Hot trend – monochrom na paznokciach

by

Która kobieta nie lubi być modna? Czy jest tu taka…? Nawet te paznokciomaniaczki, które kochają “klasykę”, z pewnością co jakiś czas zerkają na najnowsze trendy, by wybrać z nich coś dla siebie. Monochrom na paznokciach to absolutny hit w manicure! Na czym polega i jak stworzyć najmodniejszą stylizację tego typu? Przeczytaj nasz tekst, a monochrom na paznokciach przestanie mieć dla Ciebie jakiekolwiek tajemnice!

Monochrom na paznokciach, czyli co?

Zacznijmy od tego, czym jest monochrom na paznokciach. Patrząc na definicję “monochromu”, mogłoby się wydawać, że jest to stylizacja w jednym kolorze i jest to po części prawda… W istocie to manicure, w którym każdy paznokieć jest pomalowany w innym odcieniu tego samego koloru. Stylizację tego typu można porównać np. do typowego ombre, przy czym stopniowanie barw odbywa się nie na poziomie jednego paznokcia, a paznokci na całej dłoni. Monochromatyczny manicure zawsze wygląda bardzo elegancko i estetycznie. Można go nosić na paznokciach zarówno na co dzień, jak i podczas wieczornych spotkań towarzyskich czy oficjalnych spotkań.

monochrom na paznokciach hybrydowych

Jak tworzyć monochromatyczną stylizację na paznokciach?

Monochrom na paznokciach tworzy się banalnie wręcz prosto! Jeżeli należysz do tych paznokciomaniaczek, które namiętnie kolekcjonują lakiery – czasami różniące się od siebie odcieniem w minimalnym stopniu, nie będziesz mieć żadnego problemu z ich doborem do stylizacji. Wystarczy, że wybierzesz 5 różnych odcieni tego samego koloru i każdym z nich pomalujesz jeden paznokieć, stosując zasadę – od najjaśniejszego do najciemniejszego (lub na odwrót). Uwierz, że taka stylizacja zyska uznanie “w towarzystwie”! Co jednak w przypadku, gdy nie masz aż tylu lakierów w swojej kolekcji…?

Monochrom na paznokciach również dla zakupowych minimalistek!

Oczywiście, i z takiej sytuacji można znaleźć wyjście (a nawet dwa różne wyjścia)! Pierwszym – najłatwiejszym – jest uzupełnienie kolekcji lakierów o pasujące do stylizacji. Nie można jednak zapomnieć o tym, że nie każdy może (i chce) w danym momencie dokonywać zakupów. Co wtedy? Drugim wyjściem jest użycie lakieru w kolorze białym (lub czarnym), którym bez problemu rozjaśnisz (lub przyciemnisz) barwę bazową.

monochrom na paznokciach w beżowym kolorze

Jakie kolory najlepiej wyglądają na monochromatycznych paznokciach?

Szukasz inspiracji do stworzenia monochromu na paznokciach? Jesteś ciekawa, jakie kolory najlepiej pasują do stylizacji tego typu? Paznokciomaniaczki kochające klasyczne, ponadczasowe manicure, z pewnością będą się dobrze czuły w typowym monochromie w stylu nude. Czerwień, szarość i czerń również zresztą świetnie wpisują się w monochromatyczny manicure. Dla najodważniejszych paznokciomaniaczek polecamy natomiast zdecydowanie bardziej szalone stylizacje. Co powiesz na niebieski lub zielony monochrom na paznokciach? Jest to dość oryginalny manicure, ale za to gwarantuje efekt wow, więc warto go wypróbować, oczywiście, o ile masz taką ochotę.

Monochrom i multichrom – podobieństwa i różnice

Jeżeli słyszałaś już o monochromie na paznokciach, z pewnością obiło Ci się o uszy również pojęcie multichromu. Czy wiesz jednak, czym te dwa rodzaje stylizacji się różnią? O ile w przypadku monochromu do wykonania manicure używa się pięciu odcieni tego samego koloru, multichrom to zdecydowanie bardziej odważna stylizacja! Tworząc ją, wybiera się również pięć kolorów, ale wśród nich dwa-trzy lakiery zdecydowanie różnią się barwą od pozostałych. Możesz więc zestawić beże z czerwienią i czernią czy też zielenie z szarością czy granatem.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że multichrom nie sprawdzi się u każdej paznokciomaniaczki i jest to oczywiste. Warto jednak czasami poeksperymentować – kto wie, może akurat i Ty znajdziesz kombinację kolorów, które idealnie sprawdzą się w stylizacji tego typu! Jedno jest pewne – jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z wielokolorowymi manicure, warto zacząć jednak od monochromu na paznokciach.

jasne paznokcie hybrydowe

Postaw na monochrom na paznokciach i bądź trendy!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, że monochrom na paznokciach jest nie tylko prosty i szybki w wykonaniu, ale i szalenie modny! Podczas tworzenia monochromatycznego manicure można tworzyć dziesiątki różnych kombinacji kolorystycznych, co daje Ci ogromne pole do popisu. Dzięki temu, za każdym razem możesz uzyskać inny efekt i cieszyć się oryginalnym, aczkolwiek jednocześnie bardzo eleganckim, manicure. Jeżeli brakuje Ci czegokolwiek do wykonania monochromu na paznokciach, pamiętaj, że wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym z kosmetykami AllePaznokcie.

0