Depilacja nóg woskiem – już teraz zadbaj o piękne nogi na lato

by

Jaka jest najbardziej skuteczna metoda depilacji nóg…? Na rynku można obecnie kupić wiele różnych produktów do pozbywania się zbędnego owłosienia. Pianki, kremy, mleczka… Można także użyć do tego celu depilatora lub golarki. Wszystkie te zabiegi są – owszem – skuteczne, ale jednak bardzo krótkotrwałe. Depilacja nóg woskiem to metoda, która pozwala na osiągnięcie zdecydowanie bardziej spektakularnych efektów – i to na dużo dłużej! Wosk do depilacji rewelacyjnie radzi sobie nawet z najgrubszymi, uciążliwymi włoskami na nogach (choć nie tylko)! Depilację woskiem można przeprowadzić zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych. Jej popularność rośnie z miesiąca na miesiąc i nic dziwnego – w końcu chyba każda kobieta marzy o pięknych, gładkich nogach bez podrażnień!

Na czym polega fenomen depilacji woskiem…?

W czym tkwi sekret wosku, że tyle kobiet na całym świecie decyduje się na zastosowanie tej właśnie metody depilacji…? Przede wszystkim – wosk “wyrywa” niechciane owłosienie łącznie z korzeniami. Dzięki temu Twoja skóra pozostanie gładka na długo. Ponadto, z uwagi na różne formy wosku – zimny lub gorący, w formie roll-on’u czy np. do nakładania kielnią – każda kobieta znajdzie “swój sposób” na jego aplikację. Pamiętaj, że zawsze można także skorzystać z usługi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Wtedy będziesz mieć pewność, że skuteczność zabiegu będzie jeszcze większa! Warto również podkreślić, że mimo iż depilacja nóg woskiem jest dość bolesna, w prosty sposób możesz złagodzić ból, używając mleczek chłodzących i znieczulających.

depilacja nóg woskiem

Depilacja nóg woskiem – jak się przygotować…?

Bardzo często kobiety pytają, czy depilację woskiem można wykonać “z biegu”, bez żadnego przygotowania. Zawsze warto się do tego zabiegu odpowiednio przygotować – dzięki temu jego efekty będą najlepsze z możliwych. Przede wszystkim – przed zabiegiem nie można stosować żadnych balsamów ani kremów nawilżających, natomiast dzień przed wykonaniem depilacji woskiem warto zastosować peeling ziarnisty.

Co istotne – najlepsze efekty zabiegu są możliwe do osiągnięcia przy włoskach o długości między 5 a 8 milimetrów. Oczywiście, można depilować także krótsze czy dłuższe, ale w pierwszym przypadku – nie wszystkie mogą zostać usunięte, natomiast w drugim – ból podczas depilacji woskiem może być zdecydowanie większy niż powinien. Ponadto, trzeba pamiętać o tym, że skóra poddawana zabiegowi musi być w 100% zdrowa. Jeżeli na nogach masz rozległe siniaki czy skaleczenia, powinnaś odczekać z depilacją woskiem aż do ich zniknięcia. Jeżeli zastosujesz się do wszystkich powyższych zaleceń, skuteczność zabiegu będzie naprawdę imponująca!

Jak przebiega zabieg depilacji woskiem?

Depilacja nóg woskiem nie jest tak trudna, jak mogłoby Ci się wydawać. Opiszemy go na przykładzie bardziej skutecznego, gorącego wosku. Zaczyna się zawsze oczywiście od podgrzania produktu do odpowiedniej temperatury. Następnie przygotowuje się skórę do zabiegu, odtłuszczając ją lotionem, który posiada najczęściej także właściwości znieczulające. Po osuszeniu skóry, można przejść już do depilacji woskiem lub jeszcze zastosować talk albo zasypkę. Tuż przed aplikacją produktu na skórę warto jeszcze sprawdzić, czy wosk odpowiednio się rozprowadza. Jeżeli tak – nakłada się go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po jego aplikacji, do obszaru skóry poddawanemu zabiegowi przykłada się pasek, który następnie trzeba mocno docisnąć. To, w jaki sposób się go oderwie, determinuje efekty depilacji woskiem, więc należy to zrobić bardzo dokładnie, choć jednocześnie energicznie…

Jak oderwać pasek?

Najlepiej zrobić to tak, aby jedną dłonią przytrzymać obszar tuż pod paskiem i delikatnie naciągnąć skórę. W tym czasie, drugą dłonią szybko oderwać pasek. Najważniejsze jest to, by zrobić to w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Od razu po oderwaniu paska warto mocno przycisnąć rękę do miejsca, które zostało wydepilowane. Uśmierzy to nieco ból związany z usunięciem niechcianego owłosienia.

Zakończenie procesu depilacji

Depilacja nóg woskiem kończy się zmyciem jego pozostałości oraz zastosowaniem delikatnego produktu po depilacji w celu złagodzenia ewentualnych podrażnień. Warto pamiętać o tym, że skórę powinno się nawilżać przez cały czas – nie tylko w dzień depilacji woskiem. Stosowanie kremu po depilacji natomiast należy przedłużyć jeszcze na kilka dni po zabiegu. Dzięki temu skuteczność zabiegu będzie jeszcze większa, a skóra – bardziej zadbana.

O nogi warto dbać nie tylko latem, ale przez cały rok!

Czy wiesz, że regularne wykonywana depilacja nóg woskiem sprawi, że włoski będą Ci odrastać coraz wolniej? Warto więc dbać o to, by nogi były gładkie przez cały rok! Jeżeli teraz zaczniesz stosować depilację woskiem, latem będzie Ci zdecydowanie prościej utrzymać efekt pięknych nóg! Pamiętaj o tym, wybierając dla siebie idealną metodę depilacji! Warto już teraz zadbać o swoje nogi, by były one piękne nie tylko na lato, ale i na lata!

0