Jakie frezy do skórek, a jakie do usuwania manicure?

by

Frezarka to przyrząd, który zdecydowanie ułatwia zarówno wykonanie, jak i usuwanie manicure. Jeszcze nie tak dawno używały go niemal wyłącznie stylistki paznokci, jednak obecnie można go spotkać również u kobiet, które regularnie robią sobie manicure w domu. Sama frezarka nie wystarczy – trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednie frezy do skórek czy usuwania stylizacji. Odpowiednie, czyli jakie…? Jeśli szukasz informacji dotyczących doboru frezów do konkretnych zabiegów na dłoniach czy stopach, dobrze trafiłaś!

Do czego najczęściej używa się frezarki?

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych frezów, zacznijmy od tego, do czego najczęściej używa się frezarki. Stylistki paznokci potrafią zdziałać nią cuda i wykorzystać niemal do wszystkiego! Do niektórych zabiegów potrzeba jednak już specjalistycznych umiejętności. Jednymi z prostszych czynności, jakie wykonuje się przy użyciu odpowiednich frezów, są “obrabianie” skórek, nadawanie kształtu paznokciom czy usuwanie manicure. Oczywiście, przy użyciu frezarki można również np. wygładzić problematyczne miejsca na stopach. Odpowiednio dobrane frezy potrafią doskonale poradzić sobie z wszelkimi zrogowaceniami czy też odciskami.

Jak wybrać najlepsze frezy do frezarki?

Rodzajów frezów jest naprawdę wiele. Można je podzielić ze względu na kilka kryteriów, w tym materiał wykonania, kształt czy grubość. Niektóre paznokciomaniaczki obawiają się, że wybierając nieodpowiedni frez, mogą wyrządzić sobie krzywdę i jest w tym niestety dużo prawdy. Dlatego też tak istotny jest zakup właściwych frezów do skórek czy usuwania manicure.

Frezy do skórek

Niektóre paznokciomaniaczki twierdzą, że nic nie mierzi je bardziej niż nieestetyczne skórki. Rzeczywiście, potrafią one nie tylko utrudnić życie podczas malowania, ale i – nie oszukujmy się – zdecydowanie wpłynąć (negatywnie) na efekt końcowy manicure. Jakie frezy najlepiej nadają się do skórek? Najczęściej rekomendujemy w tym przypadku frezy diamentowe. Kluczowy jest tu kształt produktu. Najbardziej precyzyjne – wyglądem przypominające płomień – doskonale oczyszczają miejsce między wałami okołopaznokciowymi a płytką paznokcia. Mocne, spiczaste frezy świetnie sprawdzą się przy usuwaniu skórek. Warto zainteresować się zresztą również frezami o kształcie walca, które precyzyjnie usuwają tzw. zadziorki oraz błonki. Jeśli nie frezy diamentowe, to jakie? Ze skórkami poradzą sobie również ceramiczne oraz kamienne.

Frezy do usuwania manicure

Dzięki frezarce i odpowiednim frezom w prosty sposób można także usunąć poprzednią stylizację paznokci. Wiele zależy w tym przypadku od rodzaju manicure. Frezy ceramiczne doskonale radzą sobie z usuwaniem żelu i hybrydy. Karbidowe frezy skutecznie usuwają stylizacje żelowe, akrylowe oraz tytanowe. Oczywiście, zawsze warto pamiętać o tym, że to tylko jedna z kilku metod na pozbycie się stylizacji paznokci, aczkolwiek zalicza się ją do bardzo skutecznych i szybkich.

frezy do usuwania skórek allepaznokcie

Frezarka jedynie dla profesjonalistek?

Jak już wspomnieliśmy, frezarka kojarzy się najczęściej z gabinetami kosmetycznymi, gdzie jest stale wykorzystywana przez profesjonalistki. Można ją również kupić do użytku domowego, przy czym należy pamiętać wtedy o zachowaniu szczególnej ostrożności! Nie każdy frez jest przeznaczony dla początkujących paznokciomaniaczek – wiele służy wyłącznie do użytku profesjonalnego. Są jednak takie frezy, z obsługą których powinny poradzić sobie również osoby, które wykonują manicure w domu. Jednak i w przypadku pracy z nimi, warto być maksymalnie skupionym, by nie uszkodzić paznokci!

Gdzie kupić najlepsze frezy do skórek i usuwania manicure?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupisz najlepsze frezy do skórek czy usuwania manicure, mamy dla Ciebie konkretną odpowiedź! Sklep internetowy z kosmetykami AllePaznokcie to miejsce, gdzie znajdziesz tylko sprawdzone produkty najwyższej jakości! Gwarantujemy Ci, że kupisz tu nie tylko frezy (a także frezarkę, jeżeli jeszcze jej nie masz), ale i pozostałe preparaty do stylizacji paznokci (a nawet o wiele więcej)! Szybka dostawa, fantastyczne ceny i wiele promocji to wyróżniki naszego sklepu internetowego AllePaznokcie. Zobacz, ile rewelacyjnych produktów mamy w swojej bogatej ofercie i wybierz dla siebie wszystko to, czego potrzebujesz! AllePaznokcie to raj zarówno dla profesjonalistek, jak i początkujących paznokciomaniaczek. Przekonaj się o tym sama i przetestuj frezy do skórek, które są dostępne w naszym sklepie internetowym. Gwarantujemy, że będzie to najlepsza decyzja!

1