Jak zabezpieczyć pyłek, żeby się nie ścierał z wolnego brzegu

by

Zdobienie paznokci jest obecnie bardzo modne. Już od dawna jest to hit w stylizacji. Każda paznokciomaniaczka, która lubi wyróżniać się z tłumu, doceni możliwości, jakie dają zdobienia. Folie, stemple, naklejki czy właśnie pyłki? Opcji jest naprawdę wiele – najbardziej istotne jest to, żeby znaleźć wśród nich coś dla siebie.

Czym są pyłki do zdobień?

Pyłki do zdobień pozwalają na uzyskanie spektakularnego efektu na paznokciach. W kilka minut można dzięki nim stworzyć oryginalną i spektakularną stylizację. Jedną z ich największych zalet jest to, że w zależności od koloru, na który są nakładane, można uzyskać całkowicie odmienne efekty. Także metoda ich aplikacji jest bardzo prosta i szybka. Na rynku dostępne są przynajmniej dwa rodzaje pyłków, które krótko przedstawimy.

Podział pyłków

Pyłki dzielą się w zależności od rodzaju produktu, w który się je wciera. Pierwsza grupa to pyłki do wcierania w lepką warstwę. Drugi typ natomiast wciera się w topy no wipe, czyli bez przemywania. Mimo ogromnej łatwości w nakładaniu pyłków, istnieje jedna potencjalna trudność, na którą zwracają uwagę paznokciomaniaczki. W jaki sposób zabezpieczyć pyłek, by nie ścierał się z wolnego brzegu?

Sposoby na zabezpieczenie pyłku

W zależności od rodzaju pyłku, występują różne metody na jego zabezpieczenie. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom aplikacja produktu nie będzie Ci już sprawiać żadnych problemów.

Pyłki wcierane w lepką warstwę

W przypadku pyłków, które wciera się w lepką warstwę, można wykorzystać niemal każdy rodzaj lakierów hybrydowych. Wystarczy upewnić się, że produkt posiada lepką warstwę. Jeżeli nie – można wykorzystać do tego bazę. Po nałożeniu pyłku na odpowiednią hybrydę, problem ścierania się z wolnego brzegu nie powinien zaistnieć. Innym sposobem, który można wykorzystać, jest muśnięcie wolnego brzegu pilniczkiem. To zresztą metoda, która sprawdzi się przy każdym rodzaju pyłku.

Pyłki wcierane w top no wipe

Do pyłków typu lustro czy też pokrewnych istnieje specjalny top. Jest to produkt, w który wcierają się idealnie i problem ścierania się z wolnego brzegu nie istnieje. W jaki sposób aplikować na paznokcie ten rodzaj pyłków? Sam proces jest bardzo prosty i nieskomplikowany. Najpierw nakłada się top no wipe lub specjalny dedykowany temu produkt – MIRROR top Molly Lac i utwardza się go w lampie ok. 30 sekund. Następnie wciera się w niego pyłek i kolejny raz wkłada się paznokcie w lampę na 30 sekund. Kolejnym etapem jest przetarcie pilniczkiem wolnego brzegu ze szczególną uwagą na to, by robić to delikatnie aby nie naruszyć gotowej już tafli. Ostatnia czynność to zabezpieczenie stylizacji ponownie topem z uwzględnieniem wolnego brzegu.

TOP TIP!

Ciekawostką jest także fakt wykorzystania primera bezkwasowego w ekstremalnie ciężkich przypadkach. Jak to zrobić? Wystarczy na wolny brzeg wtartego już pyłku zaaplikować minimalną ilość wspomnianego wcześniej primera, odczekać aż wyschnie a następnie zaaplikować top i utwardzić gotową stylizację w lampie.

Przykłady stylizacji z użyciem pyłków do zdobień

Jak już wspomnieliśmy, pyłki do zdobień są bardzo efektowne i można dzięki nim zyskać bardzo oryginalne stylizacje. Najczęściej używanymi pyłkami są m.in holo, syreni pył, shine effect, glass effect, glamour effect, unicorn effect itd.

stylizacja paznokci żelowych

Każdy z pyłków jest inny – i każdy z nich ma swoją rzeszę fanek. Pyłki wcierane w top bez dyspersji czyli np. glamour, unicorn tworzą jedynie cudowny poblask nie zmieniając przy tym koloru podkładowego a tylko podbijając jego blask. Pyłki typu shine czy syrenka uwydatniają w maksymalnym stopniu blask całej stylizacji i są wybierane na wyjątkowe okazje.

paznokcie hybrydowe w niebieskim kolorze z wolnego brzegi

Glass effect to tzw Lustro pod które nie potrzebujemy już koloru podkładowego dzięki bardzo mocnej pigmentacji.

niebieski manicure z efektem wody bez ścierania wolnego brzegu

Klucz do sukcesu stylizacji pyłkiem

Co jest najważniejsze przy stylizacji pyłkiem? Takie jego rozprowadzenie i zabezpieczenie aby nie ścierał się z wolnego brzegu. Jeżeli nie dopilnuje się tego w trakcie wykonywania manicure, efekt może nie być satysfakcjonujący. Pyłki to fantastyczny sposób, by wyróżnić się z tłumu. Jest ich tak wiele, że z pewnością każda paznokciomaniaczka znajdzie odpowiedni dla siebie. Warto pamiętać także o tym, że kolor lakieru bazowego ma ogromne znaczenie przy finalnym efekcie stylizacji. Podsumowując – kluczowe są dobór pyłku, odpowiednia jego aplikacja (ze szczególnym naciskiem na wolny brzeg) i utwardzenie.

0