Pilnik do paznokci niezbędnym narzędziem stylistki paznokci

by

Bez czego nie może obyć się profesjonalna stylistka paznokci? Nożyczek? Frezarki? Lakierów? Oto najczęściej występujące odpowiedzi. Rzadziej pamięta się o pilnikach do paznokci, a bez nich wykonanie manicure okazuje się bardzo problematyczne. O ile do użytku domowego na ogół posiada się jeden – dwa pilniki, w gabinecie kosmetycznym warto mieć różne ich rodzaje. W zależności od ziarnistości, kształtu czy materiału, z którego są wykonane, będą posiadać inne zastosowania. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pilniki do paznokci – gradacja

Kupując pilniki do paznokci, warto spojrzeć na ich gradację, czyli ziarnistość. Im większa – tym będą bardziej delikatne. Jakie mają zastosowanie pilniki o różnej gradacji? Produkty gruboziarniste, o gradacji np. 80, służą do zdzierania najtwardszych powierzchni, m.in. żelu czy akrylu. Często używa się ich nawet do usuwania zrogowaciałej skóry z pięt. Pilniki średnioziarniste są doskonałe do skracania i kształtowania tipsów czy piłowania żelu. Pilniki drobnoziarniste (np. 180) są wykorzystywane przy uzupełnianiu paznokcia żelem i skracaniu paznokci naturalnych. Pilniki o większej gradacji, powyżej 200, w większości przypadków służą do polerowania i matowania płytki.

pilniki do paznokci

Pilniki do paznokci – kształty

Hurtownie kosmetyczne oferują pilniki niemal we wszystkich kształtach. Proste, zaokrąglone, półksiężyce, elipsy czy bloki to tylko niektóre z nich. Każdy ma inne przeznaczenie i sprawdza się w innych fazach wykonywania manicure. Najbardziej uniwersalnym pilnikiem jest ten prosty, kupowany zarówno przez profesjonalistki, jak i do użytku domowego. Można nim nadawać kształt i skracać paznokcie – naturalne oraz sztuczne. Nieco inna sytuacja jest w przypadku pilnika zaokrąglonego – wykorzystuje się go do obrabiania skórek z uwagi na jego dokładność i precyzję. Miksem pierwszego i drugiego rodzaju pilników są półksiężyce – cechuje je również ogromna uniwersalność zastosowań. Jednym z bardziej wygodnych jest pilnik w kształcie elipsy. Dzięki możliwości obrotu umożliwia stylizację płytki, piłowanie skórek, a także skracanie paznokci. Ostatni rodzaj – blok – to tzw. “kostka” do wygładzania nierówności i matowienia płytki.

Pilniki do paznokci – wykonanie

Z uwagi na materiał, z którego są wykonane pilniki do paznokci, możemy wyodrębnić papierowe, szklane, szafirowe, metalowe, z piaskowca, teflonowe i krzemowe. Najtańsze i najpopularniejsze są te pierwsze – papierowe. Można piłować nimi płytkę naturalną, a także wykonywać czynności związane z przedłużaniem paznokci. Nie są jednak trwałe – w przeciwieństwie do pilników szklanych. Można ich używać zarówno do manicure tradycyjnego, jak i pedicure. Idealnie nadają się również do obróbki akrylu, żelu oraz tipsów. Niemal niezniszczalne są pilniki metalowe. Można wykonać nimi prawie wszystkie prace na paznokciu, a także usunąć zrogowaciałą skórę, np. na piętach. Pilniki szafirowe, z piaskowca, krzemowe i teflonowe wybiera się zdecydowanie rzadziej, choć i one mają swoje zwolenniczki.

Pilniki do paznokci – które wybrać?

Liczba rodzajów pilników do paznokci może przyprawić o zawrót głowy. Początkujące stylistki paznokci często zastanawiają się, w jakie zainwestować. Odpowiedzi w tym przypadku są dwie. Jeśli startujesz z nauką stylizacji i póki co wykonujesz je tylko w ramach ćwiczeń na sobie – wybierz pilniki high quality lub inne o jakości premium, dzięki czemu starczą na długi czas. Jeśli natomiast prowadzisz już salon zainwestuj w dobre lecz tańsze rozwiązanie – pilniki szkoleniowe albo standardowe, ponieważ i tak po jednorazowym użytku (na jednej klientce) powinno się je wyrzucać.

0

Brak Komentarzy

What do you think?