Stemple do paznokci – jak i do czego ich używać?

by

Stemple do paznokci to super sposób na efektowny manicure! Jeśli zdecydujesz się na ich użycie, szybko się przekonasz, że pozwalają na naprawdę wiele przy relatywnie niewielkim wysiłku! Jak i do czego ich używać? Sprawdź to poniżej!

Stemple do paznokci – spektakularny gadżet czy zbędny wydatek?

Zacznijmy od tego, że stemple do paznokci są szeroko wykorzystywane do manicure – zarówno przez profesjonalistki, jak i amatorki. Trudno się temu dziwić, skoro – stosunkowo niewielkim kosztem – można dzięki nim uzyskać oryginalny efekt na paznokciach.

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że opanowanie stemplowania nie jest w Twoim zasięgu, koniecznie musisz to wypróbować! Gwarantujemy Ci, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że miło się zaskoczysz i opanujesz tę sztukę szybciej niż Ci się wydaje!

stemple do paznokci

Stemplowanie – lista niezbędnych produktów

Jeżeli chodzi o produkty niezbędne do stemplowania, jest ich dosłownie kilka. Oczywiście, celowo pominęliśmy tu preparaty “podstawowe” do wykonania stylizacji paznokci, takie jak chociażby top, baza czy kolorowy lakier. Skupiliśmy się jedynie na tych produktach, które służą stricte do stemplowania.

Są to, rzecz jasna, przede wszystkim stempel, blaszki do stempli oraz zdrapka, choć nie tylko! Oprócz tego, musisz zaopatrzyć się także w lakier lub żel do stemplowania, naklejki, którymi wyczyścisz stempel, a także zmywacz. Co ciekawe – zamiast lakieru do stemplowania możesz użyć nawet pyłku do paznokci. Uzyskasz wtedy chyba jeszcze bardziej oryginalną, pięknie mieniącą się stylizację.

Wszystkie te produkty możesz kupić pojedynczo albo w zestawie. My jednak w tym przypadku polecamy zaopatrywanie się w poszczególne produkty zgodnie ze swoimi preferencjami. Zdecydowanie lepiej jest wybrać samodzielnie blaszkę z wzorami, które rzeczywiście będziesz chciała mieć na paznokciach. Podobnie jest z rodzajem stempla czy zdrapki.

stemplowanie paznokci hybrydowych

Jak przygotować paznokcie na stemplowanie?

Stemple do paznokci, jak już wspomnieliśmy, są bardzo uniwersalne i dają ogrom możliwości. Są one stosowane zarówno na paznokcie pomalowane lakierem klasycznym, jak i hybrydowym.

Liczba blaszek z wzorami, dostępnych w sklepie internetowym AllePaznokcie, może natomiast przyprawić o zawrót głowy! Jesteś dzięki nim w stanie “wyczarować” na paznokciach niemal wszystko to, co możesz sobie wymarzyć! Oczywiście, o ile proces stemplowania wykonasz we właściwy sposób. Na szczęście, wszystko jest tylko kwestią wyćwiczenia!

Stemple do paznokci – krok po kroku

Mimo że stamping możesz wykonać zarówno na paznokciach pomalowanych lakierem klasycznym, jak i hybrydowym, stylizacja będzie zdecydowanie trwalsza na hybrydach. Dodatkowo, zawsze rekomendujemy używanie specjalnego lakieru/żelu do stemplowania. Dzięki temu uzyskasz maksymalnie trwały i spektakularny manicure ze zdobieniem!

Proces stemplowania

Stemplowanie odbywa się dopiero po wykonaniu manicure (w naszym przypadku – hybrydowego). Co istotne – ten etap stylizacji paznokci kończy się nie na aplikacji topu, a utwardzeniu lakieru. Na top przyjdzie czas nieco później.

Zacznij od nałożenia lakieru do stemplowania na wybrany przez Ciebie wzór na blaszce, pamiętając o tym, by wypełnić go maksymalnie dokładnie. Jeżeli uważasz, że lakieru jest za dużo, usuń jego nadmiar przy pomocy zdrapki. W dalszej kolejności, dokładnie odbij wybrany wzór na stemplu, by następnie przyłożyć go do paznokcia i przenieść wzór jednym ruchem (kierunek ruchu nie ma najmniejszego znaczenia).

Jeżeli nadal wzór nie odbija się poprawnie, spróbuj przyspieszyć tempo pracy. W stemplowaniu trening czyni mistrza.

Dopiero po tym wszystkim nałóż top coat, utwardź go w lampie i przetrzyj cleanerem.

Co, jeśli popełnisz błąd?

Szczególnie, gdy dopiero zaczynasz uczyć się stemplowania, nierzadko bywa tak, że wzór ze stempla nie odbija się na paznokciu tak, jak powinien. W takim przypadku wystarczy użyć bezacetonowy zmywacz i spróbować kolejny raz!

czerwone stemple na paznokciach

Stemple do paznokci – oryginalne zdobienie dla każdej paznokciomaniaczki!

Wszystkie produkty niezbędne do stemplowania kupisz oczywiście w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie! Samych blaszek z wzorami jest tam tak ogromna ilość, że wybór może być niezmiernie trudny. Na szczęście są to produkty w bardzo niskich cenach. Można więc pozwolić sobie na zakup większej ich liczby – do wyboru, do…wzoru!

0