Baza do paznokci – na co zwracać uwagę przy wyborze

by

Baza do paznokci to produkt, który jest jednym z must have każdej osoby wykonującej manicure hybrydowy. W ogromnej mierze wpływa na trwałość stylizacji i sprawia, że manicure wygląda tak fantastycznie przez długie tygodnie. W sklepach i hurtowniach kosmetycznych możesz znaleźć bardzo wiele baz do paznokci, które znacząco się od siebie różnią. Jak w takim razie wybrać tę najlepszą? Co brać pod uwagę, kupując bazę do paznokci? Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom wybór bazy do paznokci nie sprawi Ci żadnych problemów

Bazy do paznokci – podział

Baz do paznokci jest tak wiele, że doskonale zdajemy sobie sprawę, iż może być Ci trudno trafić od razu na tę idealną dla Twoich paznokci. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych ich rodzajów.

Baza do paznokci klasyczna

Jak już sama jej nazwa wskazuje, to najbardziej “standardowa” propozycja wśród baz do paznokci. Do jej właściwości zaliczamy przede wszystkim ochronę płytki przed uszkodzeniami i przebarwieniami, a także zwiększenie przyczepności produktów do paznokci. Bazy tego typu są najczęściej bezbarwne, więc charakteryzują się uniwersalnością – znajdą zastosowanie przy niemal każdej stylizacji.

Baza do paznokci żelowa

Kolejny rodzaj bazy do paznokci wyróżnia się głównie swoją żelową konsystencją. Dzięki temu nie tylko posiada właściwości ochronne i pozytywnie wpływa na trwałość manicure, ale i pozwala delikatnie przedłużyć i nadbudować paznokcie.

Baza do paznokci witaminowa

Baza do paznokci tego rodzaju, jak sama nazwa wskazuje, posiada zdecydowanie bogatszy skład. Witaminy, które zawiera, przyspieszają regenerację płytki i zwiększają jej elastyczność. Można pokusić się więc o stwierdzenie, że witaminowa baza do paznokci to baza klasyczna, która dodatkowo wzmacnia płytkę.

Cechy dobrej bazy do paznokci

W jaki sposób wybrać bazę do paznokci? Weź pod uwagę kilka najważniejszych aspektów!

Maksymalna trwałość

Najważniejszą właściwością bazy do paznokci jest maksymalizacja trwałości stylizacji. Dlatego też trudno się dziwić, że kobiety najchętniej sięgają po produkty, które rzeczywiście sprawiają, że ich manicure utrzymuje się na płytce długie tygodnie! W jaki sposób sprawdzić, które bazy do paznokci są trwałe? Możesz np. sprawdzić opinie w Internecie, skonsultować się z profesjonalistą albo przetestować kilka specyfików i wybrać najlepszy!

baza do paznokci bonder base

Proste nakładanie

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest łatwość aplikacji bazy do paznokci. Szczególnie początkujące paznokciomaniaczki na pewno docenią produkty, których nakładanie jest nie tylko szybkie, ale przede wszystkim nie sprawia problemów. Co wpływa na prostą aplikację? Oczywiście, konsystencja bazy do paznokci! Nie napiszemy Ci jednak, jaka jest “idealna”, ponieważ ile osób, tyle preferencji.

Wydajność produktu

O ile prosta aplikacja była szczególnie istotna w przypadku początkujących paznokciomaniaczek, wydajność produktu odgrywa większą rolę, jeśli chodzi o profesjonalistki. Osoby, które codziennie wykonują wiele stylizacji, poczują różnicę, jeśli nagle będą musiały kupować nowe bazy do paznokci nie co np. kwartał, a miesiąc.

Zgodność właściwości z opisem

Niestety, mamy świadomość, że w przypadku niektórych produktów kosmetycznych opis to jedno, a realne właściwości produktu – drugie. Dlatego też warto kupować specyfiki sprawdzonych firm albo te, które są polecane przez profesjonalistów. Wtedy można mieć pewność, że produkt rzeczywiście zadziała tak, jak tego od niego oczekujemy.

Zapach produktu

Mimo że może się to wydawać dziwne, zapach kosmetyków potrafi odegrać kluczową rolę podczas ich wyboru. Czasami zbyt drażniący przyprawia o ból głowy lub wręcz mdłości. Bywa i tak, że – używając kilku produktów – każdy ma inny zapach i ich połączenie jest, kolokwialnie rzecz ujmując, “zabójcze”! Warto wybierać więc te produkty, których niemal nie czuć. To najbezpieczniejsze rozwiązanie.

baza do paznokci recovery fiber base

Baza do paznokci – wybierz dobrze i ciesz się trwałym manicure!

Czy wiesz już, jak wybrać idealną bazę do paznokci? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Ci w tym pomogły! Pamiętaj, że jeśli chcesz cieszyć się supertrwałą stylizacją, baza do paznokci powinna być Twoim absolutnym must have! Nieważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z wykonywaniem manicure, czy też jesteś profesjonalistką – bez tego produktu nie wykonasz długo utrzymującej się stylizacji. Podczas poszukiwań najlepszych baz do paznokci nie zapomnij zajrzeć również do naszego sklepu internetowego AllePaznokcie.pl. Mamy tam same hity sprawdzonych marek, więc na pewno się nie zawiedziesz!

0