Krótkie paznokcie hybrydowe – opcja dla minimalistek

Długie, kolorowe paznokcie to najczęściej przywoływany obraz, gdy myślimy o paznokciach hybrydowych. Technikę manicure hybrydowego można jednak z powodzeniem zastosować także do krótkich paznokci – i ta opcja ma sporo zalet.

Zalety krótkich paznokci hybrydowych

Krótkie paznokcie hybrydowe będą idealną opcją dla kobiet, które ponad wystrzałowy wygląd cenią sobie praktyczność i wygodę. Krótkie paznokcie będą lepiej sprawdzały się przy codziennych obowiązkach i w pracy na przykład przed komputerem. Są także takie zawody, gdzie noszenie długich paznokci jest wręcz zabronione – należą do nich pielęgniarki, lekarki, czasem nauczycielki, fryzjerki czy kosmetyczki. Długie paznokcie hybrydowe mogą być także uznawane za mało profesjonalne i wykraczające poza etykę zawodową kobiet na wysokich stanowiskach. Krótkie paznokcie hybrydowe pozwalają na zachowanie wygody i higieny, a nie ujmują stylowi! Potrafią wyglądać naprawdę bardzo stylowo i dziewczęco.

ciemne-paznokcie-hybrydowe-metaliczne

Jak malować krótkie paznokcie hybrydowe?

Każda kobieta lubi kolorowe paznokcie. Przy wykonywaniu manicure hybrydowego krótkich paznokci lepsze zastosowanie będą miały jasne lakiery hybrydowe. Zastosowanie jasnych barw będzie sprzyjało wysmukleniu optycznemu paznokcia. Ciemne lakiery hybrydowe mogą okazać się bardziej problematyczne w stylizacji krótkich paznokci, ale odpowiednio dobrane i nałożone nienagannie na płytkę także spełnią swoją funkcję.

Jak wspomniano, głównym problemem przy wykonywaniu manicure hybrydowego na krótkich paznokciach jest kwestia nadania mu optycznie smukłości. Przysłużyć się temu mogą właśnie jasne lakiery hybrydowe, ale i nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom – najlepiej owalnego lub okrągłego.

Manicure hybrydowy krótkich paznokci musi zostać wykonany perfekcyjnie. Przy mniejszej powierzchni paznokcia nakładanie lakierów hybrydowych wymaga precyzji i skupienia. Stanowczo nie można w tym przypadku zalać skórek – przy krótkich paznokciach taki manicure będzie sprawiał wrażenie wyjątkowo nieestetycznego. Jeszcze większej precyzji wymagać może dodatkowy zabieg na wysmuklenie optyczne paznokcia, a więc pozostawianie bocznych krawędzi płytki niezamalowanych.

Przy wykonywaniu krótkich paznokci hybrydowych należy unikać także kładzenia grubych warstw lakieru hybrydowego na płytce paznokcia. Mięsista góra lakieru hybrydowego na malutkiej powierzchni paznokcia to na pewno nie jest efekt, który chcemy uzyskać.

krótkie-paznokcie-hybrydowe-róż

Jakie wzory na krótkich paznokciach hybrydowych?

Wzory na krótkich paznokciach hybrydowych także podporządkowane będą zasadzie optycznego wysmuklania krótszej płytki paznokcia. Nadawać się będą zatem pionowe linie czy pionowe ombre. Na mniejszej płytce paznokciowej nie decydujmy się na duże wzory – po pierwsze, nie będzie na nie miejsca, a po drugie – będą niekorzystnie wyglądać. Im mniej tym lepiej – tak powinna brzmieć zasada w przypadku stylizacji krótkich paznokci hybrydowych.

Krótkie paznokcie hybrydowe to świetna opcja dla kobiet, ceniących sobie wygodę. Różne tricki w stylizacji paznokci pozwalają na nadanie takim paznokciom wyglądu, który będzie ponadto miał duże plusy wizualne!

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *