Ulubiona metoda przedłużania paznokci, czyli żel od A do Z

by

Jaka jest ulubiona metoda przedłużania paznokci? Metoda żelowa to w ostatnim czasie najchętniej wybierany sposób stylizacji paznokci. Fanek doskonałego manicure wciąż przybywa, ale czy wiecie różnią się od siebie poszczególne żele?

Postaramy się przybliżyć Wam charakterystykę żeli budujących, które stanowią fundament modelowania paznokci. To właśnie dzięki nim stworzycie długie, mocne paznokcie.

Metoda przedłużania paznokci jaką są żele budujące dzieli się na jednofazowe i trójfazowe. Żele Molly Lac z serii Perfect French i Jelly należą do grupy jednofazowych, a więc jednym wybranym żelem zrobimy szkielet i zbudujemy paznokieć. Podstawową różnicą między żelami Perfect French i Jelly jest konsystencja. Jedne są samopoziomujące, porównywalne formą do kisielu, drugie zaś gęste – galaretkowate. Każda z konsystencji ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki.

Żele samopoziomujące i galaretki

Początkującym stylistkom polecamy żele samopoziomujące, ponieważ ta metoda przedłużania paznokci jest znacznie prostsza i wymagają relatywnie niewiele piłowania stylizacji. Natomiast żele o konsystencji galaretki są wygodniejsze w aplikacji, ponieważ nie zalewają skórek i można nimi zbudować 4 paznokcie na raz. To stanowi, że najczęściej wybierają je zaawansowane stylistki. Dzięki możliwości budowy kilku paznokci na raz znacznie przyspieszają tempo pracy.

żel do przedłużania paznokci

Zarówno w gamie Jelly jak i Pefect French do wyboru jest kilka odcieni. Od transparentnych, które aplikujemy pod manicure hybrydowy, do żeli typu cover, które nie wymagają lakieru, bo same w sobie stanowią kolor. W portfolio żeli do paznokci od MollyLac znajdują się żele różowe, które będą idealne do french manicure i babyboomera, białe do tworzenia idealnej i precyzyjnej linii uśmiechu oraz nude, które są ulubionymi żelami Klientek salonów stylizacji poszukujących najbardziej naturalnego efektu na paznokciach.

Rewolucyjny i innowacyjny akrylożel

Akrylożel to metoda przedłużania paznokci, która od razu stała się hitem wielu stylistek paznokci. Jest to połączenie zalet i elastyczności żelu oraz trwałości metody akrylowej. Akrylożel zdobywa coraz więcej fanek ze względu na łatwość aplikacji i szybkość wykonania. Nawet niedoświadczone osoby, które dotąd nie budowały paznokci na szablonach łatwo mogą opracować stylizację z jego pomocą, dzięki formom Dual Forms… które „budują paznokieć za stylistkę”. Wystarczy jedynie rozprowadzić materiał w środku formy, przymocować ją na paznokciu i utwardzić w lampie.

metoda żelowa do przedłużania paznokci

Bardziej zaawansowane osoby pracują akrylożelem na standardowych szablonach – i tu również sprawdza się doskonale! Trzeba tylko pamiętać, by podczas budowy paznokci akrylożelem stosować płyn Slip Solution, który wzmacnia plastyczność materiału. Ta metoda przedłużania paznokci ma jedną, najważniejszą zaletę – brak zapachu i całkowita eliminacja pieczenia w lampie.

Nie można zapominać o bardzo ważnej dziedzinie stylizacji paznokci jaką jest pedicure. Bywa, że jest to wstydliwy temat, ponieważ po zimie nasze stopy nie są w idealnym stanie, a paznokcie często potrzebują rekonstrukcji z powodu ubytków. I tu na pomoc przychodzi żel Podologic. To gęsty, przezroczysty produkt bezkwasowy utwardzany w lampie LED/UV, który pomaga odzyskać zdrowy wygląd paznokci. Jego skład wpływa korzystnie na stan paznokci i zmniejsza ryzyko wystąpienia, np. grzybicy paznokci dzięki idealnemu i szczelnemu przyleganiu do płytki. Możesz zastosować go zarówno w manicure i pedicure.

Zastanawiasz się dlaczego żel czasem powoduje dyskomfort podczas utwardzania?

Jest to związane z polimeryzacją czyli procesem przemieszczania się cząsteczek i tworzenia twardej powłoki na paznokciu. Im grubszą warstwę nałożysz, tym cząsteczki mają większe pole do przemieszczania, a tym samym dyskomfort jaki możesz odczuwać będzie większy. Musisz pamiętać, że ma to często związek z kondycją Twoich naturalnych paznokci. Im bardziej ‚zniszczone’ lub przepiłowane, tym mocniejszy może być efekt pieczenia w lampie.

Co, jeśli żel jednofazowy czasem nie wystarcza?

Jeśli borykasz się z bardzo problematyczną płytką, na której często pojawiają się zapowietrzenia, spróbuj przed nałożeniem żelu Jelly, Perfect French lub Powder Gel nałożyć X-Bond Base. Jest to baza żelowo-hybrydowa, którą możesz stosować w każdej z metod stylizacji paznokci. Posiada w swoim składzie primery, które zwiększają przyczepność produktu budującego i zapewnią imponującą trwałość Twojego manicure! Jeśli zatem macie tendencję do zapowietrzeń lub problemy hormonalne, np. z tarczyca, które osłabiają wiązanie materiałów z płytką – X-Bond powinien się stać must have!

różowy żel do przedłużania paznokci

Metoda przedłużania paznokci jaką są żele budujące, to ratunek dla kruchych i krótkich paznokci, które ciężko utrzymać w dobrej kondycji. Wszystkie produkty potrzebne do wykonania perfekcyjnej stylizacji żelowej znajdziesz na naszej stronie internetowej… A jeśli nie jesteś pewna jaki żel, pędzelek czy lampę wybrać – zaufaj profesjonalistom i postaw na gotowy zestaw do wykonania przedłużenia żelowego. Na naszej stronie znajdziesz wyjątkowe rozwiązania w bardzo dobrych cenach.

0