Kolory pastelowe – idealny pomysł na lato 2020!

by

Wszystko, co musisz wiedzieć o kolorach pastelowych – aplikacja, pigmentacja i sekretne techniki postępowania z pastelami latem. Kolory pastelowe to hit każdego lata. W stylizacjach paznokci pojawiają się nie tylko jako kolory samodzielne, ale też jako pastelowe ombre, elementy zdobień czy końcówka french do stylizacji w budyniowych półtransparentnych kolorach. Kolory pastelowe doskonale komponują się z każdym rodzajem karnacji, odświeżają wygląd dłoni i są świetne do każdej długości paznokci – od super krótkich i wygodnych po mistrzowskich długości.

Pastele jako wyzwanie dla stylistek

Wiele z profesjonalnych stylistek paznokci boi się kolorów pastelowych. Dlaczego? Dlatego, że mają opinię najtrudniejszych – razem z kolorami do french manicure – odcieni na rynku. Odcień pastelowy o doskonałym kryciu to jedna z najtrudniejszych barw do uzyskania w procesie produkcji lakierów hybrydowych. Bardzo istotne jest zatem znalezienie perfekcyjnych hybryd, które będą niezawodnym niezbędnikiem stylistki podczas ciepłych miesięcy roku. A takie właśnie są – perfekcyjne lakiery hybrydowe w pastelowych kolorach od Molly Lac!

kolory pastelowe na paznokciach

Po czym poznać idealny lakier hybrydowy w odcieniu pastelowym? Wyznacznik jest w zasadzie jeden – po kryciu i łatwości aplikacji. W kolorach pastelowych bardzo często dochodzi bowiem do prześwitów i pozostawiania na powierzchni stylizacji smużeń. Hybryda pastelowa, która kryje idealnie i nie wymaga od stylistki paznokci karkołomnych zabiegów aplikacji czy czterech warstw dla pełnego efektu – jest na rynku lakierów hybrydowych na wagę złota! Dlatego właśnie tak trudno jest znaleźć lakier hybrydowy, który będzie posiadał wszystkie te cechy.

rożowe paznokcie hybrydowe

Co warto wiedzieć o pastelach?

Aplikacja

Kolory pastelowe należy nakładać lekko, muskając zaledwie paznokieć pędzelkiem i pracować nim delikatnie, niemal w powietrzu. Dlaczego? Jasne pastelowe kolory i tak są z reguły trudniejsze w aplikacji, a mocny nacisk pędzla jeszcze bardziej im utrudni prawidłowe malowanie. Przyciskając mocno pędzelek do paznokcia zabieramy sobie produkt i powodujemy, że na jego powierzchni powstają smużenia i prześwity. Malując w ten sposób żadna warstwa z dwóch zalecanych w aplikacji nie spowoduje, że płytka zostanie pokryta w 100% kolorem. Wykorzystaj naszą radę podczas kolejnego manicure!

Konsystencja

Kolory pastelowe cieszą się największą popularnością latem, a jak wiadomo warunki atmosferyczne mają ogromne znaczenia dla gęstości lakierów hybrydowych. Latem, z powodu wysokich temperatur lakiery hybrydowe mają znacznie rozrzedzoną konsystencję i bywają jeszcze trudniejsze w aplikacji, ponieważ wiadomo – produkt rzadszy to produkt ze słabszą pigmentacją i wymagający więcej warstw. Aby uniknąć rozrzedzania lakierów hybrydowych dobrze je trzymać w klimatyzowanym pomieszczeniu, gdzie temperatura nie przekracza średniej temperatury pokojowej, czyli 18-22 stopni Celsjusza. Jeśli nie mamy takiej możliwości, ponieważ na przykład salon stylizacji, w którym są przyjmowane Klientki nie posiada klimatyzacji – powstają dwa wyjścia:

  • malowanie ultracienkimi warstwami, niemal niewidzialnymi mgiełkami i rozłożenie pełnego krycia na 3 ekstremalnie cienkie warstwy, które nie spowodują efektu „bułkowatej” stylizacji,
  • włożenie produktu do lodówki na 10-15 minut przed planowaną aplikacją koloru – tu trzeba jednak pamiętać, że robicie to na własną odpowiedzialność 😉

Idealne połączenia kolorów pastelowych

Kolory pastelowe doskonale wyglądają w pionowym ombre. Przejścia tonalne w pionie od koloru do koloru wyglądają po prostu wspaniale. Do stylizacji z pionowym hybrydowym ombre dobrze wybierać zestawy z jednej gamy kolorystycznej na przykład turkusowe, błękitne, fioletowe i różowe pastele albo żółte, zielone i niebieskie pastele. Kolory pastelowe nadają się też do delikatnych i dziewczęcych zdobień, jak kropki czy rysunki (na przykład lodów).

pastelowe paznokcie

Lato należy do pasteli i neonów. Każda stylistka paznokci doskonale o tym wie i przed każdym sezonem letnim zaopatruje się w tego typu odcienie po prostu instynktownie. Jeśli jednak wybierać pastele to zdecydowanie takie, które unormują tempo pracy nie zaś je spowolnią przez nieprawidłową konsystencję czy niewystarczającą pigmentację. Żeby natomiast jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę z pastelowymi odcieniami warto zastosować się do kilku podpowiedzi, które przekazaliśmy wyżej, a które warto zapamiętać.

pastelowe paznokcie w różnych kolorach

Wspaniałego malowania!

Ps. Jeśli szukasz idealnych hybrydowych lakierów pastelowych do swojego salonu – przetestuj perfekcyjnie kryjące pastele od Molly Lac.

0