Pyłki do paznokci – jak wyglądają, czym się różnią, jak je aplikować

by

Jeżeli regularnie wykonujesz manicure hybrydowy, ale sam kolor, choćby najbardziej fantazyjny, to już dla Ciebie za mało, zastosuj również zdobienia. Pyłki do paznokci pozwolą Ci na uzyskanie spektakularnego efektu. Wyróżnisz się z tłumu i nadasz swojej stylizacji bardziej szalonego charakteru. Jakie są rodzaje pyłków, czym się one różnią i jak je aplikować?

Wszystko zaczęło się od brokatu…

Brokat to efekt znany i lubiany przez kobiety na całym świecie. To drobno zmielone, mocno błyszczące drobinki, którymi posypuje się najczęściej top jeszcze przed utwardzeniem.
Stosuje się go od wielu lat i to od niego “wywodzą” się bardziej skomplikowane pyłki.

niebieski pyłek do paznokci

Pyłki do paznokci – rodzaje

Pyłki do paznokci występują obecnie w wielu rodzajach i wariantach. Różnią się one uzyskiwanym efektem oraz wielkością drobinek. Do najbardziej popularnych zdobień paznokci zaliczamy syrenkę, lustro, kameleona, holo oraz neon. Pozwalają one na uzyskanie spektakularnych efektów w prosty sposób.

Syrenka

Pyłek syrenka jest jednym z najchętniej wybieranych zdobień paznokci. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że na paznokciu wygląda niczym połyskująca łuska syrenki. Jest na tyle wszechstronny i uniwersalny, że nadaje się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjście. Pamiętaj, że ten pyłek nakłada się bezwzględnie jedynie na produkty, posiadające warstwę dyspersyjną.

Lustro

Pyłek lustro to jeden z nowszych trendów w zdobieniu paznokci. Należy go wcierać w już utwardzony top no wipe. Odpowiednio nałożony, pokryje Twój paznokieć idealnie gładką taflą, w której będziesz się mogła przeglądać niczym w lustrze.

Kameleon

Pyłek kameleon jest zdobieniem, którego nazwa idealnie odzwierciedla efekt, jaki dzięki niemu uzyskasz. Jeżeli marzą Ci się paznokcie, które będą zmieniać barwę w zależności od punktu padania światła, kameleon to najlepszy wybór. Nakłada się go na produkty bez warstwy dyspersyjnej.

Holo

Pyłek holo to nic innego jak tysiące mikroskopijnych, błyszczących drobinek otoczonych jedną z kilku barw. Efekt holograficzny jest bardzo popularny i chętnie wybierany przez kobiety na całym świecie. Dzięki temu, że pyłek ten jest grubiej zmielony, daje jeszcze bardziej spektakularny efekt Twojej stylizacji paznokci. Nakłada się go na produkty bez warstwy dyspersyjnej.

Neon

Neon na paznokciach jest jednym z najgorętszych trendów obecnego sezonu. Pyłek neon jest przeznaczony dla kobiet pewnych siebie i nie bojących się bardzo wyrazistej stylizacji paznokci. W zależności od sposobu aplikacji, pozwala na osiągnięcie różnych efektów. Wtarty pozwala na uzyskanie wrażenia mieniącej się tafli, a posypany – charakterystycznego szronu. Nakłada się go na produkty posiadające warstwę dyspersyjną.

Pyłki do paznokci – przyrządy niezbędne do ich aplikacji

Jeżeli już podjęłaś decyzję, jaki pyłek będzie dla Ciebie najlepszy, dowiedz się, czym go zaaplikować. Możesz zadać w tym momencie pytanie, czy pyłek do paznokci nakłada się palcami, czy przy użyciu specjalnych przyrządów? Bardzo przydatny okaże się w tym przypadku aplikator do pyłków. Pomoże także dedykowane do tego narzędzie, zakończone z jednej strony okrągłym kopytkiem, a z drugiej – specjalną trójkątną końcówką. Oba przyrządy umożliwiają dokładne rozprowadzenie pyłku na paznokciu i uzyskanie efektu, o jakim tylko marzysz.

różowy pyłek do paznokci od allepaznokcie

Pyłki do paznokci – sposób aplikacji

Pyłki do paznokci nakłada się – w zależności od wybranego rodzaju – na jeszcze nieutwardzony top lub po wyjęciu go z lampy. Istnieją pyłki (szczególnie metaliczne), które należy aplikować na utwardzony top no wipe. Pamiętaj, że pyłek do paznokci aplikuje się na płytki uprzednio przygotowane do wykonania manicure hybrydowego. Sam proces nakładania pyłku to naniesienie go aplikatorem na paznokieć i dokładne jego rozprowadzenie. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące aplikacji powinny być również zawarte na opakowaniu konkretnego pyłku.

Pyłki do paznokci upiększą każdą stylizację paznokci!

Pyłki do paznokci są idealne dla osób, które chcą urozmaicić swoją stylizację paznokci. Większość pyłków umożliwia uzyskanie różnych efektów, w zależności od sposobu ich aplikacji. Samo ich nakładanie jest bardzo proste. Nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci, mogą w łatwy sposób uzyskać spektakularny efekt. Holo, syrenka, a może kameleon? Co najbardziej do Ciebie pasuje? Jeżeli jeszcze nie jesteś do końca przekonana, w którym pyłku będziesz się najlepiej czuła, zastosuj go na jeden/kilka paznokci. W końcu najważniejsze, żeby Twoja stylizacja paznokci pasowała do Twojej osobowości. Powodzenia!

pyłki do paznokci kwiatowy manicure

0

Brak Komentarzy

What do you think?