Przechowywanie lakierów hybrydowych – zachowaj ich trwałość i właściwości

by

Kobiety na całym świecie kochają manicure hybrydowy. Jego maksymalna trwałość, krótki czas wykonania stylizacji i wysoka odporność na uszkodzenia sprawiają, że trudno znaleźć lepszą metodę stylizacji płytki. Warto również wspomnieć o tym, że dzięki ogromnej dostępności produktów do tego rodzaju manicure, paznokciomaniaczki coraz częściej wykonują go także w warunkach domowych! Dla niektórych kobiet przechowywanie lakierów hybrydowych jest problematyczne. Zastanawiają się, czy nie wymagają one “specjalnego traktowania”… Jest w tym sporo prawdy, ponieważ sposób przechowywania lakierów hybrydowych i klasycznych nieco się różni. Gdzie więc trzymać te produkty, by zachować ich trwałość i właściwości przez długi czas…? Przeczytaj kilka naszych porad, a z pewnością osiągnięcie maksymalnej żywotności lakierów hybrydowych będzie w Twoim zasięgu!

przechowywanie lakierów hybrydowych

Przechowywanie lakierów hybrydowych – zasady

Skoro już ustaliliśmy, że lakiery hybrydowe są nieco bardziej “wymagające”, postanowiliśmy przybliżyć Ci kilka rad, jak je przechowywać, by – nawet po dłuższym czasie – wciąż były maksymalnie trwałe. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy znałaś wszystkie zasady przechowywania lakierów hybrydowych, które zostały zawarte w tym tekście…

Lakiery hybrydowe przechowuj w odpowiednim miejscu!

Czy wiesz, że lakiery hybrydowe nie powinny być przechowywane w miejscu z dostępem do światła słonecznego…? Hybrydy “nie lubią” ponadto ani zbyt niskiej, ani za wysokiej temperatury. Z tego też względu tak bardzo rekomendujemy trzymanie lakierów hybrydowych w zamkniętych szufladach, szafkach lub dedykowanych do tego pojemnikach czy też kuferkach kosmetycznych. W takich miejscach jest z reguły nie tylko ciemno, ale i chłodno. Najlepsza temperatura przechowywania lakierów hybrydowych oscyluje między 10 a 23-25°C, więc akurat ten warunek jest relatywnie prosty do spełnienia. Wystarczy nie chować ich w lodówce lub pozostawiać na słońcu w ciepły dzień.

Ustawiaj lakiery hybrydowe zgodnie z ich naturalną pozycją!

Miejsce przechowywania lakierów hybrydowych jest istotne – mamy nadzieję, że już wyjaśniliśmy dokładnie, dlaczego. Nie mniej istotne jest jednak również odpowiednie ułożenie produktów… Lakiery hybrydowe powinny być odkładane pionowo, czyli tak, jak są z reguły eksponowane w sklepach czy salonach kosmetycznych. Takie przechowywanie gwarantuje Ci, że produkt nie zastygnie ani się przypadkowo nie wyleje.

Zakręcaj lakiery hybrydowe tuż po ich użyciu!

Z pewnością wiesz, że lakiery hybrydowe nie powinny mieć długiego dostępu do powietrza. Nawet jeśli zastosujesz się do wszystkich zasad przechowywania lakierów hybrydowych, a zapomnisz o zakręceniu buteleczki po pomalowaniu płytki, istnieje ogromne ryzyko, że konsystencja produktu ulegnie diametralnej zmianie, a co za tym idzie – jego trwałość zostanie drastycznie zmniejszona.

Przed użyciem lakieru hybrydowego nie zapomnij o zrolowaniu buteleczki!

Co zrobić, by nawet po kilku miesiącach móc wciąż cieszyć się idealną konsystencją lakieru hybrydowego…? Warto przed każdym kolejnym jego nałożeniem kilka razy zrolować jego (oczywiście zamkniętą) buteleczkę. Wpływa to doskonale nie tylko na konsystencję produktu, ale również jakość (i szybkość) aplikacji! Sama czynność zajmie Ci tylko chwilę, natomiast jej efekty będą naprawdę widoczne… Na Twoich paznokciach, oczywiście!

Czy każdy lakier hybrydowy przechowuje się tak samo?

Zastanawiasz się, czy wskazówki, które spisaliśmy, sprawdzą się w przypadku wszystkich lakierów hybrydowych, które masz w swojej kolekcji…? Istnieją pewne niewielkie niuanse, ale – co do zasady – jest to prawda. Odpowiednie przechowywanie lakierów hybrydowych to kluczowa kwestia, jeżeli chcesz wykorzystać produkt aż do ostatnich chwil jego przydatności do użycia. Oczywiście, niektórzy producenci niejako ułatwiają zadanie paznokciomaniaczkom i stylistkom, produkując hybrydy w ciemnych buteleczkach nieprzepuszczających słońca. W takim przypadku nieco łatwiej jest zadbać o właściwe przechowywanie lakierów hybrydowych i utrzymanie ich maksymalnej trwałości i właściwości. Nawet jeśli jednak Twoje produkty do paznokci znajdują się w jasnych buteleczkach, nic straconego! Wystarczy odpowiednie ich przechowywanie i nie powinno się z nimi dziać nic złego!

Przechowywanie lakierów hybrydowych – wybieraj lakiery wysokiej jakości!

Szukając idealnego lakieru hybrydowego, pamiętaj, żeby wybierać tylko produkty najwyższej jakości. Są one zdecydowanie trwalsze, posiadają idealną konsystencję i dłużej zachowują pełnię swoich właściwości. Mimo że sposoby na przechowywanie lakierów hybrydowych różnych marek niewiele się od siebie różnią, wiedz, że to, jakie produkty kupujesz, ma niebagatelny wpływ na jakość Twojego manicure. Nawet zdobienia czy inne efekty na płytce utrzymują się zdecydowanie dłużej na paznokciach pomalowanych lakierem hybrydowym najwyższej klasy. Czy jakość zawsze idzie w parze z ceną…? Na szczęście nie! W wielu sklepach internetowych (także i u nas) znajdziesz dobre lakiery hybrydowe już od kilku złotych! Wystarczy więc, że po zakupie będziesz je odpowiednio przechowywać, a z pewnością posłużą Ci długi czas.

0