Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Podpowiadamy, które rozwiązanie wybrać.

by

Jaki rodzaj manicure jest Twoim numerem jeden? Tradycyjny, paznokcie żelowe, a może hybrydy? Oczywiście, każde z tych rozwiązań ma swoje miłośniczki. Nie da się jednak ukryć, że w modzie obecnie rządzą paznokcie żelowe i hybrydowe. Jeżeli do tej pory nie wykonywałaś jeszcze żadnej z tych stylizacji albo nie masz porównania – to artykuł wprost stworzony dla Ciebie! Opiszemy Ci, czym się różnią żele od hybryd. Oprócz tego, podpowiemy, która z tych metod będzie najlepsza właśnie dla Ciebie!

Paznokcie żelowe (nie) tylko dla profesjonalistek…

… jednak spójrzmy prawdzie w oczy – ta metoda stylizacji paznokci nie należy do najprostszych! Na pewno jest bardziej wymagająca od hybryd. Dlaczego? Sama aplikacja żelu to czysta precyzja! Stworzenie idealnej linii C to cały proces, który jest czaso- i pracochłonny. Jeżeli nie jesteś cierpliwa, paznokcie żelowe nie będą raczej Twoim ukochanym manicure! W końcu ten rodzaj stylizacji wymaga spiłowania naturalnej płytki, czego nie lubi wiele kobiet. Proces “odświeżania” paznokci żelowych jest także dość skomplikowany. Polega on na nadbudowie tej części płytki, która odrosła i ponownej jej stylizacji.

paznokcie żelowe

Żele idealne dla najbardziej wymagających kobiet

Mimo że zaczęliśmy od wyzwań związanych z wykonaniem paznokci żelowych, ten typ manicure ma również wiele zalet! Idealnie sprawdzi się u osób, które nie są zadowolone z kształtu czy kondycji swoich paznokci. Umiejętnie wykonane paznokcie żelem do paznokci Allepaznokcie pozwalają na uzyskanie perfekcyjnego wyglądu płytki. Nie sposób również nie wspomnieć o trwałości tego rodzaju manicure! Jeżeli wykonasz go odpowiednio, możesz być pewna, że Twoja płytka pozostanie w nienagannym stanie nawet przez kilka tygodni! Nie ma chyba drugiego typu stylizacji paznokci, który – tak skutecznie jak żel – je wzmacnia i regeneruje. Nawet najbardziej zniszczona płytka po wykonaniu manicure żelowego będzie mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

migdałowe paznokcie

Hybrydy idealne dla początkujących paznokciomaniaczek

W przeciwieństwie do paznokci żelowych, stylizacja hybrydowa nie powinna sprawić problemów nawet początkującym adeptkom wykonywania manicure. Proces aplikacji jest bardzo prosty i do złudzenia przypomina nakładanie tradycyjnego lakieru. Tym, co różni go od klasycznego manicure, jest tylko konieczność utwardzenia stylizacji w lampie UV/LED. Usuwanie hybryd jest także bardzo proste i bezproblemowe. Wystarczy spiłować frezarką “stary” lakier lub spiłować top pilnikiem o odpowiedniej gradacji, a następnie użyć specjalnego preparatu. Trwałość lakierów hybrydowych jest także imponująca – utrzymują się na płytce nawet kilka tygodni, pozostając w doskonałym stanie! Tym, o czym się jednak rzadziej mówi i pisze, jest to, że sprawdzą się nie na wszystkich paznokciach…

paznokcie hybrydowe copper effect

Paznokcie hybrydowe nie dla słabej płytki!

Hybrydy, w przeciwieństwie do paznokci żelowych, nie chronią płytki i nie mają właściwości regenerujących. To, że już cienka warstwa lakieru hybrydowego wystarcza do wykonania manicure, ma i plusy, i minusy. Z jednej strony – ułatwia to i przyspiesza proces aplikacji specyfiku. Z drugiej natomiast – płytka jest elastyczna, przez co zdecydowanie łatwiej może ulec uszkodzeniu. Warto wspomnieć także o tym, że stylizacja hybrydowa nie umożliwia skorygowania uszkodzeń czy nieestetycznego kształtu płytki. Warto mieć to na uwadze, decydując się na konkretny rodzaj manicure. Jest jednak na to sposób – baza budująca. Sięgnij po ten produkt jeśli masz miękkie i słabe paznokcie lub kiedy potrzebujesz ochrony przed urazami mechanicznymi.

efekt kociego oka na paznokciach w czerwonym kolorze

Żele czy hybrydy? Podejmij właściwą decyzję!

Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Jaki typ stylizacji będzie dla Ciebie najlepszy? Dokonując wyboru, weź pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze – chyba najważniejsze – kondycję swojej płytki. Żele sprawdzają się doskonale na paznokciach, które wymagają regeneracji. Hybrydy natomiast fantastycznie wyglądają przede wszystkim na zdrowej płytce o idealnym kształcie. Po drugie – zastanów się, jaka trwałość stylizacji będzie dla Ciebie satysfakcjonująca. Jeżeli potrzebujesz manicure “do zadań specjalnych”, tu zdecydowanie lepszym wyborem będą paznokcie żelowe. Po trzecie – weź pod uwagę swoje doświadczenie w wykonywaniu manicure. Żele są dość wymagającym rodzajem stylizacji paznokci. Wykonanie manicure hybrydowego natomiast jest dość proste i poradzą sobie z nim nawet początkujące paznokciomaniaczki.

paznokcie hybrydowe z czarnym pyłkiem velvet effect

Który typ manicure jest najlepszy?

Czy można jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj stylizacji paznokci jest najlepszy? Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od kilku czynników. Dla niektórych kobiet paznokcie żelowe będą najlepszym wyborem, dla innych – hybrydy, a są przecież również takie, które uwielbiają tradycyjny manicure. Pamiętaj, żeby nie sugerować się opiniami koleżanek, a przede wszystkim patrzeć na swoje preferencje. Dla każdej paznokciomaniaczki “najlepszy manicure” oznacza coś innego. Najważniejsze, żebyś znalazła swój idealny rodzaj stylizacji i była z niego zadowolona!

0