Najpopularniejsze kształty paznokci

by

Podczas stylizowania paznokci możemy wybrać nie tylko kolor wykorzystywanych lakierów czy rodzaje zdobień, ale także kształt, jakie nadajemy swoim paznokciom. Jakie są najpopularniejsze kształty paznokci? Czym się charakteryzują? I jakim typom dłoni najbardziej odpowiadają poszczególne rodzaje?

najpopularniejsze kształty paznokci

Modne na okrągło, czyli paznokcie zaokrąglone

To chyba najbardziej klasyczne kształty paznokci, na jaki decydujemy się podczas piłowania. Jest naturalny, wygodny i bardzo uniwersalny. Bardzo dobrze wygląda na krótszych paznokciach, więc przypasuje kobietom o naturalnie kruchych, łamliwych płytkach paznokciowych. Uchodzi za wyjątkowo estetyczny – będzie wpasowywał się we wszystkie ramy dla stylizowania paznokci w przypadku bardziej wymagających zawodów jak pielęgniarka czy lekarz. Sprawdzi się także dobrze w sytuacjach biznesowych. Taki kształt paznokcia na pewno spodoba się ponadto kobietom, które nie lubią eksperymentować z paznokciami.

Naturalne kształty paznokci, czyli paznokcie owalne

Owalne paznokcie to przedłużona wersja paznokci zaokrąglonych. Uzyskuje się je poprzez spiłowanie paznokci zgodnie z kształtem opuszków palców. Mają one podobnie korzystne cechy, co wcześniej wymieniony kształt, a więc są bardzo eleganckie, estetyczne, a przede wszystkim wyglądają bardzo naturalnie nawet na dłuższych paznokciach. Optycznie wysmuklają, dzięki czemu świetnie sprawdzą się przy szerokich płytkach paznokciowych. To bardzo elegancki kształt paznokcia – będzie dobrze widziany w środowisku biznesowym. Taki kształt paznokcia jest również bardzo wygodny – nie zahacza się i jest mocny.

Nie tylko niebieskie, czyli paznokcie migdałowe

Paznokcie migdałowe oczywiście – jak sama nazwa wskazuje – przypominają kształtem migdały. Są zatem bardziej niż w przypadku paznokci owalnych piłowane do kształtu litery V, ale mają zaokrąglone brzegi. Ten kształt paznokci powinny wybierać kobiety, którym zależy na wysmukleniu swoich dłoni. Paznokcie o kształcie migdała uchodzą za bardzo kobiece, szykowne i zdobne – sprawdzą się na pewno na wyjścia czy randki. Jest to jednak jednocześnie kształt, który łatwo ulega zniszczeniom z uwagi na wąską końcówkę.

migdałowe paznokcie

Dla miłośniczek geometrii, czyli paznokcie kwadratowe

Paznokcie o kształcie kwadratu mają końcówkę prostopadle piłowaną do początku paznokcia. Są łatwe do uzyskania, choć mniej wygodne w noszeniu, bo ostre brzegi mogą się łatwo zahaczać i niszczyć. Kwadratowe kształty paznokci dobrze pasuje do długich i szczupłych palców. Kobiety, które mają krótkie i szerokie palce raczej nie powinny się decydować na ten kształt. Nie będzie on także dobrze się prezentował na paznokciach krótkich. Wybierając ten kształt paznokci warto zdecydować się na dodatkowe utwardzenie zastosowanego manicure. Kwadratowe paznokcie dają dużo pola do popisu dla zdobień, gdyż powierzchnia paznokci jest w ich przypadku wyjątkowo duża.

Obłaskawiona geometria, czyli paznokcie kwadratowe z zaokrąglonymi bokami

Zaokrąglone kwadraty to oczywiście paznokcie kwadratowe z bardziej „obłaskawionymi” bokami, co czyni je bardziej praktycznymi (mniej się zahaczają), smuklejszymi i bardziej kobiecymi. Uzyskuje się je poprzez najpierw nadanie kształtu kwadratowego, a następnie spiłowanie boków do kształtu owalnego. To dobry kompromis między paznokciami kwadratowymi a owalnymi. Sprawdzi się przy niemal każdym typie paznokci i przy wielu zdobieniach, na przykład przy klasycznym manicure francuskim. To dobre rozwiązania i do codziennych obowiązków, i do środowiska biznesowego.

Kocie pazury, czyli paznokcie spiczaste

Paznokcie spiłowane w kształt litery V to chyba najbardziej drapieżna forma paznokci. Zakończone są one ostrym trójkątem, który wysmukla palce, ale jednocześnie jest chyba najmniej praktyczny ze wszystkich możliwych kształtów paznokci. Bardzo łatwo nim o coś zahaczyć, nie sprawdzi się przy wielu domowych obowiązkach czy niektórych zawodowych i trzeba o niego dbać na co dzień. Dobrze sprawdzi się zatem na większe wyjścia. Spiczaste paznokcie mocno wydłużają i wysmuklają dłonie oraz dodają seksapilu. Koniecznie muszą być długie!

Kompromis między szpicem a kwadratem, czyli paznokcie typu balerina

Paznokcie typu balerina to spiczasty kształt paznokcia z uciętą prostopadle końcówką. Nazywane są w ten sposób, gdyż kształt ten podobny jest do butów baletnicy, a nazywany jest także… trumienką (także ze względu na kształt). To dość niekonwencjonalny kształt paznokcia, który na pewno będzie idealną formą do wypróbowania przez kobiety, lubiące eksperymentować ze stylizacją paznokci.

Oprócz stylizacji manicure ozdobą każdej kobiety są również zadbane brwi. Dowiedz się więcej jak nadać swoim brwiom piękny kolor i kształt.

0