Pędzelki do zdobień – czyli czym zrobić wzorki na paznokciach hybrydowych?

by

Obecnie metod stylizacji paznokci jest naprawdę wiele. Coraz częściej jednobarwna płytka to dla kobiet zdecydowanie za mało. Co wtedy? Na szczęście są zdobienia! Czym je wykonać, żeby były naprawdę spektakularne? Pędzelki do zdobień są obecnie najbardziej popularne i dają najwięcej możliwości stylizacji. Możesz z ich pomocą wyczarować cuda na swoich paznokciach! Jakie pędzelki do zdobień wybrać? Czy naprawdę trzeba mieć ich tak wiele, żeby móc uzyskać genialne efekty na płytce?

Co różni pędzelki do zdobień?

Może Ci się wydawać, że pędzelki do zdobień niewiele się od siebie różnią. Prawda jest jednak inna. Na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Rodzaj włosia

Pędzelki do zdobień dzielą się na te z włosiem syntetycznym i naturalnym. Pierwszy rodzaj zdecydowanie lepiej sprawdza się przy pracy na hybrydach i żelach, natomiast drugi – idealnie pasuje do farbek. Mówi się często, że warto mieć pędzelki do zdobień obu typów. Dzięki temu niezależnie od techniki stylizacji paznokci, zawsze będziesz mogła dodać coś na płytce, by uzyskać jeszcze bardziej oryginalny manicure.

Kształt włosia

Kolejną rzeczą, która różni między sobą pędzelki do zdobień, jest kształt włosia. Może być płaski, okrągły, spiczasty… Tak naprawdę rodzajów jest tak wiele, że nie sposób tu wymienić ich wszystkich. Oczywiście, jak się z pewnością domyślasz, każdy typ służy do innego zdobienia. Płaskie są na przykład idealne do przedłużania płytki żelem czy budowania paznokcia. Długie i cienkie natomiast sprawdzą się chociażby przy cieniowaniu czy blendowanu. Niezależnie jednak od tego, jaki kształt wybierzesz, zwróć przede wszystkim uwagę na to, żeby włoski pędzelka do zdobień były nieodkształcone, równe i nie odstawały od siebie. Jeżeli jest inaczej, produkt nie nadaje się do użycia.

Długość i grubość włosia

Podczas wyboru pędzelków do zdobień nie sposób również porównać długości i grubości ich włosia. Inne pędzle są dobre do zdobienia, inne do blendowania czy cieniowania, a jeszcze inne – do budowania paznokcia. Cienkie linie włosia nie mogą być zbyt krótkie – tylko odpowiednio długimi uda Ci się uzyskać spektakularne efekty na płytce. Warto również pamiętać, że pędzelkiem do zdobień o grubym włosiu nie uzyskasz misternych, drobnych, geometrycznych kształtów.

Jakie pędzelki do zdobień do jakich zadań?

Jak wspomnieliśmy, w sklepach i hurtowniach kosmetycznych jest bardzo wiele pędzelków do zdobień. Jakie wybrać do konkretnych zadań?

Pędzelek do stylizacji ombre

Ombre jeszcze do niedawna kojarzyło się głównie ze stylizacją włosów – dziś równie często występuje na paznokciach! Cieniowanie to genialna metoda, by wyróżnić się z tłumu oryginalnie wykonanym manicure. Pędzelki do zdobień, które sprawdzą się przy tym rodzaju stylizacji, to przede wszystkim te charakteryzujące się gęstym włosiem u nasady i coraz cieńszym ku końcowi. Dzięki takiej budowie można nimi cieniować płytkę zarówno w pionie, jak i poziomie. Chyba nie musimy mówić, jak dobrze to wygląda, prawda?

Pędzelek do malowania kresek

Jeżeli szukasz pędzelków do zdobień w postaci kresek, koniecznie rzuć okiem na te zaostrzone, o końcówce około 6 mm. Produkty tego typu najlepiej sprawdzają się w tworzeniu nawet najbardziej precyzyjnych linii na płytce.

Pędzelek do stylizacji żelowej

Najczęściej wykonujesz stylizacje żelowe? Zaopatrz się w pędzelek gęsty, szeroki i im bardziej płaski, tym lepszy. To właśnie dzięki niemu uzyskasz idealne rozprowadzenie żelu.

Pędzelek do stylizacji hybrydowej

Pędzelek gęsty, szeroki i płaski sprawdzi się równie dobrze także przy stylizacjach hybrydowych. Nie jest to natomiast jedyny rodzaj, który znajdzie zastosowanie przy manicure tego typu. Także pędzelki do zdobień bardzo cienkie i długie można wykorzystać do precyzyjnych linii na hybrydzie. Decyzja należy do Ciebie. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj zdobienia preferujesz.

Jeśli nie pędzelki do zdobień, to co?

Pędzelki do zdobień nie są jedynym sposobem na uzyskanie spektakularnego efektu na płytce. Istnieją również inne możliwości, o których chcielibyśmy wspomnieć. Bardzo ciekawym narzędziem jest np. sonda lub każdy inny przedmiot zakończony kulką. Niektóre paznokciomaniaczki wykorzystują do maksymalnie cienkich linii wykałaczki czy – po prostu – drewniane patyczki. Warto również wspomnieć o pyłkach, które wciera się palcem w rękawiczce lub pacynką! Opcji jest naprawdę wiele!

W czym przechowywać pędzelki do zdobień?

Przypuśćmy, że wybrałaś już pędzelki do zdobień idealne do swoich potrzeb… Co wtedy? Jak je przechowywać, żeby się nie uszkodziły? Możesz zainwestować w specjalny kuferek z odpowiednimi przegródkami. Sprawdzi się on szczególnie wśród paznokciomaniaczek, które często przemieszczają się z pędzelkami i innymi przyborami do manicure od klientki do klientki. Co natomiast w sytuacji, gdy zdobienia wykonujesz jedynie w swoim salonie kosmetycznym lub w domu? Wtedy najlepiej kupić po prostu stojak – organizer na pędzelki. Idealnie posłuży zarówno do ich przechowywania, jak i suszenia po myciu. Jest on dostępny w wielu kształtach i kolorach, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

0