Bloczki polerskie – do czego służą?

by

Niemal w każdym tekście dotyczącym stylizacji paznokci poruszamy temat przygotowania płytek do malowania. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ to głównie od niej zależy trwałość manicure. W zależności od tego, jaką metodę stylizacji paznokci wybierzesz, przygotowanie płytek może wyglądać nieco inaczej. Jedno jest pewne – niezbędne okażą się z pewnością cążki i/lub patyczek do skórek, pilniki i/lub nożyczki oraz bloczek polerski. O ile o nadaniu kształtu paznokciom czy usunięciu skórek się na ogół pamięta, polerowanie płytek to rzadziej wykonywana czynność…

Zastosowanie bloków polerskich

Bloczki polerskie zdecydowanie ułatwiają proces malowania i przedłużają trwałość manicure. Służą one przede wszystkim do wypolerowania i zmatowienia płytek, choć to nie jedyne ich zastosowanie. Oprócz tego, stosuje się je niekiedy do usuwania żelu lub akrylu i modelowania tipsów. Są one bardzo proste w użytkowaniu i nie mają z nimi problemów nawet najbardziej początkujące paznokciomaniaczki.

Jak używać bloku polerskiego?

Oczywiście, zanim nastąpi etap polerowania płytek, wcześniej należy nadać kształt paznokciom oraz odsunąć i/lub usunąć skórki. Co istotne, wiele stylistek rekomenduje, żeby proces polerowania płytek nie odbywał się w trakcie każdego manicure. Wystarczy to robić co 2-3 tygodnie. Dlaczego? Używany zbyt często, bloczek polerski potrafi osłabić paznokieć i przyczynić się do zwiększenia jego łamliwości. Z drugiej strony, stosując go regularnie, płytki wyglądają zdecydowanie lepiej i zdrowiej. Niektóre kobiety kończą proces stylizacji paznokci właśnie na etapie użycia bloku polerskiego, uzyskując efekt pięknie nabłyszczonej płytki.

Rodzaje bloczków polerskich

Kupując bloczek polerski, warto wziąć pod uwagę jego ziarnistość i kolor.

Podział bloczków ze względu na kolor

Wyróżniamy 2 rodzaje bloczków polerskich – białe i niebieskie. Pierwszy typ służy głównie do stylizacji naturalnych płytek – ich matowieniu. Nieco inne zastosowanie mają niebieskie bloczki polerskie. Zdecydowanie bardziej są one przydatne przy stylizacji akrylowej.

Podział bloczków ze względu na ziarnistość

Jeżeli chodzi o ziarnistość bloczków polerskich, istnieje generalna zasada: im więcej ziaren, tym bardziej delikatne bloki. Jeżeli zależy Ci na wykorzystywaniu bloczków do zdejmowania hybryd, wybierz produkt o jak najmniejszej ziarnistości. W przypadku, gdy chcesz jedynie wygładzić swoją płytkę, zdecyduj się na bloczki o ziarnistości powyżej 250. Produkty o granulacji pośredniej (między 100 a 240) znajdują swoje zastosowanie przy stylizacjach żelowych i akrylowych.

Polerka a bloczek polerski – czy to to samo?

Polerka najczęściej swoim wyglądem zdecydowanie przypomina pilnik do paznokci. Może być jedno- lub dwustronna i płaska, o tej samej lub różnych ziarnistościach. Bloczek polerski to jeden z możliwych jej kształtów. Bloki mają trzy lub cztery strony, co daje nieco więcej możliwości.

Bloczek polerski a pilnik – czy to to samo?

Niektóre kobiety mylą bloczki polerskie ze “zwykłymi” pilnikami. Czym się one różnią? Przede wszystkim – zastosowaniem. Bloczki służą, jak już wspomnieliśmy, w głównej mierze do polerowania i wygładzania płytek. Są delikatne i, używane z odpowiednią częstotliwością, nie niszczą paznokci. “Standardowe” pilniki natomiast służą przede wszystkim nadaniu kształtu płytkom. Z tego względu są one bardziej ostre i działają mocniej na paznokcie. Zarówno pilniki, jak i bloczki polerskie łączy jednak to, że oba te produkty są wykorzystywane w trakcie etapu przygotowawczego płytek do malowania. Fachowe stylistki paznokci potrafią posiadać nawet kilkadziesiąt sztuk polerek i pilników o różnej ziarnistości. Im bardziej zaawansowany zabieg, tym więcej produktów niezbędnych do jego wykonania.

Bloczki polerskie – must have każdej paznokciomaniaczki

Bloczek polerski przyda się z pewnością każdej paznokciomaniaczce – niezależnie od stopnia jej zaawansowania. Jest on niezbędny, jeżeli chce się uzyskać trwały i spektakularny manicure. Oprócz walorów estetycznych, płytki stają się dzięki niemu po prostu zdrowsze. Dlaczego? Regularne polerowanie paznokci wpływa na usuwanie bakterii, “utrzymujących” się na płytkach. Biorąc pod uwagę wszechstronność tego niewielkiego (i relatywnie niedrogiego) produktu do stylizacji, nic nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować w jego zakup. Używaj go raz na 2-3 tygodnie, a szybko dostrzeżesz efekt na paznokciach. Piękne, zdrowe płytki to marzenie większości kobiet – z blokiem polerskim jest to zdecydowanie szybsze do zrealizowania.

0