Idealny kształt paznokci do Twoich dłoni

by

Paznokcie, podobnie jak pozostałe części ciała, wyglądają inaczej u każdego człowieka. Niewielkie, duże, wąskie, szerokie… Cechy charakterystyczne płytek można byłoby długo wymieniać. Chyba nie ma kobiety, która nie chciałaby posiadać idealnego kształtu paznokci. Co oznacza jednak w tym przypadku określenie “idealne”? Najczęściej chodzi o ich kształt, który możesz uzyskać przy pomocy pilników do paznokci. Jakie paznokcie pasują do Twojej dłoni? Być może pomogą Ci w tym nasze wskazówki.

Jak dobrać odpowiedni kształt paznokci?

Jeszcze do niedawna obowiązywała generalna zasada, że im krótsze palce, tym dłuższe paznokcie. Wiele kobiet “fundowało” sobie tzw. szpony i o ile wyglądało to estetycznie, było bardzo niepraktyczne. Dziś odchodzi się od wykonywania takich stylizacji. Od czego w takim razie zacząć? Na początku z pewnością warto przeanalizować formę dłoni i uwzględnić charakter pracy, jaką się wykonuje.

kwadratowy kształt paznokci hybrydowych

Najczęściej występujące kształty paznokci

Nie tak dawno opisywaliśmy poszczególne rodzaje pilników do paznokci. Można się zdziwić, w ilu wariantach występują one w hurtowniach i sklepach kosmetycznych. Ilość kształtów paznokci również przyprawia o zawrót głowy. Postanowiliśmy więc skupić się dziś jedynie na tych najczęściej występujących.

Okrągły

Okrągły kształt paznokci będzie idealnie pasował osobom, które pracują fizycznie i/lub mają łatwo łamiące się płytki. Sprawdzi się również w przypadku kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na dłuższe paznokcie. Jak uzyskać idealnie zaokrąglony kształt płytki? Jest to banalnie proste. Wystarczy bardzo delikatnie zaokrąglić boki pilnikiem do paznokci.

Owalny

Owalny kształt paznokci pasuje niemal do każdej dłoni. Jeśli mielibyśmy go podsumować w kilku słowach – to bardziej wystająca wersja zaokrąglonych płytek. Podobnie jak kształt “bazowy”, wyglądają równie naturalnie, aczkolwiek są bardziej narażone na uszkodzenia. Proces ich wymodelowania jest również nieco bardziej czasochłonny, choć wciąż relatywnie prosty. Należy zaokrąglić boki płytki pilnikiem na całej ich długości. Największą korzyścią z posiadania owalnych paznokci jest efekt pięknie wysmuklonych dłoni.

Kwadratowy

Kwadratowe paznokcie wyglądają dość spektakularnie, ale nie są dla każdego. Osoby posiadające krótkie i szerokie palce powinny ich zdecydowanie unikać. Jeśli masz rozdwajające się, słabe płytki, również nie jest to kształt dla Ciebie. Kwadratowe paznokcie wyglądają szczególnie korzystnie przy długich lub średnich płytkach. Taki kształt jest zdecydowanie bardziej narażony na złamania. Dlatego też paznokcie warto zawsze utwardzić w celu uniknięcia przykrych konsekwencji związanych z ich uszkodzeniem. Jak je wymodelować, żeby uzyskać idealny, kwadratowy kształt? Płytki należy spiłować pilnikiem do paznokci równolegle do palców, a wolny brzeg paznokci – idealnie prostopadle do nich.

Migdał

Paznokcie o kształcie migdała są zdecydowanie bardziej praco- i czasochłonne do wykonania. Wyglądają jednak pięknie i idealnie wysmuklają palce, a także wydłużają dłonie. Niestety, ciężko je utrzymać w nienagannym stanie. Dlatego też większość paznokciomaniaczek, decydujących się na ten kształt płytki, wybiera stylizację akrylową. W przypadku paznokci – migdałów, a także szpiców, sprawne posługiwanie się pilnikiem do paznokci jest kluczowe. Najważniejsze, by “wyczuć” moment, w którym należy zakończyć proces piłowania płytki.

Szpic

Paznokcie w szpic nadają się raczej jedynie na wyjątkowe okazje, jako że są zdecydowanie niepraktyczne. Prezentują się korzystnie niemal przy każdym kształcie dłoni – nawet u osób, posiadających krótkie palce. Jeżeli zdecydujesz się na taki kształt płytek, bądź szczególnie ostrożna przy ubieraniu rajstop. Paznokcie o tym kształcie bardzo często haczą ubrania i delikatne tkaniny. To do Ciebie należy decyzja, co jest ważniejsze – posiadanie spektakularnych paznokci czy wygoda przy wykonywaniu codziennych obowiązków…?

Idealny kształt paznokci – czy taki istnieje?

Czy da każdej osoby idealny okaże się tylko jeden kształt paznokci? Zdecydowanie nie. Wszystko zależy od tego, co w danej chwili jest dla Ciebie priorytetem. Wygoda, uzyskanie spektakularnego efektu, a może krótki czas niezbędny na wykonanie stylizacji? A co w sytuacji, gdy nie jesteś pewna, jaki kształt paznokci pasuje do Twojej dłoni? Polecamy wybrać się wtedy do profesjonalnej stylistki paznokci. Taka osoba na pewno najlepiej zdiagnozuje Twoje potrzeby, dobierze idealny kształt dla Twoich płytek i wykona manicure. Co istotne – pilnik do paznokci będzie Ci niezbędny potem jedynie w celu wprowadzania “kosmetycznych” poprawek stylizacji. Pozwoli Ci to na zaoszczędzenie czasu, którego tak często brakuje…

Zainspirował Cię nasz wpis o kształtach paznokci? Przeczytaj koniecznie Pilnik do paznokci niezbędnym narzędziem stylistki paznokci!

0