Mleczne ombre – zachwyć niecodziennym manicure!

by

Lubisz testować nowe trendy w manicure na swoich paznokciach? Jeśli tak, mamy coś, co na pewno powinno znaleźć się na Twojej liście stylizacji do wykonania! Mleczne ombre to jeden ze sposobów na uzyskanie spektakularnego manicure w bardzo prosty sposób! Pokochają go zarówno doświadczone stylistki paznokci, jak i osoby, które wykonują samodzielnie stylizacje jedynie od czasu do czasu, w warunkach domowych. Do zrobienia mlecznego ombre nie potrzebujesz zbyt wielu produktów i sprzętów. Najprawdopodobniej zresztą dużą część z nich posiadasz już w swojej kolekcji. Dowiedz się, jak wykonać idealne, mleczne ombre i przekonaj się, że jest co najmniej kilka sposobów, by uzyskać efekt wow!

Mleczne ombre – co jest potrzebne?

Wspomnieliśmy już, że do wykonania mlecznego ombre nie potrzebujesz wiele… Jeśli masz wszystko, co niezbędne, by wykonać manicure hybrydowy, być może nie będziesz musiała już nawet nic dokupować!

Przejdźmy więc do konkretów… Poza “standardowymi” produktami do przygotowania płytki i specyfikiem kończącym stylizację – topem, powinnaś zaopatrzyć się w produkt mleczny, czyli – innymi słowy – biało-przezroczysty. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu bazę, ale jeśli nie masz takiej, która by pasowała, możesz równie dobrze wymieszać 2 produkty: przezroczysty oraz biały. Oprócz tego, do wykonania mlecznego ombre potrzebujesz oczywiście kolorowy lakier hybrydowy. Tu już decyzja należy do Ciebie – wybierz taki, który Ci się najbardziej podoba! Przyda Ci się także pędzelek do ombre, choć bardziej doświadczone paznokciomaniaczki poradzą sobie i bez niego.

paznokcie mleczne ombre

Mleczne ombre na kilka sposobów

Skoro już wiesz, co jest Ci potrzebne do wykonania mlecznego ombre, czas opisać poszczególne etapy stylizacji. Pisaliśmy już, że istnieje co najmniej kilka metod na mleczne ombre. Przedstawimy Ci dziś dwie z nich.

Klasyczne ombre z lekkim twistem

Pierwszy sposób niewiele różni się od klasycznego ombre… Masz już doświadczenie w tej technice stylizacji? Świetnie! W takim razie bez problemu poradzisz sobie i z mlecznym ombre! Cały proces wygląda tak, że na początku, po przygotowaniu płytki, wykonuje się właśnie standardowe, dwukolorowe ombre. Dopiero po utwardzeniu stylizacji w lampie UV, następuje pewna zmiana…

To właśnie wtedy nakłada się minimalną warstwę mlecznego produktu (najlepiej bazy) i – uwaga – nie utwardza się jej. Następnie aplikuje się kolejną warstwę specyfiku, ale już nie na całą płytkę, a tylko na środek. Nie martw się, jeżeli produkt spłynie po płytce – przy pomocy pędzelka z łatwością “odsuniesz” go od brzegów. Dzięki temu uzyskasz właśnie fenomenalny efekt mlecznego ombre! Na koniec pozostanie Ci jeszcze tylko utwardzenie stylizacji, aplikacja topu oraz ponowne utwardzenie w lampie!

mleczne_ombre

Mleczne ombre z wykorzystaniem grawitacji

Kolejny sposób na uzyskanie mlecznego ombre jest chyba nawet prostszy niż poprzedni! Podobnie jak w przypadku pierwszego, i tu wszystko zaczyna się od przygotowania płytki. Następnie aplikuje się dwie warstwy ulubionego lakieru hybrydowego (każdą utwardza się w lampie). Dalej pozostaje nam nałożenie produktu mlecznego. W tym przypadku warto wypróbować lakier hybrydowy w tym kolorze. Pierwszą warstwę nałóż na całą płytkę, a kolejną – grubszą – głównie na środek. Momentem kulminacyjnym tego sposobu na mleczne ombre jest odwrócenie paznokci o 180 stopni – tak, by pozwolić na naturalne spłynięcie lakieru i jego wycieniowanie na płytce. Wykończenie stylizacji jest identyczne, jak w pierwszym przypadku.

Mleczne ombre a dodatkowe zdobienia – co do niego pasuje?

Wykonanie mlecznego ombre jest, jak widzisz, prostsze niż mogłoby się wydawać. Co w sytuacji, gdy po wykonaniu stylizacji wciąż jest Ci mało? Pamiętaj, że zawsze możesz postawić na dodatkowe zdobienie! Do mlecznego ombre doskonale pasują cyrkonie, płatki złota, jak i naklejki. Najczęściej jednak wybiera się to, co nadaje dodatkowy błysk płytce. Tak wzbogacona stylizacja powinna spełnić oczekiwania nawet tych paznokciomaniaczek, które zdecydowanie nie są minimalistkami (jeśli chodzi o manicure). Kobiety, które wyznają zasadę, że wszystko to, co się świeci, ma zawsze przewagę nad matem, z pewnością pokochają mleczne ombre ze zdobieniem!

paznokcie mleczne ombre

Mleczne ombre to gwarantowany efekt wow!

Proste, szybkie i spektakularne – takie jest właśnie mleczne ombre! Przekonaliśmy Cię do wypróbowania tego typu stylizacji? Mamy nadzieję, że tak! Jest to w końcu jedna z najprostszych propozycji manicure, która potrafi zachwycić i wywołać efekt wow! Mleczne ombre pasuje zarówno na co dzień, jak i na najważniejsze wydarzenia z życia. Wypróbuj je na swoich paznokciach i daj nam znać, czy i Ty staniesz się miłośniczką tej oryginalnej stylizacji.

0