Dobre kosmetyki do paznokci – na co zwracać uwagę przy kupnie?

by

Co wpływa na Twoje decyzje zakupowe, jeżeli chodzi o kosmetyki do paznokci? Gdy jesteś w sklepie stacjonarnym czy przeglądasz oferty sklepów online, które produkty najbardziej zwracają Twoją uwagę? Podobno kobiety – w przeciwieństwie do mężczyzn – wybierają kosmetyki zdecydowanie bardziej sercem niż rozumem. Czy to oznacza, że decydują się na preparaty, które są szkodliwe? Zanim odpowiemy na to pytanie, zdefiniujmy pojęcie “dobre kosmetyki”.

Dobre kosmetyki, czyli jakie?

Wiele osób utożsamia “dobre kosmetyki” zawsze z produktami naturalnymi. Czy jednak każdy specyfik “bio”, “eko” czy “natural” jest warty zakupu? Z tym byśmy zdecydowanie polemizowali. Jak to mówią – “papier wszystko przyjmie” i żadne określenia na opakowaniu, niepotwierdzone certyfikatami czy badaniami, nie są wiążące.

W naszej opinii pojęcie “dobre kosmetyki do paznokci” dla każdego może znaczyć coś innego. W końcu mamy różną kondycję płytki i – w związku z tym – różne potrzeby. Niektóre paznokciomaniaczki uważają, że produkty mocno odżywcze są najlepsze, inne natomiast uznają tylko specyfiki z konkretnymi składnikami. Na szczęście istnieje kilka cech kosmetyków, które – niezależnie od indywidualnych preferencji – zawsze powinny być brane pod uwagę. Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek, które chcemy Ci przekazać, ułatwią Ci robienie zakupów w sklepach, drogeriach i hurtowniach kosmetycznych.

lakiery do paznoki hybrydowych

 

 

Kosmetyki do paznokci – 4 dobre cechy

Jeżeli myślisz, że podamy Ci konkretne produkty, które w naszej ocenie są dobre, nic bardziej mylnego. Postaramy się za to wymienić kilka cech kosmetyków do paznokci, które przekładają się na ich wysoką jakość.

Bezpieczny skład

Co sprawia, że konkretne kosmetyki do paznokci mają dobry skład? Jeżeli chodzi np. o lakiery hybrydowe, zwróć koniecznie uwagę na obecność na opakowaniu napisu “3-Free”. Co to oznacza? Produkty, które ją posiadają, są pozbawione 3 bardzo groźnych substancji – toluenu, ftalanu dibutylu oraz aldehydu mrówkowego. Dzięki temu ryzyko reakcji alergicznej jest zminimalizowane niemal do zera, a nawet osoby najbardziej podatne na uczulenia są zachwycone działaniem kosmetyków. Często to od składu produktu zależy także kondycja paznokci. Wiele razy pisaliśmy Ci już o tym, że hybrydy potrafią nie tylko nie osłabić, ale wręcz wzmocnić płytkę. Oczywiście – warto jednak zastrzec, że piszemy o lakierach z dobrym składem, a nie wszystkich dostępnych na rynku.

Idealna konsystencja

Na początku znowu musimy doprecyzować, co oznacza ta idealna konsystencja kosmetyków do paznokci. Mimo że możesz się z pewnością zetknąć z różnymi poglądami na tę kwestię, my zawsze powtarzamy, że nie może być ani lejąca się, ani gęsta. Dlaczego? Zdecydowanie ułatwi Ci to aplikację produktu. Ponadto, ważne jest także to, że idealna konsystencja to gwarancja braku smug i zacieków. Chyba większość paznokciomaniaczek zgodzi się z nami, że manicure czy pedicure z zalanymi skórkami wygląda bardzo niekorzystnie. Nawet najpiękniejszy lakier do paznokci, nieodpowiednio nałożony na płytkę, straci cały swój urok (a Ty – pewność siebie)…

Mocna pigmentacja

Pigmentacja, czyli intensywność… Czy jest ona ważna? Oczywiście, że tak! Dobre kosmetyki do paznokci to produkty, których wystarcza już jedna, cienka warstwa, by wyglądały dobrze na płytce! Oczywiście, w celu intensyfikacji efektu, możesz “dołożyć” i drugą, ale nie jest to konieczne. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze (zużycie produktu jest mniejsze), a wykonanie fantastycznego manicure jest prostsze niż może Ci się wydawać!

Wysoka trwałość

Z pewnością chciałabyś posiadać jedynie kosmetyki do paznokci, które nie tylko poprawią kondycję Twoich paznokci, ale i utrzymają się w nienagannym stanie kilka tygodni. Czy takie istnieją…? Oczywiście, że tak!

Wybierając je spośród setek różnych produktów, po pierwsze – weź pod uwagę, do jakiej stylizacji są przeznaczone. Pamiętaj, że nawet najtrwalsze lakiery klasyczne nie utrzymają się na płytce dłużej niż 1-1,5 tygodnia. Produkty hybrydowe natomiast utrzymują się nawet 2-3 razy dłużej. Na większości opakowań przeczytasz, jaka jest trwałość kosmetyków do paznokci i, co istotne, również to, ile można ich używać po otwarciu. Jeżeli wiesz, że zabiegi stylizacji paznokci wykonujesz nieregularnie i dość rzadko, wybieraj te produkty, które można używać maksymalnie długo. Natomiast jeśli robisz manicure i pedicure nie tylko sobie, nie musisz brać tego tak bardzo pod uwagę.

manicure hybrydowy

Dobre kosmetyki do paznokci to takie, które odpowiadają TOBIE i Twoim preferencjom

Na koniec chcielibyśmy podkreślić jeszcze jedną, bardzo istotną sprawę. Bardzo często najważniejszym kryterium doboru kosmetyków do paznokci jest opinia koleżanki, siostry czy sąsiadki. Oczywiście, mamy świadomość, że produkty, które Ci polecą, mogą być dla Ciebie idealne, ale… Istnieje także ogromne ryzyko, że macie zupełnie inne potrzeby i to, co dla nich dobre, dla Ciebie będzie zupełnie nietrafione. Najlepsze w tym przypadku byłoby to, żebyś zebrała rekomendacje, ale jednocześnie – przeczytała coś więcej na temat konkretnych produktów. Wtedy, z kompletem informacji, dobierz dla siebie najlepsze kosmetyki do paznokci. Mamy nadzieję, że będą one w 100% trafione i dobre dla Ciebie!

0