Japoński manicure – sposób na odbudowę płytki

by

Japoński manicure, albo inaczej – P. Shine to jeden z zabiegów, które najskuteczniej odbudowują płytkę. Popularność zyskał już 400 lat temu, gdy japońskie arystokratki szczyciły się pięknymi paznokciami właśnie dzięki temu zabiegowi. Czy japoński manicure można wykonać w domu? Co jest do niego potrzebne? Czy naprawdę jest aż tak skuteczny, jak wszyscy mówią? Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości, związane z tym rodzajem stylizacji paznokci!

Właściwości japońskiego manicure

Nie ma chyba lepszego sposobu na uzyskanie zdrowej, błyszczącej płytki! Japoński manicure, bo o nim mowa, działa już od pierwszego zabiegu! Paznokcie są gładkie, przestają się rozdwajać i aż lśnią! Warto wspomnieć, że po zabiegu nie należy malować paznokci przez około tydzień z powodu mocno natłuszczonej płytki. Myślisz, że Twoje paznokcie będą wtedy źle wyglądać? Nic bardziej mylnego! Płytka po japońskim manicure wygląda równie dobrze jak pomalowana odżywką lub bezbarwnym lakierem! Wszystko z powodu niesamowitego blasku, jaki wydobywa z paznokci pasta, która jest “gwiazdą” tego zabiegu!

Japoński manicure – co będzie nam potrzebne

By uzyskać ten spektakularny efekt na paznokciach, nie trzeba wcale aż tak wiele! Jak już wspomnieliśmy, kluczem do sukcesu jest zastosowanie “magicznej pasty” P. Shine. Zauważ zresztą, że to od niej pochodzi alternatywna nazwa japońskiego manicure! Kolejnym kluczowym elementem zabiegu jest także puder, który – podobnie jak pastę – wciera się w płytkę.

Kosmetyki do japońskiego manicure zawierają w składzie szereg dobroczynnych substancji, w tym m.in. witaminę A, E, pyłek pszczeli, krzemionkę z Morza Japońskiego oraz keratynę. To właśnie im zawdzięczają tak spektakularny wpływ na paznokcie! Oprócz tych 2 specyfików, do manicure japońskiego potrzebujesz jeszcze kilku przyrządów. Przede wszystkim – dwustronnego pilniczka, który posłuży Ci do nadania kształtu i zmatowienia płytki przed zabiegiem. Oprócz tego – plastikowej szpatułki do nakładania produktów pielęgnacyjnych i odsuwania skórek oraz 2 polerek do wcierania kosmetyków – zielonej i różowej. Ostatnim elementem zestawu jest dwustronna polerka do wykończenia manicure.

japoński manicure

Japoński manicure w 4 krokach

Mogłoby się wydawać, że wykonanie tego rodzaju manicure jest bardzo skomplikowane i wręcz niemożliwe do zrobienia w warunkach domowych, ale to nieprawda! Opiszemy Ci, krok po kroku, jak wygląda cały proces. Mamy nadzieję, że się przekonasz, iż jest on łatwiejszy do wykonania niż się spodziewasz!

Przygotowanie płytki

Podobnie jak w przypadku każdej innej stylizacji paznokci, należy rozpocząć od przygotowania płytki do nakładania preparatów. Zacznij – jak zawsze – od dezynfekcji dłoni. W dalszej kolejności odtłuść paznokcie, nadaj im kształt i odsuń skórki. Tak przygotowaną płytkę możesz poddawać kolejnym zabiegom, ale zanim to nastąpi, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach!

Kiedy nie wykonywać japońskiego manicure?

Jeżeli w trakcie etapu przygotowania zauważysz, że Twoje paznokcie są naprawdę mocno zniszczone i/lub rozdwojone, nie kontynuuj japońskiego manicure! Pamiętaj, że ten zabieg ma na celu odbudowę, ale nie płytki, znajdującej się w skrajnie złej kondycji. Z analogicznego powodu nie wykonuj japońskiego manicure tuż po zdjęciu stylizacji hybrydowej, żelowej czy akrylowej.

Zmatowienie paznokci

Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki przy użyciu klasycznej polerki czy też bloku polerskiego. Im lepiej to zrobisz, tym głębszą odbudowę paznokci uzyskasz. Pamiętaj, że wszystkie dobroczynne substancje, znajdujące się w paście i pudrze, zdecydowanie szybciej wnikną w odpowiednio przygotowaną płytkę!

Wtarcie pasty

Wtarcie pasty to, jak już wspomnieliśmy, kluczowy etap japońskiego manicure. Należy to robić przy użyciu specjalnej polerki ze skóry jelenia, tylko to gwarantuje uzyskanie tak spektakularnych efektów. Robi się to cały czas w tym samym kierunku tak długo, aż uzyska się idealny błysk.

Zabezpieczenie paznokci pudrem

Ostatnim etapem wykonywania japońskiego manicure jest zabezpieczenie płytki. Służy do tego puder, który również znajduje się w zestawie. Jego aplikacja przebiega identycznie jak w przypadku pasty – także w jednym kierunku i odpowiednio długo. Tak wypielęgnowana płytka odwdzięczy Ci się idealną kondycją i przepięknym blaskiem na długo!

Japoński manicure – kiedy pierwsze efekty

Już na początku tekstu wspomnieliśmy, że na efekty manicure P. Shine nie będziesz musiała długo czekać i kolejny raz to powtórzymy! Już po pierwszym zabiegu możesz dostrzec, że kondycja płytki zdecydowanie się poprawiła! Paznokcie staną się mocniejsze, błyszczące, bardziej gładkie i mniej rozdwojone! Mimo że możesz mieć pokusę, żeby japoński manicure wykonywać co kilka dni, by utrzymać ten spektakularny efekt, gorąco Cię przed tym przestrzegamy! Pamiętaj, że częste polerowanie i matowienie paznokci wpływa negatywnie na ich kondycję. W związku z tym, rekomenduje się, żeby ten japoński manicure wykonywać z częstotliwością 2-3 tygodni. Wtedy uzyskasz najlepsze rezultaty pozabiegowe, a Twoja płytka będzie we wciąż nienagannym stanie!

Jeżeli chcesz sama wykonać taki manicure, to wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w Naszej hurtowni kosmetycznej!

0