Pomysł na domowe SPA

by

Domowe Spa… Czas tylko dla siebie… Która kobieta nie czeka z utęsknieniem na chwile, podczas których może o siebie zadbać bez wyrzutów sumienia? Szczególnie teraz, gdy sytuacja, w której się znajdujemy, sprzyja pozostawaniu w domu, po wypełnieniu wszystkich obowiązków warto zrobić coś dla siebie! Co wtedy wybierasz? Rozmowę telefoniczną z przyjaciółką, zakupy online czy długą kąpiel w wannie…? My proponujemy coś, co może być połączeniem wszystkiego wcześniej wymienionego!

Domowe SPA to idealny pomysł na relaks

Dbanie o siebie to zawsze dobra metoda, by się odprężyć i spędzić miło czas. Domowe SPA – już sama nazwa brzmi dobrze, prawda? Żeby zafundować sobie taką aktywność, naprawdę nie potrzeba dużo. Podstawowe produkty do pielęgnacji ma z pewnością w swoim domu każda kobieta. Jak wygląda Twoje domowe SPA? My chcielibyśmy zaproponować Ci kilka pomysłów na pielęgnacyjny relaks w zależności od czasu, jakim dysponujesz.

Domowe SPA – ekspresowo

Co zrobić, gdy masz naprawdę niewiele czasu, ale chciałabyś zrobić coś dla siebie? Już niecała godzina wystarczy, by cieszyć się z małej – wielkiej zmiany w swoim wyglądzie!

Kluczem do sukcesu przy ekspresowym domowym SPA jest wykonywanie wielu czynności jednocześnie. Jeżeli masz rzeczywiście tylko kilkadziesiąt minut, proponujemy zapalenie ulubionej świecy zapachowej, włączenie relaksującej muzyki, przygotowanie produktów do pielęgnacji i przejście od razu do rzeczy! Zmyj makijaż, zrób szybki peeling i nałóż ukochaną maskę na twarz. Zamiast leżeć z nią na sofie, w tym czasie opiłuj, usuń skórki i wypoleruj paznokcie. Jeśli zdążysz, pomaluj je także choć lakierem bezbarwnym. W dalszej kolejności zmyj maskę i nałóż krem. W skórę całego ciała wmasuj balsam, który nie tylko ją nawilży, ale i uelastyczni. Gotowe! Może zdążysz jeszcze wypić ciepłą kawę przed powrotem do innych, domowych obowiązków.

Domowe SPA – gdy czas nie nagli

Co robisz dla siebie, gdy masz 2-3 godziny wolnego czasu? Domowe SPA może być wtedy jeszcze bardziej przyjemne! Kilka rzeczy pozostaje wciąż niezmiennych – w każdym przypadku warto zadbać o odpowiedni klimat. Świeca zapachowa, muzyka, dobre jedzenie i picie… W takim otoczeniu aż chce się zrobić coś dla siebie! Tylko co…?

Proponujemy wykorzystanie kilku produktów do pielęgnacji, które z pewnością masz w swojej łazience. Płyn do kąpieli, maseczka do twarzy, ukochany lakier hybrydowy, balsam do ciała… Jesteśmy przekonani, że te podstawowe produkty do pielęgnacji masz na półce, ale czy regularnie je stosujesz…? Z tym pewnie jest już większy problem. Wyobraź sobie siebie, najpierw nakładającą odżywczą maseczkę, następnie, w niej na twarzy, biorącą długą, gorącą kąpiel z bąbelkami… Brzmi dobrze, prawda…? Przejdźmy więc dalej – do wmasowania w ciało balsamu i wykonania pedicure hybrydowego w najmodniejszym kolorze. Potem pozostaje Ci tylko zmyć maseczkę, nałożyć serum oraz krem. Jeżeli w trakcie tej wizji Twojej twarzy nie opuszczał szeroki uśmiech, to znak, że warto ją zrealizować!

Całodzienne domowe SPA

Cały dzień dla siebie? Chyba każda kobieta marzy o czymś takim! Mając tyle czasu na domowe SPA, można zrobić naprawdę dużo. Oprócz “standardowych” zabiegów przy użyciu podstawowych produktów do pielęgnacji, warto pokusić się o spróbowanie czegoś nowego! Co byś powiedziała na wykonanie nowego zdobienia paznokci? Mimo że niektóre efekty wydają się być niemal niemożliwe do uzyskania w warunkach domowych, pozory często mylą!

Niekiedy wystarczy nieco więcej czasu, żeby osiągnąć spektakularną stylizację na dłoniach lub stopach. Pamiętaj tylko o odpowiednim przygotowaniu płytki! Ale… jeśli wcześniej postawisz na długą, gorącą kąpiel, Twoje paznokcie będą już bardzo elastyczne, a skórki rozmiękczone. Dzięki temu nadasz im szybko upragniony kształt, by następnie tylko namalować na nich to, co Ci się wymarzy! Oprócz tego, warto pamiętać o pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. Tylko tyle – lub aż tyle!

SPA w domu również może zdziałać cuda!

Nie tylko pakiet SPA, wykupiony w gabinecie kosmetycznym, przynosi widoczne efekty! Domowe SPA jest często wręcz bardziej skuteczne! Dlaczego? W czym tkwi jego sekret? W domu jesteś sobą, nie musisz się nikogo wstydzić, możesz w każdej chwili zmienić plany i np. zamiast peelingu – wykorzystać chociażby inny produkt do pielęgnacji. Nie stresujesz się rozebraniem się przed obcą osobą, masz wpływ na niemal wszystko – począwszy od muzyki, skończywszy na zapachu! Korzystaj z tego przywileju i dbaj o siebie także w domu! Życzymy samych przyjemności!

Potrzebujesz porady dotyczącej stóp? Sprawdź jak przygotować stopy na lato!

0