Babyboomer na paznokciach – co to jest i jak go zrobić?

by

Moda na manicure french trwa od wielu sezonów. Tak właściwie trudno stwierdzić, kiedy się zaczęła i wydaje się, że nigdy się nie skończy. Skąd to przypuszczenie? Przede wszystkim dlatego, że jest to rodzaj manicure, który wygląda dobrze zawsze i wszędzie. Pasuje do niemal każdego modnego look’u i na każdą okazję. Stylizację babyboomer określa się czasami mianem “nowoczesnego french manicure”, ponieważ jest do niego podobna. Pozwala jednak na uzyskanie spektakularnego efektu, będąc jednocześnie zdecydowanie bardziej czasochłonną…

Babyboomer – połączenie french manicure i efektu ombre

Jak wspomnieliśmy, babyboomer przypomina tradycyjny, francuski manicure. Niektórzy nazywają go wręcz “ombre french”. Najczęściej jest on wykonywany lakierami hybrydowymi z uwagi na większą trwałość stylizacji – nawet do 3 tygodni. Podobnie jak french, pasuje na każdą okoliczność – do pracy, szkoły czy na imprezę. Jest on dość czaso- i pracochłonny, jednak nie oznacza to, że nie wykonasz go w domu. Nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją płytek, po kilku próbach są w stanie wykonać babyboomer na swoich paznokciach.

manicure babyboomer

Co jest potrzebne do wykonania babyboomer?

Jesteś zdecydowana na wykonanie babyboomer na swoich płytkach? Powinnaś zaopatrzyć się w kilka elementów ponad te “standardowe” do stylizacji hybrydowej. Zaczynając jednak od początku, niezbędne Ci będą do etapu przygotowawczego płytek: pilnik, cążki, patyczek do skórek i polerka. Następnie – baza, top, lakiery hybrydowe (co najmniej 2) oraz lampa UV/LED oraz – z nowości – gąbeczka do make-up i pęseta. Z pewnością szczególnie dwa ostatnie akcesoria mogą Ci się wydawać co najmniej dziwne… Już za chwilę przekonasz się jednak o tym, że to one stanowią “klucz do sukcesu” stylizacji babyboomer!

Jak wykonać babyboomer na paznokciach?

Zanim przejdziemy przez wszystkie etapy stylizacji, musimy Cię jeszcze raz uczulić, że ten rodzaj manicure potrafi być naprawdę czasochłonny. Uzbrój się w cierpliwość i… zaczynamy!

Przygotowanie płytek do malowania

Standardowo – rozpocznij od nadania kształtu płytkom, używając do tego nożyczek i/lub pilnika. Następnie odsuń i/lub usuń skórki oraz wypoleruj płytki. Dopiero tak przygotowane paznokcie nadają się do malowania. Jeżeli pominiesz ten, jakże ważny etap manicure, Twoja stylizacja nie będzie tak trwała, jakbyś tego oczekiwała.

Malowanie płytek

Tu jeszcze jest dość prosto. Na początku przygotuj płytki do aplikacji lakieru hybrydowego, nakładając bazę i utwardzając ją w lampie UV/LED. Następnie nałóż – tak, jak zawsze – wybrany kolor hybrydy. W celu uzyskania najpiękniejszego efektu, rekomendujemy jasnoróżowy lub kremowy. Po utwardzeniu lakieru w lampie UV/LED, rozpoczyna się punkt kulminacyjny stylizacji babyboomer!

Wykonanie babyboomer

Cały efekt babyboomer polega przede wszystkim na gradacji koloru na paznokciach. Mając płytki pomalowane jednym lakierem, kolejny – tym razem biały – nakładasz już tylko na ich końcówki przy pomocy pęsety i gąbeczki. Urwij lub używając nożyczek – odetnij od gąbki do makijażu niewielki kawałek. Kolejny krok to pomalowanie górnej części paznokcia na biało (co istotne, ma być to ok. ⅓ całości płytki). Zanim utwardzisz płytki kolejny raz w lampie UV/LED, przy pomocy gąbki (trzymanej pęsetą) rozpocznij stemplowanie paznokci. Bardzo ważne, żeby robić to w kierunku nasady, a nie końcówki. Przy tej czynności najbardziej istotna jest Twoja cierpliwość i precyzja. Zdecydowanie lepiej wykonywać więcej stempli, ale bardzo dokładnie. Wtedy gradacja wygląda najbardziej imponująco.

Zakończenie stylizacji

Po ponownym utwardzeniu paznokci w lampie UV/LED, nie zapomnij nałożyć jeszcze topu i powtórzyć przedostatnią czynność. Czy potrzeba czegoś więcej? Nie – pozostaje Ci jedynie radość z przepięknego, spektakularnego efektu na płytkach.

Babyboomer doskonałym wyborem dla każdej modnej kobiety

Nie da się ukryć, że babyboomer na płytkach wygląda wprost fenomenalnie! Jako hit stylizacji paznokci, jest bardzo chętnie wybierany przez stylowe kobiety. To doskonały wybór dla kobiety w każdym wieku, o różnym stylu życia. W zależności od tego, w co się ubierzesz, ta stylizacja paznokci będzie idealnie nadawać się na wielkie wyjście, shopping w mieście czy lunch w modnej restauracji. Można zaryzykować stwierdzenie, że te paznokcie – niczym kameleon – dostosowują się do Twojego outfitu. Zafunduj sobie babyboomer na paznokciach, ciesz się z fantastycznego efektu i zbieraj komplementy od rodziny i znajomych.

stylizacja paznokci babyboomer

0