Folia transferowa – idealny sposób dopełnienia manicure

by

Szukasz inspiracji na manicure na karnawałową zabawę? A może po prostu kochasz blask i chcesz stworzyć stylizację paznokci, dzięki której będziesz lśnić w każdym towarzystwie? Folia transferowa to doskonała metoda na dopełnienie każdego manicure! Posiada ogrom zalet, jest dostępna w wielu wariantach i “wyczarujesz” dzięki niej spektakularną stylizację w prosty sposób! Sprawdź możliwości, jakie daje folia transferowa i przekonaj się, że to fantastyczne uzupełnienie każdego manicure – nie tylko na karnawał!

Folia transferowa – co to jest?

Mimo że wygląda dość niepozornie, pozwala na naprawdę wiele! Folia transferowa to nic innego jak jedna z metod zdobienia paznokci. Jest to rulon czy też arkusz, dostępny w różnych kolorach/wzorach, który odbija się na paznokciach. To, w jaki sposób to zrobisz, jest absolutnie dowolne. Folię możesz odbijać na całych paznokciach lub jedynie na ich części. Co więcej, istnieje także opcja nałożenia folii na wcześniej już namalowany wzór! Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia!

Jak aplikować folię transferową na paznokcie?

Folie transferowe to produkty wszechstronne i praktyczne. Można je nakładać na lakier hybrydowy, jak i żel. Jak jednak dokładnie wygląda proces aplikacji folii na paznokieć? Istnieją dwie najczęściej używane metody – bez kleju i z klejem. Poniżej opisaliśmy obie.

Aplikacja folii transferowej bez kleju

Metoda bez kleju jest banalnie wręcz prosta. Mimo to, pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu na paznokciach! Jak się odbywa? Wystarczy odpowiednio dociskać folię transferową do warstwy dyspersyjnej, która powstaje po utwardzeniu na paznokciu lakieru hybrydowego w lampie UV/LED. Jeżeli chcesz mieć pewność trwałego manicure, warto dodatkowo utwardzić w lampie przyklejoną w ten sposób folię.

Obawiasz się, że nie uda Ci się wykonać wszystkiego na tyle dokładnie, by nie powstały prześwity? Nawet jeżeli je zauważysz, możesz się ich z łatwością pozbyć, dociskając ponownie folię do paznokcia.

Na zakończenie manicure zaaplikuj jeszcze swój ukochany top i stylizacja gotowa!

Aplikacja folii transferowej z klejem

Aplikacja folii transferowej z klejem jest już nieco bardziej skomplikowana, choć wciąż relatywnie prosta! W tym przypadku warstwa dyspersyjna powinna być zmyta cleanerem. Dopiero potem maluje się paznokcie klejem i po chwili dociska się do niego folię transferową. Na zakończenie pozostaje już tylko nałożyć ulubiony top i utwardzić go w lampie. Tylko tyle, a efekt może przekroczyć Twoje najśmielsze oczekiwania!

Aplikacja folii transferowej – o tym warto pamiętać!

Aplikacja folii transferowej, mimo że prosta, potrafi niekiedy przysporzyć niewielkich problemów. Jeżeli jednak będzie się pamiętać o tych kilku kwestiach, nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie, by uzyskać przepiękny efekt na paznokciach!

Przede wszystkim, wybierając kolor lakieru hybrydowego czy żelu, warto zdecydować się na jak najbardziej dopasowany do folii transferowej. Im lepiej dobrane połączenie barw, tym bardziej spektakularny efekt końcowy manicure! Ponadto, nigdy nie zapominaj, żeby odbijać folię właściwą stroną! Jeżeli już piszemy o folii, warto mieć także na uwadze, że pocięcie jej na mniejsze części zdecydowanie ułatwi proces wykonywania manicure. Na zakończenie chcielibyśmy jeszcze uczulić na to, jak istotne jest zawsze zabezpieczenie przy użyciu topu całej stylizacji ze szczególnym uwzględnieniem wolnego brzegu paznokcia.

złota folia transferowa

Folia transferowa – wybierz tę najlepszą i twórz z nią setki efektownych stylizacji paznokci!

Przekonaliśmy Cię już do folii transferowej? Chcesz i Ty przetestować jej możliwości, tworząc dzięki niej efektowny manicure? Świetnie się składa! W naszym sklepie internetowym z kosmetykami AllePaznokcie znajdziesz tyle różnych folii, że aż trudno byłoby je policzyć! Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach – wszystko po to, żeby łatwo można było znaleźć te idealne, najlepsze!

Sprawdź bogatą ofertę folii transferowych na AllePaznokcie.pl i przekonaj się, że naprawdę warto je mieć w swoim niezbędniku paznokciomaniaczki!

0