Płyn do dezynfekcji i wszystko, co niezbędne do zachowania czystości i higieny w twoim salonie

by

Czy wiesz, że czystość jest jednym z głównych czynników wyboru konkretnego gabinetu? Dlatego też utrzymywanie higieny w salonach kosmetycznych to zdecydowanie nie opcja, a konieczność. Co jest potrzebne do zachowania czystości? Jakie sprzęty i produkty przydadzą Ci się na pewno i warto w nie zainwestować? Płyn do dezynfekcji to tylko jedna z rzeczy, stanowiących absolutne “salonowe must have”. Jeżeli i Ty chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, zapraszamy do lektury!

Jakie produkty i sprzęty do utrzymania czystości trzeba mieć w swoim salonie?

Chcesz mieć pewność, że robisz wszystko, co konieczne, by utrzymać czystość w swoim salonie? Poniżej znajdziesz 5 produktów i sprzętów, które powinny się znaleźć w każdym gabinecie stylizacji paznokci. Zaczynamy!

Rękawiczki jednorazowe

Aż trudno nam sobie wyobrazić salon, w którym stylistka nie używałaby rękawiczek jednorazowych! To produkt, który jest niezbędny podczas wykonywania wielu czynności – nie tylko wizyty Klientek!

Głównym powodem konieczności stosowania rękawiczek ochronnych jest ochrona przed zakażeniem od Klientki (w przypadku stylistki) czy – w drugą stronę – stylistki. W końcu i u Ciebie może dojść do uszkodzenia skóry podczas wykonywania zabiegu!

Pamiętaj o tym, że paznokcie – zarówno u stóp, jak u dłoni – potrafią być bardzo wrażliwe. Dlatego też tym bardziej powinnaś pamiętać o tym, by podczas wykonywania zabiegów mieć zawsze rękawiczki jednorazowe!

Drugą kwestią jest to, że produkty tego typu przydadzą Ci się również podczas wykonywania prac porządkowych w gabinecie. Gwarantujemy, że zdecydowanie warto zaopatrzyć się w większe ilości!

Maseczki ochronne

Kolejną rzeczą, o której nie można zapomnieć, są produkty do osłony ust i nosa. W tym przypadku najczęściej są to maski ochronne, aczkolwiek bywają również stylistki preferujące przyłbice. Niezależnie od tego, który produkt wybierzesz, pamiętaj o jego regularnej dezynfekcji!

płyn do dezynfekcji i artykuły jednorazowego użytku

Płyn do dezynfekcji

Płyn do dezynfekcji jest nie mniej (a może wręcz bardziej) istotny niż maseczka ochronna czy jednorazowe rękawiczki!

W przypadku produktów tego typu, wyróżniamy płyn do dezynfekcji powierzchni, narzędzi, a także płyn do dezynfekcji dłoni/stóp.

Płyn do dezynfekcji powierzchni

Płyn do dezynfekcji powierzchni powinien być stosowany tak często, jak to tylko konieczne. Jest on na bazie alkoholu, dzięki czemu skutecznie dezynfekuje powierzchnie oraz sprzęty przed procesem sterylizacji. Produkty tego typu różnią się kompozycją składników czynnych.

Tym, na co warto zwracać uwagę podczas ich wyboru, są przede wszystkim ich właściwości biobójcze. Bywają także stylistki, dla których istotny jest zapach preparatu. Nie da się w końcu ukryć, że zbyt intensywny, utrzymujący się długo na powierzchni, może wpływać na komfort pracy stylistki i wrażenia Klientek z pobytu w salonie.

Płyn do dezynfekcji dłoni i inne produkty tego typu

Dezynfekcja uszkodzeń skóry jest także bardzo ważna i konieczna! Pozwala to na zapobiegnięcie możliwym zakażeniom.

W tym celu stosuje się najczęściej przytoczony już wcześniej płyn do dezynfekcji. NIe jest to jednak jedyny produkt tego typu. Możesz kupić również spraye, żele czy pianki do dezynfekcji dłoni/stóp.

płyn do dezynfekcji i pakiet ochronny

Autoklaw i pakiety do sterylizacji

Skoro omówiliśmy już produkty do dezynfekcji, pora na sterylizację! Stosuje się ją w celu wyeliminowania z powierzchni czy sprzętów wszelkich form życia. Chodzi przede wszystkim o grzyby, wirusy czy też bakterie.

Najczęściej służy do tego autoklaw, choć istnieje więcej metod sterylizacji, czyli wyjaławiania. Najważniejsze jest w tym to, by do wykonywania zabiegu używać zawsze narzędzi wysterylizowanych, przechowywanych w torebkach do sterylizacji, które najlepiej kupić od razu w pakietach.

autoklaw

Chcesz kompleksowo zadbać o higienę w swoim salonie? Pamiętaj o tych trzech rzeczach!

Ochrona, dezynfekcja i sterylizacja. Te 3 czynności są codziennością każdej stylistki paznokci, która dba o higienę w swoim salonie.

Jeżeli szukasz miejsca, w którym kupisz wszystko to, co konieczne do utrzymania gabinetu w czystości, koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego AllePaznokcie. Znajdziesz tam bogaty wybór produktów i sprzętów w atrakcyjnych cenach!

1