Neonowe ombre – niekwestionowany zwycięzca letniego manicure

by

Neonowe ombre to hit tego sezonu! Rewelacyjne, mocno napigmentowane i oryginalne kolory na płytce wyglądają fantastycznie do wielu outfitów. Intensywny róż, pomarańcz, a może fluorescencyjna zieleń? Te kolory stały się must have wielu paznokciomaniaczek, które nie boją się zaszaleć, jeśli chodzi o manicure! Już jednobarwna stylizacja neonowymi lakierami jest bardzo oryginalna… My jednak proponujemy coś jeszcze bardziej spektakularnego… Czym jest neonowe ombre i czy można je wykonać także w warunkach domowych? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Neonowe ombre – na czym polega?

Generalnie stylizacja ombre polega na zabawie z cieniowaniem kolorów. W tym przypadku chodzi oczywiście o neonowe lakiery do paznokci. Ombre można wykonać poziomo, jak i pionowo, przy użyciu gąbeczki, jak i pędzelka. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żeby użyć do niego nie tylko lakierów, ale i pyłków. Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele i to tylko od Ciebie zależy, jaki będzie ostateczny kształt neonowego ombre. Najbardziej istotne jest jednak to, żeby zawsze pamiętać o odpowiedniej gradacji kolorów, to znaczy od jaśniejszych do ciemniejszych lub odcieni w obrębie jednej barwy.

neonowe ombre

Neonowe ombre – co jest Ci potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, rodzajów ombre jest naprawdę wiele. To, jaką technikę stylizacji zastosujesz, zależy tylko od Ciebie! Niektóre paznokciomaniaczki twierdzą, że najłatwiej (i najszybciej) się im wykonuje neonowe ombre gąbeczką. Z drugiej strony – inne pasjonatki manicure nie wyobrażają sobie nakładać poszczególnych kolorów inaczej niż pędzelkiem, więc sposobów jest co najmniej kilka. Niezależnie od tego, którą wybierzesz, potrzebujesz co najmniej 2-3 kolorów lakierów. Neonowe ombre można wykonać zarówno klasycznymi, jak i hybrydowymi lakierami do paznokci.

Neonowe ombre gąbeczką – jak wykonać?

Jako że zdecydowanie najczęściej neonowe ombre wykonuje się gąbeczką lub pędzelkiem, to te techniki opiszemy krok po kroku. Przekonaj się, że jest to prostsze niż mogłoby się wydawać!

Przygotowanie płytki

Standardowo, także i przed rozpoczęciem cieniowania przygotuj płytkę. Opiłuj paznokcie, nadaj im kształt oraz odsuń skórki. Możesz także zmatowić płytkę – dzięki temu będzie ona bardziej gładka i idealnie przygotowana do dalszych czynności.

Aplikacja preparatów uzupełniających

W dalszej kolejności, jeszcze przed wykonaniem neonowego ombre, odtłuść płytkę cleanerem i nałóż swoją ulubioną bazę. Tak przygotowane paznokcie są już gotowe do dalszych prac stylizacyjnych, czyli wykonania gradientu!

paznokcie hybrydowe z efektem ombre

Wykonanie neonowego ombre

Proces neonowego ombre rozpoczyna się od pomalowania całej płytki jednym kolorem. Jeżeli używasz lakierów hybrydowych, pamiętaj, żeby każdą warstwę (najlepiej nałożyć dwie) utwardzić w lampie UV/LED. Następny krok to już cieniowanie.

Cieniowanie przy użyciu gąbeczki

Jakiej gąbeczki użyć do cieniowania? Nie musi być to sprzęt profesjonalny, tylko do tego przeznaczony. Można to równie dobrze zrobić zwykłą gąbką kuchenną lub kosmetyczną.
W jaki sposób uzyskać efekt ombre gąbeczką? Pomaluj ją minimalną ilością lakieru lub maczaj gąbkę w produkcie wylanym np. na folię. Gdy na gąbeczce znajduje się już kolor, który chcesz nałożyć, stempluj nią paznokieć, tworząc ombre, stopniowo zwiększając intensywność przykładania do płytki. Właśnie to gwarantuje stworzenie efektu przejścia od jasnej do ciemnej barwy. Oczywiście, możesz użyć kilku kolorów – wtedy każdy kolejny należy utwardzić w lampie UV/LED, o ile używasz lakierów hybrydowych.

Cieniowanie przy użyciu pędzelka

Jeśli z różnych przyczyn nie odpowiada Ci cieniowanie gąbeczką, możesz do tego celu zastosować pędzelek (np. do makijażu). Wtedy lakier do ombre nakłada się bezpośrednio na płytkę, a następnie rozciera się go właśnie przy pomocy pędzelka. Nie da się jednak ukryć, że ta metoda wymaga więcej precyzji i wprawy, więc jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze stylizacją paznokci, zdecydowanie lepiej zacząć od cieniowania gąbeczką.

Utrwalenie manicure

Manicure kończymy aplikacją lakieru utwardzającego lub top coat (w zależności od techniki stylizacji). Pamiętaj, że metoda hybrydowa jest zdecydowanie bardziej trwała i utrzyma się na płytce nawet kilka tygodni. W przypadku lakierów tradycyjnych ombre przetrwa nieco krócej, choć będzie wyglądać przez ten czas równie dobrze.

paznokcie ombre

Neonowe ombre – dla każdego!

Wbrew wielu opiniom, neonowe ombre może być “noszone” przez każdą kobietę – nie tylko te najbardziej odważne! Szczególnie latem warto zaszaleć i w trakcie wakacyjnych wojaży pozwolić sobie na zdecydowanie więcej na paznokciach! Jakie kolory połączysz w swoim neonowym ombre? Idealnie współgrają ze sobą zielony i żółty oraz niebieski oraz fioletowy! Oczywiście, możesz postawić także na mniej oczywiste zestawienia. Nawet kolory, które wydają się do siebie nie pasować, odpowiednio połączone, wyglądają po prostu świetnie! Daj się ponieść fantazji i twórz oryginalne, spektakularne stylizacje! Życzymy Ci wielu świetnych pomysłów na fantastyczne neonowe ombre!

0