Zestaw do hybryd – manicure w domowym zaciszu

by

Zestaw do hybryd – czy to aby na pewno dla mnie? Co zrobić, gdy nie ma szans na wizytę u stylistki paznokci i profesjonalny manicure? Oczywiście, można czekać na pierwszą okazję, by udać się do specjalistki, ale dobrym pomysłem jest także wtedy wykonanie stylizacji samodzielnie – w warunkach domowych! Manicure hybrydowy – mimo że może się wydawać skomplikowany – jest naprawdę prosty do wykonania. Wystarczy kilka prób, by móc być z siebie dumną i szczycić się naprawdę estetycznym manicure. Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia (ani sprzętu) w wykonywaniu stylizacji tego typu, polecamy zakup zestawu do hybryd.

Dlaczego warto kupić zestaw do hybryd?

Zestawy do hybryd są najlepsze szczególnie dla paznokciomaniaczek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wykonywaniem manicure w domu. Dlaczego? Kupując cały zestaw, masz pewność, że nie zapomnisz o niczym, co niezbędne do stylizacji paznokci. Oczywiście, możesz zamówić poszczególne produkty, wybierając je oddzielnie, ale zestawy do hybryd mają więcej plusów.

Zalety kupowania zestawów do hybryd

Zestawy do hybryd mają ogrom zalet. Jedną z najczęściej wymienianych jest oczywiście ich cena – zdecydowanie bardziej korzystna niż w przypadku zakupu pojedynczych produktów. Oprócz tego, szczególnie początkujące paznokciomaniaczki powinny docenić wygodę i szybkość przy kompletowaniu całości “wyprawki” do manicure. Bardzo istotną kwestią, przemawiającą “za” zestawami do hybryd, jest to, że bardzo często dodawane są do nich produkty gratis. Dzięki temu ich zakup opłaca się jeszcze bardziej!

zestaw do paznokci hybrydowych

Co powinien zawierać zestaw do hybryd?

Nie masz w swoim domu niczego, co jest niezbędne do wykonania manicure hybrydowego? Poniżej krótko opiszemy Ci, co powinno się znaleźć w zestawie do hybryd, by był on kompletny.

Top

Top jest niezbędny przy wykonywaniu stylizacji hybrydowej. Jego główne funkcje to utrwalenie i utwardzenie lakieru – tak, by nie odpryskiwał ani nie pękał. To właśnie m.in. od jakości tego produktu zależy efekt końcowy manicure.

Baza

Baza jest nakładana pod lakier hybrydowy. Jej zadaniem jest odpowiednie przygotowanie płytki, żeby manicure był trwały, natomiast lakier nie odpryskiwał i nie pękał. Warto zwracać uwagę na to, by baza była rozpuszczalna w acetonie.

Lakier hybrydowy

Chyba nikomu nie musimy pisać, że niemożliwe jest wykonanie manicure hybrydowego bez odpowiedniego lakieru. Jest to niezbędny element niemal wszystkich zestawów do hybryd. W tym przypadku nie napiszemy Ci, na co zwracać uwagę, ponieważ każda kobieta ma inne preferencje dotyczące koloru i pigmentacji. Jedno jest pewne – warto stawiać na sprawdzone marki, których lakiery hybrydowe utrzymują się na paznokciach nawet 3-4 tygodnie.

Lampa UV/LED

Lampa to kolejny, niezbędny element, jeżeli chce się wykonać manicure hybrydowy. Jest to także część wielu zestawów do hybryd. Bez utwardzenia paznokci w lampie UV/LED, ten rodzaj stylizacji nie utrzyma się na płytce. Co istotne – w trakcie robienia manicure, sprzętu tego używa się kilkukrotnie. W ramach zestawów do hybryd można spotkać zarówno mini lampy UV/LED – np. podróżną w postaci latarki, jak i pełnowymiarowe urządzenia.

Remover

Remover, jaka sama jego nazwa wskazuje, służy do skutecznego zdejmowania m.in. tipsów, żelu czy właśnie lakieru hybrydowego. Dobry zmywacz to taki, który działa szybko, skutecznie i jednocześnie pielęgnuje płytkę.

Cleaner

W skład zestawów do hybryd bardzo często wchodzi także cleaner, który przydaje się do odtłuszczania płytki i usuwania warstwy dyspersyjnej lakieru. Wykazuje on także działanie dezynfekujące. To coś, co przyda się nie tylko przy manicure hybrydowym, ale i np. żelowym.

Elementy dodatkowe

Zestaw do hybryd obejmuje także czasami takie rzeczy jak pilniki, polerki czy waciki bezpyłowe. Wszystko zależy od tego, jaki masz budżet i ile przyrządów do manicure posiadasz już w domu. Tym bardziej, że wszystkie przed chwilą wymienione elementy przydają się nie tylko przy wykonywaniu manicure hybrydowego, ale i innych stylizacji paznokci.

zestaw do paznokci hybrydowych

Zadbaj o siebie w domu

Nawet w czasie, gdy nie możesz wyjść z domu, pamiętaj o tym, by znaleźć dla siebie chwilę na relaks i pielęgnację… Pięknie wystylizowane paznokcie z pewnością Cię ucieszą i poprawią nastrój. Wykorzystaj to wszystko, co masz już w domu albo zamów zestaw do hybryd i przekonaj się, że w warunkach domowych także możesz wykonać estetyczną stylizację. Kto wie – być może jeszcze przed wyjściem z domu stwierdzisz, że doszłaś już w manicure do perfekcji i będziesz regularnie stylizować swoje paznokcie. Przekonaj się samodzielnie, że podstawową hybrydę wykonuje się prosto, szybko i jest bardzo trwała!

0