Najczęstsze błędy w manicure hybrydowym

by

Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, z wykonaniem manicure hybrydowego powinny poradzić sobie nawet początkujące paznokciomaniaczki. Ten typ stylizacji jest relatywnie prosty i nie powinien przysporzyć większych problemów – oczywiście, po odpowiednim przygotowaniu i “wyćwiczeniu”. Zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym paznokciomaniaczkom zdarza się jednak popełniać błędy w manicure hybrydowym. Do jakich pomyłek dochodzi najczęściej? Czy wpływają one na trwałość i jakość stylizacji hybrydowej? Warto mieć świadomość, że czasami jeden błędny ruch może sprawić, że manicure będzie wyglądał zdecydowanie gorzej niż zwykle. Poznaj najbardziej powszechne błędy w manicure hybrydowym i dowiedz się, co robić, by ich uniknąć.

Błędy w manicure hybrydowym

Poniżej przedstawimy Ci kilka najczęstszych błędów, popełnianych przez paznokciomaniaczki. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy są Ci one obce, czy też i Tobie zdarzają się takie drobne pomyłki, przez które manicure nie wychodzi Ci tak, jak byś tego chciała.

Nieodpowiednie przygotowanie płytki

Wiemy, że powtarzamy to niemal przy każdym tekście, ale – mimo wszystko – wciąż bardzo wiele paznokciomaniaczek przykłada niewielką wagę do odpowiedniego przygotowania płytki. Ten pierwszy etap przy wykonywaniu stylizacji jest szalenie ważny i nie można go pominąć! Pamiętaj, że nadanie kształtu płytce, odsunięcie i/lub usunięcie skórek, a także wypolerowanie paznokci naprawdę ma znaczenie. Tylko wtedy, gdy wszystkie te zabiegi wykonasz precyzyjnie i w odpowiedni sposób, Twój manicure hybrydowy będzie wyglądał dobrze!

Nakładanie zbyt grubej warstwy preparatów do paznokci

Kolejnym błędem w manicure hybrydowym jest niestosowanie się do instrukcji aplikacji preparatów do paznokci. Jeśli wszędzie jest napisane, żeby nakładać minimalne warstwy produktu, uwierz – tak być powinno! Nakładając zbyt dużo preparatu, nie uzyskasz lepszego, bardziej spektakularnego efektu na płytce. Ba, napiszemy więcej – tylko “zepsujesz” tym stylizację, która będzie wyglądała naprawdę nieestetycznie! Ponadto, nakładanie zbyt grubej warstwy produktów do paznokci skutkuje również często zalewaniem skórek, co wpływa też na finalny efekt manicure. Te błędy w manicure hybrydowym są nagminnie popełniane szczególnie przez początkujące paznokciomaniaczki, choć nie tylko.

Zbyt krótki czas utwardzania lakieru w lampie

Do instrukcji należy się również ściśle stosować w przypadku używania lampy do utwardzania produktów do paznokci. Jednym z często występujących błędów w manicure hybrydowym jest właśnie zbyt krótkie utwardzanie lakieru hybrydowego w lampie. Jakie są konsekwencje takiego działania? Lakier może się bardzo marszczyć i – co za tym idzie – manicure będzie zupełnie nieestetyczny.

Niewłaściwe usuwanie stylizacji hybrydowej

Niestety, mimo że wiele mówi się i pisze o tym, w jaki sposób usuwać hybrydy, wciąż dość często kobiety odrywają je czy wręcz zeskrobują! Co wtedy? O ile usuniesz wtedy oczywiście lakier hybrydowy, razem z nim, pozbędziesz się również wierzchnich warstw płytki. Skutkuje to osłabieniem paznokci i zwiększeniem ich podatności na pękanie. Jeśli chodzi o usuwanie hybrydy, kolejnym błędem jest zdejmowanie lakieru “na siłę”. Pamiętaj, że nawet jeśli stosujesz się do wszystkich zasad i po ustalonym czasie i zdjęciu folii lakier wciąż utrzymuje się na paznokciach i nie da się go łatwo zdjęć przy użyciu patyczka, nie należy niczego przyspieszać. Warto wtedy założyć ponownie folię i poczekać jeszcze kilka minut.

Stosowanie nieodpowiednich produktów do stylizacji paznokci

Ostatnim błędem w manicure hybrydowym, o którym chcemy wspomnieć, jest używanie preparatów słabej jakości. Jeżeli chodzi o kosmetyki, nie powinno się na nich oszczędzać za wszelką cenę. Należy wybierać specyfiki sprawdzonych producentów, o dobrym składzie, bezpieczne dla paznokci. Tylko to jest gwarancją uzyskania estetycznego manicure hybrydowego, który spełni Twoje oczekiwania. Stosując natomiast preparaty niewiadomego pochodzenia, możesz skutecznie zniszczyć swoje paznokcie, czego chyba żadna kobieta by nie chciała…

błędy w manicure hybrydowym

Pamiętaj, że trening czyni mistrzynię…

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z hybrydą i obawiasz się, że ten rodzaj stylizacji nie jest dla Ciebie z uwagi na ryzyko uszkodzenia płytki? A może jesteś początkującą paznokciomaniaczką i martwi Cię, że wciąż popełniasz błędy? Nie martw się – trening czyni mistrza (albo mistrzynię)! Wystarczy regularnie ćwiczyć, czyli wykonywać manicure hybrydowy, by po niedługim czasie zyskać w nim wprawę.

0