Kurs zdobienia paznokci – czym kierować się przy wyborze szkolenia?

by

Nieważne, czy jesteś początkującą paznokciomaniaczką czy profesjonalistką, wykonującą stylizacje zawodowo. Kurs zdobienia paznokci przyda się każdej osobie, pasjonującej się manicure. Nie od dziś wiadomo, że kto się nie rozwija, ten się cofa. Dlatego też tak istotne jest ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Mimo że obecnie w Internecie można znaleźć naprawdę dużo tutoriali dotyczących tego, jak zdobić paznokcie, nic nie zastąpi uczestnictwa w profesjonalnym kursie. Czym się kierować przy wyborze szkolenia…? Zobacz, co warto brać pod uwagę, zapisując się na kurs zdobienia paznokci!

molly lac akademia

Jak wybrać najlepszy kurs zdobienia paznokci?

Jak wiadomo, kurs kursowi nierówny… To, co dla Twojej koleżanki okazało się być strzałem w dziesiątkę, dla Ciebie może stać się po prostu stratą czasu! Dlatego tak ważne jest wzięcie pod uwagę kilku istotnych aspektów, które wymieniamy poniżej.

Poziom kursu

Zanim zapiszesz się na kurs zdobienia paznokci, koniecznie dowiedz się, dla kogo jest on przeznaczony. Pamiętaj, by realnie oceniać swoje możliwości. Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się zdobień, nie wybieraj kursu dla zaawansowanych. Oczywiście, zawsze warto podchodzić ambitnie do wszystkich tematów. Jeżeli jednak zdecydujesz się na mocno profesjonalny kurs zdobienia paznokci, istnieje ogromne ryzyko, że szybko zgubisz się w gąszczu nieznanych pojęć i technik i nic z niego nie wyniesiesz…

Osoba prowadząca

Zawsze doczytaj także, kto będzie prowadził kurs zdobienia paznokci. Zupełnie inaczej szkoli się pod okiem praktyka niż teoretyka… Osoba, która na co dzień zajmuje się właśnie głównie zdobieniami, najlepiej wie, co jest w nich najbardziej istotne i na co położyć największy nacisk podczas kursu. Dlatego też kursy przez nas organizowane prowadzone są właśnie przez doświadczonych stylistów. Stanowią oni ogromną wartość dodaną i to głównie dzięki nim (i ich metodom pracy) opinie poszkoleniowe są tak pozytywne!

Forma kursu

Kursy zdobienia paznokci mogą odbywać się zarówno w formie stacjonarnej, zdalnej, jak i hybrydowej. Która z nich jest najbardziej efektywna…? Z pewnością większość paznokciomaniaczek bez wahania odpowiedziałaby – stacjonarna! My wychodzimy jednak z założenia, że każda forma ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze, by wiedza podczas kursu zdobienia paznokci była przekazana w jak najbardziej przejrzysty i czytelny sposób. Wtedy istnieje niemal 100% gwarancji pełnego zadowolenia ze szkolenia!

Stosunek teorii do praktyki

Istnieją kursy zdobienia paznokci, w których teoria stanowi niemal 100% całego czasu szkolenia… Jeśli zagłębiając się w plan kursu, przeczytasz, że polega on w większości na wykładach, nie idź tą drogą…! Pamiętaj, że podręczniki czy artykuły z Internetu zawsze możesz przeczytać samodzielnie! Jeżeli płacisz za kurs zdobienia paznokci, zasługujesz na to, by ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że bez teorii raczej się nie obędzie, ale stosunek części “mówionej” do “ćwiczeniowej” musi być na korzyść tej drugiej! Tylko wtedy istnieje największe prawdopodobieństwo, że po kursie zdobienia paznokci rzeczywiście nabędziesz wiele nowych umiejętności!

Liczba uczestników i możliwość interakcji

Zupełnie inaczej szkoli się podczas kameralnych kursów zdobienia paznokci niż w ogromnej grupie, gdzie nie masz nawet możliwości zadania jakiegokolwiek pytania… Warto wybierać te szkolenia, gdy wiesz, że w każdej chwili możesz zadać pytanie osobie prowadzącej i liczyć na jej wsparcie. Wtedy uczestnictwo w kursie zdobienia paznokci jest prawdziwą przyjemnością! Szczególnie, gdy prowadzi go ktoś, kto jest dla Ciebie autorytetem…

Materiały szkoleniowe

Jeszcze przed zapisem na kurs zdobienia paznokci dowiedz się, czy “w pakiecie” otrzymasz także materiały szkoleniowe. Nierzadko są one w formie online – chociażby jako krótkie filmiki instruktażowe czy też e-booki. Z pewnością sama doskonale wiesz, jaka metoda nauki jest dla Ciebie najbardziej efektywna. Warto się tym kierować, decydując się na uczestnictwo w kursie zdobienia paznokci.

Wsparcie poszkoleniowe

Wsparcie poszkoleniowe jest równie ważne co podczas szkolenia (o ile nie ważniejsze)… Pomyśl, jak byłoby fantastycznie, jeśli po kursie zdobienia paznokci otrzymałabyś całe nagranie, do którego mogłabyś w każdej chwili wrócić…? A może formą wsparcia poszkoleniowego byłaby indywidualna konsultacja z osobą prowadzącą w przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości lub po prostu chat z ekspertem…? Możliwości jest naprawdę wiele!

Cena kursu

Ostatnim aspektem, którego jednak nie sposób pominąć, jest cena kursu zdobienia paznokci… Pamiętaj, że mimo iż – jak to mówią – nie warto przepłacać, za jakość zawsze się płaci! Zwróć uwagę, co dostajesz “w cenie” kursu i przeanalizuj wszystkie “za” i “przeciw” każdego szkolenia.

kurs zdobienia paznokci z akademią molly lac

Kurs zdobienia paznokci przyda się każdej kobiecie!

Kurs zdobienia paznokci z pewnością przyda się każdej osobie zafascynowanej manicure (choć nie tylko). Zwróć tylko uwagę na to, by wybrać szkolenie najbardziej dostosowane do Twoich potrzeb. Wtedy będziesz mieć niemal pewność, że przyniesie ono rewelacyjne efekty, a Ty nauczysz się wykonywać zdobienia lub udoskonalisz swoje umiejętności w tym zakresie!

0