Lampy UV/LED – jak wybrać najlepszą?

by

Lampa do paznokci jest podstawowym elementem niezbędnika każdej osoby, która wykonuje sobie czy też innym manicure hybrydowy czy żelowy. Bez tego urządzenia żadna stylizacja tego typu – kolokwialnie rzecz ujmując – “się nie uda”. O ile obecnie zdecydowanie najczęściej wybieranym rodzajem sprzętów są lampy UV/LED, warto mieć świadomość, że w sklepach i hurtowniach kosmetycznych można znaleźć dziesiątki produktów tego typu. Jak wybrać najlepszy…? Wystarczy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów związanych z funkcjonowaniem lamp do paznokci. Postanowiliśmy pomóc Ci w podjęciu najwłaściwszej decyzji, podpowiadając, na co zwrócić szczególną uwagę.

Lampa do paznokci UV/LED – dlaczego warto w nią zainwestować?

Zanim jednak przejdziemy do najważniejszych parametrów lamp do paznokci UV/LED, chcielibyśmy uświadomić Ci, w czym te sprzęty są lepsze od lamp UV oraz LED. Po pierwsze – są w stanie utwardzić każdy typ lakierów hybrydowych i żelowych. Ponadto, czas utwardzania jest bardzo krótki, co pozwala na wykonanie stylizacji szybko i sprawnie. Nie sposób nie wspomnieć także o niezaprzeczalnym atucie lamp do paznokci UV/LED, jakim jest ich duża moc. Można spokojnie zaryzykować stwierdzenie, że te urządzenia to połączenie najlepszych cech lamp UV oraz LED. Chyba więc już nie musimy Cię dłużej przekonywać co do tego, że naprawdę warto zainwestować w ten rodzaj lamp do paznokci!

lampa uv/led do manicure hybrydowego

Na co patrzeć przy wyborze lampy UV/LED?

Przechodząc już do meritum, zatrzymajmy się na tym, co różni od siebie poszczególne modele lamp do paznokci UV/LED. Istnieje co najmniej kilka aspektów, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jeżeli chce się wybrać najlepsze możliwe urządzenie, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb. Zresztą, przekonaj się o tym sama!

Moc

Pierwszym, istotnym aspektem jest z pewnością moc lampy UV/LED. Pamiętaj, że im jest ona wyższa – tym szybciej (i skuteczniej) utwardzisz lakier. Warto brać pod uwagę lampy do paznokci o mocy minimum 36W. Wtedy ma się pewność, że hybrydy czy żele zostaną odpowiednio utwardzone i manicure, jaki wykonasz, będzie wyglądać po prostu rewelacyjnie przez dłuższy czas!

Wielkość

Do czego planujesz używać swojej lampy UV/LED? Jeżeli potrzebujesz jej tylko w “awaryjnych” sytuacjach, m.in. w podróży, z pewnością wystarczy Ci niewielki, kompaktowy sprzęt. Jeśli natomiast jesteś stylistką paznokci lub używasz urządzenia regularnie, tylko w swoim domu, spokojnie możesz zdecydować się na nieco większą lampę. Takie sprzęty mają jedną, ogromną zaletę – mieszczą od razu wszystkie palce.

Kształt

Lampy do paznokci mają różne kształty. Do najbardziej popularnych zaliczają się budki oraz mostki. Każdy z nich posiada inne zalety. Budki są dość zabudowane, dzięki czemu doskonale utwardzają paznokcie. Są one z reguły większe niż mostki, więc potrafią mieścić niekiedy dwie dłonie w jednym czasie! Z tego powodu są bardzo często wykorzystywane nawet przez stylistki w salonach urody. Mostki natomiast cechuje kompaktowość. Sprawdzą się one doskonale np. w podróży. Najczęściej są one kupowane przez początkujące paznokciomaniaczki oraz osoby, które nierzadko przemieszczają się z całym niezbędnikiem do wykonywania stylizacji. Są dzięki temu bardzo praktyczne i uniwersalne.

Intuicyjna obsługa

Niektóre lampy UV/LED potrafią mieć naprawdę wiele funkcji. W takim przypadku jedną z najbardziej istotnych ich cech jest intuicyjna obsługa. Stanowi ona gwarancję, że szybko nauczysz się obsługiwać swoje urządzenie i nie będziesz musiała poświęcać wiele godzin na czytaniu jego instrukcji obsługi!

Sensor ruchu

Mogłabyś zapytać – dlaczego sensor ruchu jest tak ważnym aspektem przy wyborze lampy do paznokci…? Otóż, zdecydowanie ułatwia on pracę i przyspiesza wykonywanie stylizacji! Tryb ciągły uruchamia się właśnie wtedy, gdy mechanizm “wyłapie” ruch w lampie. Jest to także bardzo wygodne – szczególnie wtedy, gdy wykonujesz stylizację samej sobie.

Wbudowany timer

Jak wiadomo, różne typy lakierów wymagają innego czasu utwardzania w lampie do paznokci. Wbudowany timer to ogromne udogodnienie, ponieważ po zadeklarowanym przez Ciebie czasie (lampy posiadają niekiedy kilka do wyboru) urządzenie się samoistnie wyłączy. Unikniesz dzięki temu zbyt długiego utwardzania płytki!

lampy uv/led potrzebne do paznokci hybrydowych

Lampy UV/LED najlepsze na rynku!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, że lampy UV/LED do paznokci to najlepszy wybór, jeżeli chodzi o urządzenia do utwardzania płytki! Są one skuteczne, łatwe w obsłudze, charakteryzują się szybkim czasem utwardzania oraz energooszczędnością. Oczywiście, każda paznokciomaniaczka ma inne oczekiwania, więc zdecydowanie warto dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Pomoże Ci w tym z pewnością wzięcie pod uwagę wszystkich aspektów, które wymieniliśmy w tym tekście! Teraz pozostaje nam życzyć Ci powodzenia w poszukiwaniach idealnej lampy do paznokci UV/LED! Jesteśmy przekonani, że podejmiesz najlepszą decyzję i nie będziesz żałować, że wybrałaś właśnie ten typ urządzenia.

0