Pochłaniacz pyłu – urządzenie, która poprawia komfort Twojej pracy

by

Jest to sprzęt, którego być może Twoje klientki nawet nie zauważą, ale z pewnością w ogromnej mierze wpływa na komfort Twojej pracy. Chodzi oczywiście o pochłaniacz pyłu, który coraz częściej staje się must have osób zawodowo zajmujących się stylizacją paznokci. Na co zwracać uwagę podczas jego wyboru? Jakie rodzaje pochłaniaczy pyłu są dostępne na rynku? O tym wszystkim w dzisiejszym tekście.

Pochłaniacz pyłu – czy musi być w każdym salonie manicure?

Zanim przejdziemy do podziału pochłaniaczy pyłu i ich bardziej szczegółowej charakterystyki, zacznijmy od funkcji urządzenia. Jak sama jego nazwa wskazuje, służy przede wszystkim pochłanianiu wszelkich pyłów czy zanieczyszczeń przy zabiegach na dłonie i stopy. Wiele stylistek paznokci, dopiero zaczynających wyposażanie swojego miejsca pracy, długo się zastanawia, czy ten sprzęt jest rzeczywiście tak niezbędny… Oczywiście, nie istnieje żadna regulacja, który zobowiązywała każdą właścicielkę salonu do jego posiadania. Warto jednak wciąż pamiętać o tym, że zanieczyszczenia, które powstają podczas wykonywania manicure czy pedicure, nie są bez znaczenia zarówno dla zdrowia Twoich Klientek, jak i Twojego. Dlatego też warto zainwestować w pochłaniacz pyłu i nie musieć się o to martwić – tym bardziej, że jest to urządzenie, które kupuje się na długo!

pochłaniacz pyłu

Rodzaje pochłaniaczy pyłów

Pochłaniacze pyłów dzielą się na stacjonarne oraz wpuszczane w blat biurka. Każdy ich rodzaj ma, jak się domyślasz, inne zalety. Pierwszy typ pochłaniaczy pyłów jest kompaktowy, zajmuje mało miejsca i można go przenosić bez najmniejszych problemów. Taki sprzęt idealnie sprawdzi się chociażby mobilnym stylistkom paznokci. Pochłaniacz pyłu wpuszczany w blat biurka natomiast to najlepsze rozwiązanie w gabinetach kosmetycznych. Charakteryzuje się płaską powierzchnią, jest niemal niewidoczny dla Klientek i montuje się go w prosty sposób. W ofercie sklepu kosmetycznego AllePaznokcie znajdziesz zarówno jeden, jak i drugi rodzaj pochłaniaczy pyłów. To, jaki wybierzesz, zależy już tylko od Ciebie!

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pochłaniacza pyłu?

Co jest istotne podczas wyboru pochłaniacza pyłu? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Istnieje kilka najważniejszych aspektów, wpływających na skuteczność pochłaniacza pyłu.

Wielkość urządzenia

Wielkość pochłaniaczy pyłu jest jednym z najistotniejszych aspektów, na które zwraca się uwagę podczas ich wyboru. Najbardziej wygodne są oczywiście te kompaktowe, niemal niewidoczne przy stanowisku stylistki i zajmujące niewiele miejsca. Na rynku dostępne są również większe modele, choć wydaje się, że ich popularność jest nieco mniejsza z uwagi właśnie na ich gabaryty.

Liczba i wielkość wiatraków

Pochłaniacz pyłu może posiadać jeden lub kilka wiatraków, różniących się średnicą. Który jest najlepszy? Nie ma tu jednej, właściwej odpowiedzi. Niektórym stylistkom paznokci bardziej sprawdza się pochłaniacz z jednym, dużym wentylatorem, natomiast inne preferują urządzenie z kilkoma mniejszymi wiatrakami. Pewne jest jednak to, że znalezienie idealnego pochłaniacza pyłu jest bardzo istotne, ponieważ służy on do zwiększenia komfortu pracy stylistki.

Głośność urządzenia

Lubisz pracować w ciszy czy hałas Ci nie przeszkadza…? Weź pod uwagę, że liczy się tu nie tylko Twoja opinia, ale i zdanie Twoich Klientek! Większość przychodzi do salonu, by się zrelaksować. W tym przypadku głośny pochłaniacz pyłu może nie być najlepszym rozwiązaniem. Uwierz, że Klientki salonów kosmetycznych zdecydowanie wolą posłuchać dobrej muzyki niż szumu pochłaniacza pyłu!

Wygląd urządzenia

Mimo że mówi się, że “wygląd nie ma znaczenia”, w przypadku wyposażenia salonu urody nie do końca się to może sprawdzać… Jesteśmy przekonani, że i Tobie, i Twoim Klientkom milej będzie przebywać w miejscu, które jest urządzone “ze smakiem”. Z pewnością dlatego pochłaniacze pyłu o pięknych kolorach są tak często bestsellerami w sklepach i hurtowniach kosmetycznych! Oczywiście, chyba że wybierzesz urządzenie wpuszczane w blat biurka – wtedy jego wygląd ma niewielkie znaczenie z uwagi na jego lokalizację.

pochłaniacz pyłu wpuszczany w biurko

Pochłaniacz pyłu to nie wszystko! Pamiętaj także o workach i filtrach!

Skoro już wiesz, jak wybrać dla siebie najlepszy pochłaniacz pyłu, pamiętaj o tym, by zaopatrzyć się oprócz niego także w worki i filtry do pochłaniacza pyłu. Worki służą do agregowania całości zanieczyszczeń, wyprodukowanych podczas zabiegów. Są one w zdecydowanej większości przypadków wielokrotnego użytku. Filtry również są bardzo istotne i warto wybrać takie, które spełniają wszystkie normy. Zakup sprawdzonego filtra to gwarancja, że wszystko, co szkodliwe, pozostanie wewnątrz urządzenia. Je również należy regularnie wymieniać. Gdy już kupisz wszystko to, co niezbędne, jesteśmy przekonani, że komfort Twojej pracy stanie się wyższy niż kiedykolwiek.

0