Tipsy – jak je prawidłowo zakładać?

by

Czym są tipsy? Tipsy to metoda, którą pamięta każda stylistka rozpoczynająca swoją przygodę z przedłużaniem paznokci. Jest to alternatywa dla tradycyjnych form podkładanych pod naturalną płytkę paznokcia. Wykorzystanie tipsów z pewnością jest metodą szybszą i łatwiejszą, dlatego też dedykowana jest osobom początkującym lub tym, które cenią sobie szybkość pracy.

Obecnie na rynku znaleźć możemy bardzo dużo rodzajów tipsów pod względem ich kształtu, koloru czy długości https://allepaznokcie.pl/pl/c/TIPSY-FORMY-DSF-SZABLONY/6460 Często tipsom zarzuca się nienaturalny efekt końcowy, lub „płaskość” stylizacji. Odkąd w branży paznokciowej zaczęła szerzyć się świadomość i chęć do dążenia do perfekcji w budowie paznokci, tipsy przestały spełniać nieco oczekiwania ich użytkowniczek z powodu braku głębokiego tunelu. Ale i dla tak wymagających osób znajdzie się produkt idealny, ponieważ dostępne są również tipsy tunelowe, które dają nam idealny efekt końcowy.

Co znajdziesz w opakowaniu tipsów?

Jak już wspomnieliśmy rozróżniamy wiele typów tipsów. Możemy uporządkować je pod względem koloru na: przeźroczyste, mleczne, białe czy kolorowe. Pod względem długości kieszonek, kształtu (szpice, kwadraty, migdały), a także długości samego tipsa. Wszystko w zależności od potrzeb i efektu końcowego, który chcemy uzyskać.

Tipsy najczęściej sprzedawane są w kompletach, pakowane po 100, 120 czy nawet 500 szt. Występują one najczęściej w 10 lub 12 rozmiarach, by móc dopasować ich szerokość do każdego rodzaju paznokcia klientki. Tipsy możemy kupić w formie kasetki, gdzie każdy z rozmiarów jest w osobnej przegródce, lub w folijkach, co daje nam możliwość uzupełnienia brakujących nam rozmiarów. Często do zestawów dołączony jest już klej, dzięki któremu przymocowujemy tipsa do naturalnego paznokcia.

pudełko z przegódkami na tipsy

Jak zakładać tipsy?

Pomimo pozornej łatwości w aplikacji tipsów, wymagają one precyzji i dokładności, byśmy mogły cieszyć się trwałą, bezpieczną i piękną stylizacją.

Do samej aplikacji tipsów potrzebujemy odpowiedniego kleju, gilotyny i pilniczka.

Jak podczas każdej stylizacji bardzo ważne jest przygotowanie płytki paznokcia.

KROK PO KROKU

  1. Usuwamy skórki i matowimy płytkę naturalnego paznokcia. Należy pamiętać o tym, by robić to w sposób bezpieczny, by nadmiernie ich nie zniszczyć! Usuwamy jedynie naturalny połysk paznokci. Możemy użyć o tego pilniczka lub bloczku o gradacji 240.
  2. Usuwamy powstały pył podczas matowienia paznokci.
  3. Odtłuszczamy paznokcie odpowiednim preparatem (cleaner, alkohol izopropylowy, nail prep).
  4. Dobieramy rozmiar tipsów do szerokości naturalnej płytki paznokcia. Bardzo ważne jest to, by tips pokrywał paznokieć od brzegu do brzegu! To zagwarantuje nam trwałą i estetyczną stylizację.
  5. Przyklejamy tipsa do naturalnego paznokcia. Wykorzystujemy do tego specjalny klej do tipsów. Odrobinę kleju nakładamy do kieszonki tipsa, następnie przykładamy go do paznokcia (od wolnego brzegu). Pamiętamy o tym, by przykleić tipsa równo! Delikatnie dociskamy tipsa do naturalnego paznokcia zwracając uwagę czy pomiędzy tipsem, a naturalnym paznokciem nie powstały pęcherzyki powietrza! Jest ważny proces, ponieważ ma wpływ na trwałość naszej stylizacji. Przytrzymujemy tipsa ok 10-15 sekund nie poruszając już nim w żadną stronę.
  6. Kolejnym etapem już przyklejonych tipsów jest ich skrócenie. W tym celu używamy gilotyny. Wsuwamy w nią tipsa, i trzymając ją pod kontem prostym względem paznokcia skracamy tipsa na pożądaną długość. Robimy to szybkim i sprawnym ruchem.
  7. Skróconym tipsom nadajemy pożądany kształt, a następnie pilniczkiem likwidujemy różnicę w wysokości pomiędzy naturalnym paznokciem a tipsem.

Jakie występują możliwości dalszej stylizacji?

Po prawidłowym założeniu tipsów, istnieje wiele możliwości dalszej ich stylizacji. Nie można ich pozostawić jedynie przyklejonych! Ważne jest dalsze nałożenie na nie materiału. I tu wybór należy do Ciebie:) Możesz użyć do konstrukcji paznokci każdej metody – czy to będzie akryl, żel czy acrygel. Tipsy stworzone są do wszystkich tych metod. Pamiętaj o odpowiedniej budowie paznokci, co jest kluczem do ich trwałości!

Tipsy – wybierz takie, które Ci najbardziej pasują!

Niezależnie od tego jaki rodzaj tipsów wybierzesz, najważniejsze jest to, żeby zakładać je prawidłowo. Tylko wtedy stylizacja będzie trwała i utrzyma się dłużej niż kilka dni. Co natomiast w sytuacji, gdy tipsy przestają wyglądać estetycznie? Jeśli na paznokciach pojawi się już odrost możesz go uzupełnić. Nie ma konieczności ściągania stylizacji do zera. Jeśli jednak zdecydujesz się a ich całkowite zdjęcie możesz to zrobić za pomocą specjalnych removerów na bazie acetonu lub frezarki.

1