu tekstach pisaliśmy już o tym, że stylizacja hybrydowa charakteryzuje się tym, że mogą ją wykonać nawet początkujące paznokciomaniaczki, także w warunkach domowych. Oczywiście, jest to wciąż prawdą i stopień trudności stylizacji to niezaprzeczalna różnica między żelami a hybrydą. Mimo że trwałość nowoczesnych lakierów hybrydowych jest naprawdę imponująca, nie da się ukryć, że manicure tego typu nie wzmocni tak i nie ochroni płytki jak żele.

manicure hybrydowy w liście

Różnice podczas wykonywania stylizacji

Przygotowanie płytki podczas wykonywania stylizacji hybrydowej polega głównie na nadaniu kształtu płytce oraz odsunięciu i/lub usunięciu skórek. Nie osłabia się na tym etapie paznokci, więc nie ma w tym przypadku konieczności dokonywania przerw między kolejnymi manicure. “Odświeżanie” stylizacji to nic innego jak po prostu usunięcie lakieru hybrydowego, co odbywa się przy wykorzystaniu frezarki lub zmywacza z acetonem. Tak, jak już wspomnieliśmy, zarówno nakładanie, jak i zdejmowanie hybrydy jest bardzo proste i nie wymaga – w przeciwieństwie do manicure żelowego – stosowania skomplikowanych przyrządów ani zaawansowanych technik. Dlatego też poradzi sobie z nim nawet osoba, która na co dzień nie zajmuje się zawodowo stylizacją płytki.

granatowy manicure hybrydowy z cyrkoniami

Która metoda stylizacji dla kogo?

Jak widzisz, różnica między żelami a hybrydą jest naprawdę znacząca. Kobiety, którym zależy przede wszystkim na przedłużeniu płytki czy też naprawdę odpornym manicure, powinny zdecydować się na stylizację żelową. Dla paznokciomaniaczek, które natomiast nie chcą osłabiać naturalnej płytki oraz pragną mieć pewność, że bez problemu wykonają i/lub usuną stylizację, idealny okaże się prawdopodobnie manicure hybrydowy. Ile kobiet, tyle potrzeb. To, co dla jednej kobiety jest idealne, niekoniecznie będzie dobre także dla innej. Idąc tym tokiem myślenia, nie zawsze to, co pasuje Twojej przyjaciółce, świetnie sprawdzi się i dla Ciebie. Możesz oczywiście korzystać z rad bliskich Ci osób, ale bierz pod uwagę przede wszystkimi swoje oczekiwania i preferencje. Wtedy będziesz z pewnością zadowolona ze stylizacji, jaką wybierzesz.

delikatny manicure hybrydowy w listki
0