Nadaj swoim brwiom piękny kolor i kształt

by

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Nawet w makijażu make-up no make-up są one podkreślone, nawet jeśli tylko delikatnie. Salony kosmetyczne oferują coraz więcej zabiegów, obejmujących okolice oczu. W celu podkreślenia piękna tej części twarzy, warto zadbać o swoje rzęsy i brwi. Tusz do rzęs jest kosmetykiem, który posiada w swoim niezbędniku niemal każda kobieta. Co natomiast “robi się” z brwiami? Jak sprawić, żeby posiadały one idealny kształt i piękny kolor?

odpowiedni-kształt-brwi

Zabiegi na brwi w salonach kosmetycznych

Zdecydowana większość salonów kosmetycznych posiada w swojej ofercie zabiegi na brwi – przynajmniej te najbardziej podstawowe. O ile regulacja i henna to obecnie must-have niemal każdej kobiety, o tyle laminowanie czy botox są już mniej popularne…

Regulacja brwi

Regulacja brwi jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w salonach kosmetycznych. Mimo że dość bolesny, wykonany fachowo, potrafi podkreślić piękno twarzy. Istnieją dwie podstawowe metody regulacji – pęsetą lub woskiem. Regulacja pęsetą jest zdecydowanie bardziej praco- i czasochłonna, ale mniej szkodzi górnej powiece. Metoda woskiem natomiast jest szybsza w wykonaniu i bardziej trwała. Niestety, może (choć nie musi) mieć w przyszłości wpływ na pojawienie się problemu opadającej powieki.

Henna brwi

Henna brwi to zabieg idealny przede wszystkim dla kobiet, które chcą podkreślić tę część twarzy, a niekoniecznie mają codziennie czas, by je malować. Na rynku dostępne są dwa rodzaje henny – żelowa i proszkowa. Różnią się przede wszystkim nasyceniem koloru i trwałością. Henna proszkowa barwi nie tylko włosy, ale i skórę. Sprawdzi się najlepiej u osób ze sporymi ubytkami w brwiach. Kolor, który pozwala uzyskać, jest dość mocny. Henna żelowa barwi zdecydowanie bardziej delikatne. Praca z nią jest za to bardziej precyzyjna.

Botox i laminowanie brwi

Botox i laminowanie są dedykowane osobom, które chcą wzmocnić i ujarzmić włoski brwi. Najczęściej wykonuje się je łącznie. Botox służy przede wszystkim uelastycznieniu i odżywieniu brwi. Co istotne – wpływa na przedłużenie trwałości henny. W trakcie laminowania wykorzystuje się natomiast keratynę. Jest ona odpowiedzialna za wzmocnienie i “ułożenie” włosków. Połączenie obu zabiegów pozwala na uzyskanie pięknych, mocnych i ujarzmionych brwi.

Jak dbać o brwi w domu?

Nie każdy ma czas lub ochotę, by chodzić na zabiegi na brwi do salonu kosmetycznego. Co w takiej sytuacji? Hurtownie kosmetyczne oraz drogerie oferują szeroki wybór pęset oraz produktów do nadawania brwiom koloru. Pęsety różnią się między sobą rozmiarem i kształtem. Jeszcze przed dokonaniem zakupu, warto wziąć kilka z nich w dłonie i porównać wygodę chwytu. Co do specyfików koloryzujących włoski – tu wybór jest ogromny. Możesz zaopatrzyć się w hennę, ale jeśli wolisz mniej trwały efekt – wybierz kredkę lub cień. Nie da się jednak ukryć, że domowa pielęgnacja brwi niesie za sobą ogromne ryzyko… Czego? Działań niepożądanych…

Błędy, najczęściej występujące w pielęgnacji brwi

Jakie błędy najczęściej popełnia się w pielęgnacji brwi? Jest ich co najmniej kilka, ale postanowiliśmy napisać o trzech najczęściej spotykanych.

Nieumiejętna regulacja

Podobno kobiety, regulujące sobie brwi w domu, dzielą się na dwa rodzaje. Pierwsza grupa obejmuje osoby zbyt zachowawcze, które wolą usunąć za mało niż za dużo i nie osiągają satysfakcjonujących efektów. Druga grupa natomiast to kobiety, które regulują za mocno i potem bardzo trudno jest naprawić ubytki, które powstają wskutek takich działań. Oczywiście, trening czyni mistrza, ale w tym przypadku efektem takich ćwiczeń mogą być brwi już nie do “naprawienia”. Złotym środkiem może być wizyta w salonie urody raz na dłuższy czas. Między tymi zabiegami natomiast – delikatna regulacja w domu.

Kształt brwi niedostosowany do kształtu twarzy

Nadanie kształtu brwiom – czy jest to trudne? Z pewnością trzeba brać pod uwagę bardzo dużo różnych czynników. Należy do nich m.in. kształt twarzy. To, co pasuje Twojej koleżance, może nie być dobre dla Ciebie. Bardzo często zdarza się tak, że ktoś przychodzi do kosmetyczki ze zdjęciem konkretnej modelki, mówiąc – “chcę mieć brwi takie jak ta dziewczyna”. Co wtedy? Mimo że Klient jest najważniejszy, warto trzymać się swojego zdania.

Źle dobrany kolor henny

Bardzo ciemna henna przy jasnych włosach? A może na odwrót – ciemne włosy, a henna niemal niewidoczna? Pamiętaj, żeby przy podejmowaniu decyzji a propos jej koloru uwzględnić nie tylko włosy, ale i aktualną karnację. Tylko wtedy masz pewność, że trafisz w kolor idealny!

Powodzenia!

0