Bubble Nails, czyli bąbelkowe zdobienia paznokci w 2019

by

Zdobienia paznokci to coś, co pokochały kobiety na całym świecie. Potrafią one sprawić, że każda stylizacja stanie się niepowtarzalna, wyjątkowa i oryginalna. Obecnie na rynku możesz znaleźć bardzo dużo produktów do zdobień. Pyłki, naklejki, folie czy ozdoby – każdy z nich pozwoli Ci na uzyskanie nieco innego efektu. Ostatnim hitem w zdobieniach paznokci są Bubble Nails. Czym one są i skąd ich ogromna popularność?

Bubble Nails w pigułce

Bubble Nails to nic innego jak bąbelki na paznokciach. Powstają dzięki nałożeniu na odpowiednio przygotowane płytki piany z mydła, która po utwardzeniu w lampie pozwala na uzyskanie spektakularnego zdobienia. Zwolenniczki Bubble Nails podkreślają łatwość wykonania takiego manicure i genialny efekt końcowy. Co jest niezbędne do wykonania tego zdobienia paznokci?

bąbelkowe paznokcie

Co jest potrzebne do wykonania Bubble Nails?

Zanim wymienimy wszystko to, co niezbędne do wykonania Bubble Nails, chcielibyśmy raz jeszcze podkreślić jedną kwestię. Jest to zdobienie paznokci możliwe do uzyskania przez każdą kobietę. Nie potrzeba tu żadnych specjalistycznych sprzętów. Nie musisz być nawet precyzyjna – im większa “przypadkowość”, tym lepiej! W przypadku tego rodzaju manicure niezbędne okażą się z pewnością lakier hybrydowy, pyłek, top no wipe (np. Doctor Top Molly Lac), a także piana z mydła. Tylko tyle! Oczywiście, zanim przejdziesz do zdobienia paznokci, powinnaś odpowiednio przygotować płytki. Przejdźmy przez cały proces tworzenia Bubble Nails.

Bubble nails krok po kroku

Jak już wspomnieliśmy, jeszcze zanim wykonasz zdobienie Bubble Nails, nie zapomnij o etapie przygotowania płytek. Ukształtuj paznokcie, pozbądź się skórek oraz wypoleruj płytki. Tak wypielęgnowane dłonie możesz już spokojnie stylizować.

Malowanie płytek

Pierwszym etapem zdobienia jest nałożenie na płytki lakieru do paznokci. Najczęściej używa się do tego kolorów ciemnych – np. czarnego lub granatowego – z uwagi na to, że najlepiej podkreślają efekt wtartego później pyłku. Tak właściwie możesz jednak wybrać dowolną barwę lakieru hybrydowego – w końcu to Twoja stylizacja paznokci i to Ty musisz się w niej czuć najlepiej. Pomalowane paznokcie utwardzamy w lampie UV/LED.

Wtarcie pyłku

Po utwardzeniu pomalowanych paznokci przechodzimy do wtarcia w nie pyłku. Tu również możesz wykorzystać dowolny produkt. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Mocniejszy czy słabszy? Bardziej czy mniej połyskujący? Decyzja należy tylko do Ciebie!

Pomalowanie paznokci topem

W dalszej kolejności pomaluj paznokcie topem. Idealnym produktem może być w tym przypadku Doctor Top Molly Lac. W tym innowacyjnym top no wipe zastosowano formułę tzw. “inteligentnego polimeru”. Dzięki niej powierzchnia topu się samoregeneruje, a efekt stylizacji paznokci jest jeszcze trwalszy. Po pomalowaniu paznokci pierwszą warstwą topu utwardzamy je w lampie. Następnie nakładamy drugą jego warstwę, po której nie wkładamy już dłoni w lampę UV/LED.

Zastosowanie piany z mydła

Pianę z mydła nałóż na jeszcze mokry top no wipe. Powinna ona pokryć całe płytki. Paznokcie z pianą wkładamy następnie do lampy UV/LED. Po wyjęciu utwardzonych paznokci usuwamy z nich pozostałość piany. Tym sposobem otrzymujemy już gotowe Bubble Nails.

Bubble nails – dla kogo?

To zdobienie paznokci – mimo że oryginalne i bardzo efektowne – noszą na paznokciach kobiety w różnym wieku, o różnym stylu życia. Zaawansowane paznokciomaniaczki wybierają Bubble Nails przede wszystkim dlatego, że są bardzo modne i przykuwają uwagę. Początkujące adeptki sztuki stylizacji paznokci natomiast doceniają prostotę ich wykonania przy jednoczesnym tak fantastycznym efekcie. Bubble Nails noszą kobiety zarówno młodsze, jak i starsze. Pamiętaj, że dużo zależy od tego, jaki lakier i pyłek wybierzesz do wykonania manicure. Nawet osoby, które wolą bardziej “zachowawczy” manicure, mogą zafundować sobie to zdobienie na płytkach. Wystarczy, że pomalują paznokcie jaśniejszym lakierem do paznokci.

bubble nails

 

Pozwól sobie na szaleństwo bąbelkowego zdobienia paznokci!

Efekt piany (foam effect) czy też Bubble Nails podbijają obecnie serca paznokciomaniaczek na całym świecie. Są to jedne z najczęściej pokazywanych stylizacji na Pintereście i Instagramie. Jeżeli zależy Ci na spektakularnym efekcie na paznokciach, wybierz bąbelkowe zdobienie, a będziesz z pewnością zachwycona! Manicure tego typu wygląda tak, jakby był bardzo czaso- i pracochłonny, natomiast wykonuje się go banalnie prosto i szybko. Dołącz do grona miłośniczek Bubble Nails i ciesz się pięknymi i efektownymi paznokciami przez długi czas!

Z pewnością może Cię również zainteresować nasza propozycja na Halloweenowe stylizacje paznokci!

0