Frezarka marathon – dlaczego warto ją kupić?

by

Niezależnie od metody stylizacji paznokci, jaką wybierzesz, kluczowe dla jej trwałości jest odpowiednie przygotowanie płytki. Wykonujesz pedicure? Tu niezbędne są nie tylko nadanie kształtu paznokciom, ale także zadbanie o to, by skóra stóp była idealnie gładka. W obu powyższych przypadkach oczywiście wszystkie zabiegi można zrobić manualnie – używając pilników o odpowiedniej gradacji. Zdecydowanie szybciej i prościej jest jednak wykonać je przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Chodzi nam oczywiście o frezarkę, nazywaną często “wybawieniem” dla stylistek (i nie tylko)!

Frezarka do paznokci – do czego służy?

Frezarka to sprzęt posiadający wiele funkcji i wykorzystywany przez paznokciomaniaczki niemal na każdym etapie stylizacji płytki paznokcia. Znajduje swoje zastosowanie zarówno przy manicure, jak i pedicure.

Wykorzystanie frezarki podczas manicure

Najczęściej używa się jej do podniesienia i usunięcia skórek i nabłonków z paznokcia a także nadania idealnego kształtu płytce paznokcia. Frezarka marathon pozwala skrócić, wyprofilować i wypiłować płytkę szybko i skutecznie. Co istotne – można ją wykorzystać nawet przy sztucznych paznokciach. Pozostając w temacie płytki paznokcia, nie sposób nie wspomnieć także o możliwościach sprzętu w zakresie matowienia i polerowania paznokci. Wszystko to pozwala na przedłużenie trwałości stylizacji. Warto wspomnieć również, że frezarka marathon umożliwia szybkie usunięcie żelu lub hybrydy na paznokciach u dłoni i stóp.

Zastosowanie frezarki w trakcie pedicure

W trakcie wykonywania pedicure frezarka marathon jest także bardzo pomocna i wykorzystuje się ją najczęściej do jeszcze większej ilości działań. Nie tylko pozwala na nadanie kształtu płytce, ale i usunięcie zrogowaciałej skóry, gniotków czy odcisków ze stóp. Najbardziej problematyczne są w tym przypadku pięty, które potrafią być piętą achillesową wielu kobiet. Zresztą – mamy pewne przypuszczenia, że ten związek frazeologiczny ma swoje drugie dno… 🙂

Jak wybrać odpowiednią frezarką do paznokci?

Skoro już ustaliliśmy, że frezarka do paznokci to sprzęt, w który warto zainwestować, pora na kolejne wskazówki… Chcielibyśmy Ci również pomóc przy wyborze sprzętu najlepszego dla Ciebie. Na co warto zwracać uwagę podczas wyboru frezarki marathon? Zebraliśmy kilka najbardziej istotnych aspektów!

Wielkość sprzętu

Jeżeli wybierasz frezarkę, z pewnością masz plan, w jaki sposób jej używać. Jeżeli będziesz z nią podróżować, warto wybrać model kompaktowy. Jeśli natomiast umieścisz ją w jednym miejscu – np. w swoim salonie – tu możesz sobie z pewnością pozwolić na zakup większego urządzenia.

Waga urządzenia

Poza wielkością frezarki, bardzo istotna jest także waga sprzętu. Dlaczego? Otóż, wpływa ona na komfort użycia urządzenia. Im cięższa frezarka marathon, tym trudniej się nią operuje. Jest to szczególnie istotne, jeżeli jesteś stylistką paznokci i ten sprzęt jest dla Ciebie niemal “drugą ręką”. W przypadku wykorzystywania frezarki tylko do własnego użytku, przy swoim manicure czy pedicure, można się pokusić o zakup nieco cięższego urządzenia.

Moc i liczba obrotów na minutę

Jeżeli chodzi o te kluczowe parametry frezarki, tu niezwykle istotne jest, by powiązać je z planowaną częstotliwością używania sprzętu. Co oczywiste – im wyższa moc i liczba obrotów na minutę, tym chociażby szybciej nadasz kształt płytce czy wygładzisz pięty. Jeśli zajmujesz się zawodowo wykonywaniem zabiegów na dłonie i stopy, pomyśl o zakupie frezarki o najwyższych parametrach. Jeżeli urządzenie planujesz wykorzystywać jedynie do użytku domowego, te parametry nie mają aż tak dużego znaczenia.

Liczba frezów

Kluczowym elementem każdej frezarki są jej końcówki, tzw. frezy. Generalnie, im droższy i bardziej profesjonalny sprzęt, tym więcej frezów posiada. Choć to nie jest reguła. Końcówki różnią się swoim zastosowaniem, więc do użytku profesjonalnego warto posiadać ich co najmniej kilka. Gdy chcesz natomiast kupić frezarkę jedynie na własny użytek, tu wystarczą Ci najbardziej podstawowe frezy.

Frezarka marathon – warto ją mieć!

Możesz zapytać, dlaczego polecamy akurat frezarkę marathon? Co ma w sobie takiego, co wyróżnia ją na tle innych, konkurencyjnych urządzeń? Chciałoby się napisać, że jest to marka sama w sobie! Posiada w zestawie ogromny wybór frezów różnego typu, które umożliwiają wykonywanie większości czynności podczas manicure i pedicure. Frezarka marathon ponadto posiada pedał nożny, który sprawia, że regulacja jej liczby obrotów jest wręcz banalnie prosta. Zresztą – urządzenie cechuje się potężną mocą. Jedną z ciekawszych funkcji tej frezarki jest rączka twist-lock, dzięki której końcówki można wymieniać jednym ruchem! Przy tych spektakularnych parametrach, sprzęt nie należy do bardzo ciężkich, co wpływa na komfort pracy stylistki.

Frezarka marathon do paznokci to must have każdej paznokciomaniaczki

Taki sprzęt przyda się nie tylko stylistkom, ale i osobom wykonującym manicure i pedicure w domu, tylko sobie. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że zakup pilników to mniejszy wydatek niż inwestycja w urządzenie, ale weź pod uwagę chociażby to, ile czasu zaoszczędzisz, “automatyzując” swoją pracę! Poza tym, w sklepach i hurtowniach kosmetycznych naprawdę można znaleźć perełki w bardzo dobrych cenach. Frezarka marathon to jeden z lepszych przykładów, potwierdzających tę tezę.

Może Cię również zainteresować „Lakiery Molly Lac – nowa kolekcja sygnowana nazwiskiem Pablo Rozz„.

0