Sposoby zdejmowania hybrydy: frezarka czy odmaczanie?

Nic nie jest wieczne, choć są rzeczy – jak lakiery hybrydowe do paznokci – które są na bardzo długo. Przychodzi jednak czas, by ten trwały pancerz na paznokciach zdjąć i wymienić na nowy. Jakie są sposoby na zdejmowanie paznokci hybrydowych? Omówimy dwa najwygodniejsze z nich – zdejmowanie hybryd frezarką oraz odmaczanie przy użyciu preparatu do usuwania lakieru hybrydowego.

 

Frezarka do paznokci z frezem

Frezarka do paznokci jest jak pilnik z silniczkiem – pozwala na szybkie spiłowanie lakieru hybrydowego z powierzchni paznokcia. Zasada działania jest zatem prosta – mechaniczne usunięcie lakieru, a i sposób użytkowania nie jest specjalnie skomplikowany. Zaczyna się od nałożenia frezu do zdejmowania hybrydy na głowicę urządzenia, a następnie należy wybrać prędkość obrotów. Lakier hybrydowy zdejmujemy poprzez delikatne, szybkie ruchy frezu od skórki wzdłuż paznokcia.

Największymi zaletami frezarki są prostota i szybkość działania. Frezarka do paznokci z frezem ceramicznym pozwala na błyskawiczne zdjęcie hybryd bez konieczności oczekiwania na to, aż zadziała płyn do zdejmowania lakierów do paznokci hybrydowych. Korzystanie z frezarki nie wymaga dokupywania dodatkowych preparatów i akcesoriów, a raz zakupiona frezarka posłużyć może na lata. Ponadto frezarka do paznokci z kompletem frezów może być wykorzystywana nie tylko do zdejmowania lakierów hybrydowych, ale i do nadawania kształtu paznokciom i ich skracania.

Wadą korzystania z frezarki do paznokci są pyły, zanieczyszczenia czy resztki lakierów i ozdób, unoszące się podczas piłowania. Z tym można sobie poradzić, korzystając z pochłaniacza pyłów. Dla początkowych użytkowniczek początkową barierą może być sposób obsługi. Nieumiejętne używanie frezarki może doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia. Dojście do wprawy w operowaniu frezem zajmuje jednak naprawdę niewiele czasu. A można się poczuć zupełnie jak profesjonalistka z takim sprzętem w domu!

Odmaczanie w płynie do usuwania lakieru hybrydowego

Płyn do odmaczania lakiery hybrydowego i masy akrylowej to preparat o delikatnym zapachu, który jest mało inwazyjnym sposobem na usuwanie manicure hybrydowego. Można go używać na dwa sposoby – albo poprzez wymoczenie paznokci w naczyniu z roztworem przez 3-5 minut, albo poprzez przyłożenie wacika nasączonego płynem na 4-8 minut do płytki paznokcia. Resztki lakieru hybrydowego delikatnie spiłowuje się z płytki paznokcia.

Odmaczanie lakieru hybrydowego jest mniej inwazyjną metodą niż korzystanie z frezarki. Nie wymaga czasu na nabieranie doświadczenia z nowym sprzętem – metoda będzie bezpieczna i skuteczna już przy pierwszym zastosowaniu. Dodatki składników odżywczych i pielęgnujących, takich jak na przykład lanolina, pielęgnują dodatkowo paznokcie i naskórek, chroniąc przed wysychaniem.

Wadą tej metody jest na pewno dłuższy czas, jaki jest potrzebny na usunięcie lakieru hybrydowego – może on jednak okazać się nie tak znacząco długi w porównaniu do frezarki dla kobiet z brakiem drygu do precyzyjnego operowania urządzeniem. Ponadto na koniec zabiegu z płynem do odmaczania paznokci hybrydowym i tak konieczne jest spiłowanie lakieru hybrydowego z płytki paznokciowej – jest to więc etap, który trudno będzie pominąć, choć przy wykorzystaniu płynu będzie on mniej uciążliwy niż „na sucho”.

zdejmownie hybryd jak to zrobić

Frezarka do paznokci z frezem czy odmaczanie przy wykorzystaniu płynu do usuwania paznokci hybrydowych? Znając już zalety i wady obu tych metod – na którą się zdecydujesz?

Pamiętaj, że niezbędnym narzędziem do zdejmowania lakieru hybrydowego jest odpowiedni pilnik do paznokci!

Ankietę na temat sposobu zdejmowania lakieru hybrydowego znajdziesz na naszym Facebooku.

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *