Idealne miejsce pracy

by

Praca stylistki paznokci, choć wydaje się bardzo przyjemna i nieinwazyjna, tak naprawdę wymaga od nas bardzo dużo skupienia i niekiedy nie do końca wygodnej pozycji ciała.

Idealne miejsce pracy stylistki paznokci

Warto dobrać sobie meble w taki sposób, aby unikać garbienia się. Pamiętajmy, że cała pupa musi być wygodnie usadowiona na krześle. Niekiedy stylistki wybierają krzesła typu siodło, które wymusza wyprostowaną sylwetkę. Co za tym idzie, należy odpowiednio dopasować sobie wysokość blatu naszego biurka oraz dobrać regulowane pod względem wysokości krzesło.

Szczegóły o których warto pamiętać

Poza samą sylwetką w czasie pracy warto zadbać o dodatkowe szczegóły, za które po kilku latach pracy nasz organizm się „odwdzięczy”.

Po pierwsze – warto zatroszczyć się o nasze płuca! Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile substancji i pyłów wdychamy podczas jednego dnia pracy! Dlatego warto pracować w maseczkach oraz zainwestować w pochłaniacz pyłu!

Miejsce pracy – pochłaniacz pyłu

Jeśli pozwala nam na to budżet oraz miejsce, warto zakupić pochłaniacz wbudowany w biurko. Jeśli chcemy wybrać opcję bardziej mobilną i tańszą, polecam pochłaniacze kasetowe. U mnie idealnie sprawdził się pochłaniacz Molly Lac! Ważne, aby nie wypuszczał pyłu na boki i skutecznie spełniał swoje zadanie. Pochłaniacze kasetowe Molly Lac są kompaktowe, niezwykle łatwe w czyszczeniu, estetyczne i co najważniejsze – idealnie pochłaniają pył!

miejsce pracy pochłaniacz pyłu

Miejsce pracy – oświetlenie

Po drugie – poza wszystkimi aspektami wymienionymi wyżej, nieco zaniedbanym tematem jest dobre OŚWIETLENIE! Bardzo dużo stylistek kupuje dość tanie lampki ze sklepów meblowych. Takie lampki pozwalają nam na wykonanie naprawdę ładnych zdjęć, natomiast takie światło nie jest niestety dobre do pracy.

Osobiście rekomenduję lampki warsztatowe, które znaleźć możecie na stronie allepaznokcie.pl. Mają one regulowane natężenie oraz barwę światła, są bezcieniowe, idealnie doświetlają miejsce pracy, dzięki czemu możemy pracować precyzyjnie i bez obaw o nasz wzrok!

0