Manicure ślubny 2020 – co jest modne w tym sezonie?

by

Każda panna młoda chce wyglądać pięknie w tym Wielkim Dniu. W trakcie przygotowań do ślubu dba się o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół. Kupno sukni, butów, dodatków to tylko niewielka część czynności, jakie się podejmuje tuż przed “godziną zero”. Idealny wygląd to jednak nie tylko ubranie… To również makijaż, fryzura i oczywiście stylizacja paznokci.

Manicure ślubny – trendy

Obecnie wyróżnia się kilka głównych trendów w manicure ślubnym. Podstawą jest oczywiście delikatny kolor na paznokciach. Ecru, biały, różne odcienie różu… Te barwy od wielu lat królują w stylizacjach Panien Młodych. Bardzo często zmieniają się natomiast trendy, jeżeli chodzi o zdobienia. Postanowiliśmy zebrać dla Ciebie kilka najpopularniejszych typów stylizacji paznokci. Kto wie – może któryś z nich okaże się dla Ciebie inspiracją przed Twoim Wielkim Dniem.

Błyszcz najprawdziwszym blaskiem dzięki płatkom do zdobień

Lubisz błysk w swojej stylizacji, ale wydaje Ci się, że na ślub i wesele powinno się wybierać bardziej stonowane kompozycje…? Nie musisz wcale rezygnować z tego, w czym czujesz się dobrze! Pamiętaj, że zawsze warto znaleźć złoty środek. Obecnie hitem w ślubnym manicure są półtransparentne płatki do zdobień. Dają one efekt przepięknego błysku na płytce paznokcia. To stylizacja godna gwiazdy, a w końcu kto jak nie Panna Młoda powinien tego dnia lśnić najprawdziwszym blaskiem…? Przy manicure ślubnym najczęściej wykonuje się tradycyjny manicure hybrydowy na przedłużonych paznokciach. Płatki do zdobień stosuje się natomiast zwykle na jednym paznokciu. Na pozostałych ewentualnie poprzestaje się na delikatnych efektach.

manicure ślubny 2020

Brokat na paznokciach? Tak, ale z umiarem!

Podobnie jak w przypadku poprzedniego trendu, z brokatem nie warto przesadzać. Przepięknie będzie on wyglądać szczególnie po utwardzeniu go i następnie wygładzeniu pilniczkiem. Jeżeli brokat na jednym czy dwóch paznokciach to dla Ciebie wciąż zbyt mało, możesz jeszcze spróbować wzbogacić swój manicure o kilka błyszczących dżetów. Wyglądają one niczym najpiękniejsze kryształy i dodadzą szyku oraz klasy.

Efekt szronu nie tylko na zimowe śluby

Wiele kobiet zachwyciło się nim już jakiś czas temu. Szybko stał się hitem w stylizacji paznokci i wciąż jest uwielbiany przez miliony – także przez Panny Młode. Mowa oczywiście o efekcie szronu, inaczej nazywanym – shine effect lub ice rainbow effect. Wykonanie takiej stylizacji jest banalnie proste, a efekt na paznokciach – bardzo spektakularny! W manicure ślubnym najczęściej wykonuje się go na białych podkładzie – wtedy jest najbardziej klasyczny i elegancki. Czasami, w celu urozmaicenia stylizacji, łączy się go także ze zdobieniami sweterkowymi w pastelowych barwach.

French na naturalnej/przedłużanej płytce zawsze w modzie

Manicure typu french to już klasyk, jeśli chodzi o stylizacje ślubne (i nie tylko). Można chyba pokusić się wręcz o stwierdzenie, że to hit wszech czasów! Jeśli na co dzień nie malujesz paznokci albo wybierasz bardzo “bezpieczne” rozwiązania, french doskonale sprawdzi Ci się na ślubie i weselu. Jeżeli chcesz “zaszaleć” nieco bardziej, zawsze możesz przedłużyć paznokcie i cieszyć się francuskim manicure w odważniejszym wydaniu.

babyboomer w stylizacji ślubnej

 

Kryształki i geometryczne kształty eleganckie i stylowe

Ostatnim trendem w manicure ślubnym, o którym chcielibyśmy dziś wspomnieć, są kryształki. Mogą występować one na płytce paznokcia samodzielnie lub w połączeniu z geometrycznymi, regularnymi kształtami. Stylizacje tego typu są bardzo eleganckie. Bardzo często wybiera się je do sukni typu księżniczka lub syrenka. Jedno jest pewne – taka stylizacja paznokci jest zdecydowanie bardziej widoczna niż manicure french, ale – z drugiej strony – mniej niż brokat czy płatki. Niektórzy twierdzą, że to najlepsze rozwiązanie dla minimalistek, którym zależy na paznokciach utrzymanych w klimacie “dyskretnego błysku”. Nam się to określenie bardzo podoba i uważamy, że idealnie pasuje do stylizacji tego typu!

Pamiętaj, że Ten Dzień zdarza się (najczęściej) tylko raz

Zastanawiając się nad swoim manicure ślubnym, miej na uwadze fakt, że Ten Dzień najczęściej przeżywa się jako Panna Młoda tylko raz w życiu. Oczywiście, Twoje komfort i wygoda są bardzo ważne, ale, z drugiej strony… Chyba każda przyszła żona chce się czuć jak gwiazda na swoim weselu, prawda? Niezależnie od swojego wyboru, wiedz, że i tak będziesz Tą Najpiękniejszą dla Pana Młodego. Nic nie powinno Ci przysłonić radości z Tego Dnia. Manicure jest ważny, ale najważniejszy jest niezmiennie Twój blask w oku!

paznokcie na ślub z kryształkami

0