Przedłużanie paznokci bazą – jak to zrobić

by

Gdy słyszysz “przedłużanie paznokci”, która metoda jako pierwsza przychodzi Ci na myśl…? Być może większość kobiet odpowiedziałoby “żel” lub “akryl”, ale nie są to jedyne skuteczne sposoby na piękną, mocną i długą, naturalnie wyglądającą płytkę. Czego w takim razie można jeszcze wypróbować…? Przedłużanie paznokci bazą – czy wiesz, że i ta metoda pozwoli Ci na uzyskanie rewelacyjnego efektu w dość prosty sposób…? Jeśli jeszcze nie testowałaś tego sposobu stylizacji, a zostałaś obdarzona przez naturę paznokciami, które nie należą do mocnych i niełamliwych, koniecznie wypróbuj bazy hybrydowe! Jest ich w sklepach i hurtowniach kosmetycznych tyle, że trudno zdecydować się na “tę właściwą”. Dziś postaramy się doradzić Ci, którą wybrać i opiszemy, jak wygląda cały proces przedłużania paznokci bazą.

Bazy do przedłużania paznokci – którą wybrać?

Przedłużanie paznokci bazą jest jak najbardziej możliwe. Napiszemy więcej – decyduje się na nie coraz większe grono paznokciomaniaczek. Jak się jednak domyślasz – baza bazie nierówna i każdy z produktów, mimo że teoretycznie podobny, różni się pod wieloma względami.

Dzielą się chociażby na te, dzięki którym można przedłużyć paznokcie do 7 mm i do nawet 1 cm. Oczywiście, większość z nich posiada również dodatkowe właściwości, jak chociażby kolor, wypełnienie płytki czy jej regenerację. Większość niezbędnych informacji dotyczących baz hybrydowych znajdziesz w opisach poszczególnych produktów. Jeżeli natomiast nie jesteś do końca pewna, na jaką się zdecydować, warto zapytać o to specjalistę. Pewne jest jednak to, że profesjonalistki, wykonujące przedłużanie paznokci bazą, powinny posiadać w swoim niezbędniku co najmniej kilka różnych produktów. W końcu kobiety różnią się od siebie na milion sposobów i mogą mieć zupełnie inne preferencje dotyczące sposobu przedłużania paznokci bazą.

Przedłużanie paznokci bazą krok po kroku

Ustaliliśmy już, jak dokonać wyboru najlepszego produktu i na co zwracać uwagę. Pora więc na opisanie całego procesu przedłużania paznokci bazą. Gotowa? Uwierz, że jest on prostszy niż może Ci się wydawać!

Przygotowanie płytki

Pierwszy etap wykonywania stylizacji niczym nie różni się tego przy klasycznym manicure hybrydowym. Najpierw należy dokładnie przygotować paznokcie do przedłużania – piłuje się je, matowi i odtłuszcza. Oczywiście, nie możesz zapomnieć także o odsunięciu i/lub usunięciu skórek. Na tak przygotowaną płytkę nakłada się minimalną warstwę primera i następnie można już przystąpić do przedłużania paznokci bazą!

Przedłużanie paznokci bazą

To kluczowy etap tego manicure! Będzie Ci do niego potrzebny – oprócz oczywiście odpowiedniej bazy – również szablon, który umieszcza się pod wolnym brzegiem płytki, by ułatwić wykonanie całego procesu. To na nim tworzy się nową formę paznokcia.

Bazę nakłada się właśnie na szablon – wszystko po to, aby przedłużyć płytkę. W jaki sposób zrobić to nie tylko poprawnie, ale i tak, by uzyskać spektakularny efekt przez wiele tygodni…? Kluczem do sukcesu jest nałożenie nieco grubszej warstwy bazy na szablon. Dzięki temu pięknie wyrównuje się obie części płytki – zarówno naturalną, jak i przedłużoną. Kończąc ten etap stylizacji, pamiętaj jeszcze, żeby dokładnie sprawdzić krzywą C i – ewentualnie – dodać więcej bazy. Następnie pozostanie Ci tylko utwardzenie stylizacji, zdjęcie szablonu z płytki i aplikacja kolejnej warstwy bazy.

Nadanie ostatecznego kształtu płytce

Ostatnim krokiem do posiadania przepięknych, długich paznokci jest nadanie im idealnego kształtu – takiego, jaki sobie tylko wymarzysz! Potem pozostaje Ci już tylko wykonać “standardowe” kroki manicure hybrydowego. Oczywiście, chyba że użyjesz kolorowej bazy i nie zdecydujesz się już na dodatkową warstwę lakieru. Decyzja należy tylko do Ciebie!

Przedłużanie paznokci bazą – uzyskaj efekt, który trwa!

Jak trwałe jest przedłużanie paznokci bazą? Wszystko zależy oczywiście od tego, w jaki sposób wykonasz manicure i na jaki produkt postawisz. Jedno jest pewne – jeżeli zachowasz odpowiednią kolejność czynności i będziesz precyzyjna podczas tworzenia nowej formy paznokci, efekt utrzyma się nawet kilka tygodni. Warto raz jeszcze podkreślić, że wybierając bazę posiadającą dodatkowe właściwości, możesz wzmocnić płytkę lub ją nabłyszczyć.

fioletowo szare paznokcie hybrydowe z bazą kauczukową

Baza hybrydowa zamiast żelu lub akrylu? Idealny pomysł!

Przedłużanie paznokci bazą to doskonała alternatywa dla żeli czy akryli. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego tekstu przekonasz się o tym sama! Mimo że może się wydawać, iż popularność tej metody jest mniejsza niż dwóch wcześniej przez nas wymienionych, nie oznacza to, że w jakimkolwiek aspekcie im ustępuje. Jeżeli marzy Ci się długa, naturalnie wyglądająca płytka, koniecznie przetestuj przedłużanie paznokci bazą. Gwarantujemy Ci, że nawet jeżeli dopiero stawiasz w tym pierwsze kroki, szybko dojdziesz do perfekcji! Życzymy Ci samych spektakularnych manicure i najlepszych możliwych wyborów, jeżeli chodzi o zakupy produktów do stylizacji paznokci.

0