Bazy pod lakier hybrydowy – jak wybrać najlepszą

 

Głównym powodem, dla którego manicure hybrydowy zyskał tak ogromną popularność wśród kobiet na całym świecie, jest jego trwałość. Utrzymuje się na płytce nawet 3 tygodnie w nienagannym stanie. Wpływa na to głównie innowacyjny skład lakierów hybrydowych, ale nie tylko. Być może nie każdy wie, że top i baza do paznokci hybrydowych są produktami, które mają bezpośredni wpływ na trwałość manicure hybrydowego. Niektórym wydaje się, że stanowią one niepotrzebny dodatek do tego, co niezbędne, czyli lakieru hybrydowego, ale prawda jest zupełnie inna. To od bazy pod lakier hybrydowy zależy, jaki uzyskamy efekt na paznokciach. Na rynku jest dostępnych wiele różnych baz. Niemal każdy producent lakierów hybrydowych w swojej ofercie posiada również bazę do paznokci hybrydowych. Jak wybrać najlepszą? Na co zwracać uwagę?

Baza do paznokci hybrydowych – właściwości

Co takiego znajduje się w bazie do paznokci hybrydowych, że wpływa na trwałość manicure hybrydowego? Czy posiada także inne właściwości? W zależności od tego, na czym Ci zależy, baza może chociażby wyrównywać płytkę i wygładzać jej ubytki. Bazy, posiadające nieco gęstszą konsystencję, umożliwiają również nadbudowywanie i przedłużanie płytki. Zdecydowana większość baz pod lakier hybrydowy regeneruje, odżywia i wzmacnia płytkę. Składy tego typu specyfików są wzbogacane dodatkowymi elementami, działającymi nie tylko odbudowująco, ale i pielęgnacyjnie, a czasem wręcz leczniczo. Istnieje jedno, kluczowe pytanie, jakie powinnaś sobie zadać, stojąc przed wyborem bazy do paznokci hybrydowych…

bazy do paznokci hybrydowych

Na co zwracać uwagę przy wyborze bazy pod lakier hybrydowy?

Istnieje szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę, wybierając bazę pod lakier hybrydowy. Postaramy się wymienić te najistotniejsze, stanowiące o wartości i jakości specyfiku.

Przeznaczenie

Istnieją oczywiście bazy uniwersalne, ale czasami warto zainwestować w produkt “wyspecjalizowany”. Na rynku są dostępne m.in. bazy witaminowe, żelowe, 2 w 1 (z topem) czy z włóknami nylonowymi. Każda z nich posiada nieco inne właściwości i tym samym pełni inne funkcje. Jeśli zależy Ci głównie na pielęgnacji płytki, baza witaminowa powinna idealnie trafić w Twoje potrzeby. Bazy 2 w 1 natomiast sprawdzą się doskonale w przypadku osób zaczynających dopiero swoją przygodę z manicure hybrydowym. Najlepiej zacznij od podjęcia decyzji, co jest dla Ciebie najbardziej istotne, a następnie pod konkretną potrzebę dobierz bazę idealną.

Skład

Coraz większa ilość producentów specyfików do paznokci przykłada ogromną wagę do składów swoich produktów. Bazy często nie zawierają już substancji groźnych dla naszego zdrowia (chociażby formaldehydu). Pamiętaj, że baza do paznokci hybrydowych ma zawsze bezpośredni kontakt z Twoją płytką. Tym bardziej warto więc zwracać uwagę na to, co na nią aplikujemy.

Konsystencja

Bazy różnią się nie tylko składem, ale i konsystencją. Gęste bazy pod hybrydy nie tylko wyrównują Twoją płytkę, ale i mogą ją przedłużyć lub nadbudować. Specyfiki bardziej płynne, oprócz większej wydajności, charakteryzują się również innymi właściwościami. Z pewnością nie przedłużysz przy ich pomocy swojej naturalnej płytki. Pomogą Ci one za to w odżywieniu i regeneracji nieco zniszczonych paznokci.

Wydajność

Jak już wspomnieliśmy, wydajność zależy m.in. od konsystencji i pojemności. Bazy bardziej gęste potrafią być zdecydowanie mniej wydajne niż te o bardziej płynnej konsystencji. Warto przeliczyć sobie również stosunek pojemności do ceny. 1 ml bazy przy specyfiku o większym rozmiarze potrafi być nawet kilkukrotnie tańszy. Ten czynnik jest istotny szczególnie dla fachowych stylistek paznokci, dla których 1 butelka bazy wystarcza czasami na dosłownie kilka dni.

Kompatybilność z innymi produktami

Szczególnie początkujące maniaczki paznokci na ogół kupują wszystkie specyfiki jednej serii, tego samego producenta. Bardziej doświadczone stylistki wybierają produkty bardziej świadomie i rzadko ograniczają się do jednej marki. Warto mieć wtedy tylko na uwadze kwestię związaną z kompatybilnością ze specyfikami innych producentów. Bywa tak, że dana firma zastrzega sobie, że maksymalna skuteczność bazy zostanie osiągnięta jedynie przy użyciu całej serii produktów. Czy jest to realne? Nie nam to oceniać, ale dobrze mieć tego świadomość przy wyborze najlepszej bazy pod lakier hybrydowy.

Baza pod lakier hybrydowy must-have każdej maniaczki paznokci

Baza na paznokcie hybrydowe to specyfik, który musi się znaleźć w niezbędniku każdej maniaczki paznokci. Bez niego trwałość manicure hybrydowego będzie liczona nie w tygodniach, a – co najwyżej – dniach, a nie o to Ci chodzi, prawda? Inwestycja w dobrą bazę pod lakier hybrydowy zawsze się opłaci. Pamiętaj tylko, że preparat utwardza się w lampie UV/LED. Jest to konieczność, jeśli zależy Ci na pięknym manicure hybrydowym.

0