Urządzenie parowe do zdejmowania lakieru hybrydowego – dla kogo?

by

Paznokciomaniaczki na całym świecie pokochały hybrydę. Manicure hybrydowy cieszy się ogromnym uznaniem i docenia się przede wszystkim jego ogromną trwałość. Trudno o bardziej wytrzymałą metodę stylizacji płytek. Jaki etap wykonywania hybryd jest najmniej lubiany przez osoby zajmujące się manicure? Bardzo wiele osób odpowiedziałoby z pewnością: “zdejmowanie lakieru hybrydowego”. Teoretycznie jest to prosta czynność, ale potrafi być dość praco- i czasochłonna. Na szczęście istnieją alternatywy dla klasycznych sposobów na usuwanie hybryd. przedstawimy Ci ten najmniej inwazyjny i tak prosty, że możesz go wykonać sama w domu!

Najbardziej popularny sposób zdejmowania lakieru hybrydowego

W jaki sposób najczęściej usuwa się hybrydy? Na początku odpowiednim pilnikiem spiłowuje się delikatnie top. Następnie preparat do usuwania hybryd aplikuje się na wacik lub folię aluminiową. Wacik przykłada się do płytek, każdy palec osobno owija się jeszcze folią i trzeba odczekać co najmniej kilka minut (dokładniej – ok. 10) na spodziewany efekt. To właśnie ten długi czas oczekiwania jest najbardziej uciążliwy dla stylistek paznokci. Wtedy mogą one jedynie przygotować narzędzia, dać klientce próbnik kolorów czy zrobić kawę lub herbatę. Jeżeli jest to tak problematyczne, czy można coś zmienić…?

Urządzenie parowe przyspieszy i ułatwi zdejmowanie lakieru hybrydowego

Na szczęście istnieją sposoby na przyspieszenie i ułatwienie procesu zdejmowania hybryd! Urządzenie parowe przyda się przede wszystkim paznokciomaniaczkom, dla których czas jest na wagę złota. Fachowe stylistki z pewnością docenią wszystkie zaoszczędzone minuty. Sprzęt sprawdzi się jednak również w przypadku osób, które wykonują manicure hybrydowy w domu. Urządzenie parowe ma wiele plusów i naprawdę trudno nam doszukać się jakiegokolwiek zagrożenia z nim związanego.

Zalety urządzenia parowego do zdejmowania hybrydy

Urządzenie parowe, jak już wspomnieliśmy, posiada szereg korzyści ze stosowania. Oczywiście, przede wszystkim umożliwia zdejmowanie lakieru hybrydowego szybciej niż tradycyjnymi metodami, ale to tylko jedna z wielu jego zalet.

Łatwość w czyszczeniu

Sprzęt czyści się szybko i prosto. Łatwo można rozłożyć go na czynniki pierwsze. Plastikowe miseczki są odporne na czynniki chemiczne. Warto również wspomnieć, że w komplecie z urządzeniem parowym znajdują się 3 miseczki, które można wymieniać.

Szczelność

Wraz z urządzeniem parowym otrzymasz także 4 komplety uszczelek na palce. To dzięki nim para będzie docierać jedynie tam, gdzie trzeba. Wytrzymałość uszczelek ma oczywiście swoje granice, ale po ich zużyciu wymienia się je na kolejny zestaw. Proste, prawda?

Bezpieczeństwo

Korzystanie z urządzenia parowego nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa. Mimo że generuje parę, temperatura wewnątrz sprzętu nie przekracza 52°C. Dzięki temu nie występuje ryzyko poparzenia.

Skuteczność działania

W przypadku tradycyjnej metody zdejmowania hybrydy często nie udaje się usunąć od razu całości lakieru i proces się wydłuża. Korzystając z urządzenia parowego, skuteczność działania jest zdecydowanie większa przy jednoczesnym krótszym czasie potrzebnym na usunięcie hybrydy!

Proces zdejmowania lakieru hybrydowego urządzeniem parowym

Nawet początkujące paznokciomaniaczki doskonale poradzą sobie z obsługą urządzenia parowego, ponieważ jest prosta i intuicyjna. Najpierw odkręca się pokrywę ochronną i tę z otworami na palce. Do plastikowej miseczki nalewa się jedynie 5-10 ml dedykowanego płynu do usuwania żelu. Jedyne przygotowanie płytek polega na tym, że należy bardzo delikatnie zmatowić płytki oraz nadpiłować pilnikiem ich wolną krawędź. Samo przygotowanie urządzenia parowego polega na ponownym założeniu pokrywy, włączeniu sprzętu i poczekaniu na zapalenie się kontrolki “S”. Gdy to nastąpi, można już włożyć palce do otworów i odczekać 5-10 minut. Czas zależy od rodzaju lakieru hybrydowego. Po wyjęciu palców z otworów, pozostaje jedynie wyłączyć urządzenie parowe i użyć dłutka w celu zdjęcia mocno rozmiękczonej masy hybrydowej.

urządzenie parowe i zdejmowanie lakieru hybrydowego

Zdejmowanie lakieru hybrydowego nigdy nie było tak proste

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety urządzenia parowego, wydaje się, że już wkrótce będzie ono niezbędnym elementem każdego salonu kosmetycznego. Ten sprzęt ma szansę na zrewolucjonizowanie procesu usuwania hybryd. To, co dotychczas było tak uciążliwe, obecnie jest proste i szybkie. Urządzenie parowe już teraz jest doceniane i stosowane przez fachowe stylistki paznokci. Coraz częściej są nim zainteresowane jednak również osoby, które wykonują manicure w warunkach domowych.

0