Przedłużanie paznokci bazą kauczukową – jak zrobić?

by

Przedłużanie paznokci bazą kauczukową to jedna z najbardziej skutecznych metod, by móc cieszyć się pięknymi, długimi paznokciami. Produkty, które mają wiele zastosowań, są coraz częściej wybierane przez osoby, które lubią oszczędzać swój czas (i – przy okazji – także pieniądze). Takim preparatem jest właśnie baza kauczukowa. Kobiety kochają ją przede wszystkim za wielofunkcyjność, skuteczność i idealną konsystencję. Zresztą, przekonaj się, że przedłużanie paznokci bazą kauczukową jest do tego naprawdę proste!

jak przedłużyć paznokcie bazą kauczukową

Właściwości bazy kauczukowej

Zacznijmy od tego, jakie właściwości ma baza kauczukowa. Jej funkcją, którą wymienia się najczęściej, jest wzmocnienie kruchych i łamliwych paznokci. Dzięki produktowi nawet najbardziej zniszczone paznokcie staną się piękne i bez nierówności. Jednocześnie – baza kauczukowa bezpośrednio wpływa na trwałość wykonywanego manicure. Jeżeli zależy Ci na tym, by móc cieszyć się stylizacją przez długie tygodnie, powinnaś przemyśleć zakup tego właśnie produktu. Nieco mniej “oczywistą” właściwością bazy kauczukowej jest natomiast właśnie przedłużanie paznokci. Czy wiesz, że dzięki niej można wydłużyć paznokcie szybko i skutecznie? Zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie? Przekonaj się, że przedłużanie paznokci bazą kauczukową nie jest tak trudne, jak można byłoby się tego spodziewać!

przedłużanie paznokci bazą kauczukową

Przedłużanie paznokci bazą kauczukową krok po kroku

Jak wykonać przedłużanie paznokci bazą kauczukową? To naprawdę nie jest takie trudne! Najpierw zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a później weź bazę w dłoń i przetestuj wszystko to samodzielnie!

Przygotowanie paznokci do przedłużania

Początkowy etap manicure jest niezmiernie istotny, jeżeli chce się otrzymać stylizację, która będzie naprawdę trwała i estetyczna. Nie zaskoczymy Cię chyba, jeśli napiszemy, że proces przygotowania paznokci niczym nie różni się od “standardowego” podczas wykonywania stylizacji. W skrócie: spiłuj paznokcie, wypoleruj je bloczkiem oraz odtłuść przy użyciu cleanera. Jeśli chodzi o przygotowanie skórek – absolutnym minimum jest ich odsunięcie, ale jeżeli tylko masz taką ochotę – warto je również wyciąć. W dalszej kolejności zaaplikuj na paznokcie odpowiednio dobrany primer i przygotuj bazę kauczukową do przedłużania paznokci!

Przedłużanie paznokci bazą kauczukową

Pora na kulminacyjny etap manicure – przedłużanie paznokci! Oprócz bazy kauczukowej, musisz się zaopatrzyć również w specjalny szablon. Jest on o tyle istotny, że jego przeznaczeniem jest stworzenie nowej formy paznokcia. Umieszcza się go tuż pod wolnym brzegiem. Niektóre kobiety obawiają się, że nie poradzą sobie z przedłużaniem paznokci, ponieważ cały proces są w stanie wykonać poprawnie jedynie profesjonalistki. My jesteśmy zdania, że kluczem do sukcesu jest w każdym przypadku nabycie wprawy. W końcu trening czyni mistrza (a nawet mistrzynię)!

Aby zagwarantować sobie sukces przy przedłużaniu paznokci, nie można zapomnieć o aplikacji na szablon odpowiednio grubej warstwy bazy kauczukowej. Dzięki temu “trikowi” będziesz w stanie idealnie wyrównać naturalną część paznokcia do tej przedłużanej. Po zakończeniu tej czynności, w dalszej kolejności sprawdź jeszcze krzywą C i – jeśli wszystko będzie bez zarzutu – utwardź paznokcie w lampie. Następnie zdejmij szablon i nałóż drugą warstwę bazy kauczukowej. Czytając ten opis, być może stwierdzisz, że przedłużanie jest bardzo skomplikowane i trwa “wieki”. W rzeczywistości jednak najbardziej doświadczone paznokciomaniaczki potrafią całą stylizację wykonać już w kilkadziesiąt minut. Tak, jak już raz wspomnieliśmy, trening to podstawa!

Nadanie paznokciom idealnego kształtu

Aby efekt przedłużania paznokci był maksymalnie udany, należy jeszcze tylko “skorygować” ich kształt, tak, by być z niego w 100% zadowolonym. Potem masz dwie opcje. Albo malujesz paznokcie tak, jak w przypadku “tradycyjnej” stylizacji hybrydowej, albo pozostawiasz je niepomalowane (chyba że wybierzesz już kolorową bazę i to Ci wystarczy). Chyba nie musimy już pisać o tym, że – jeśli wszystkie czynności zostaną przez Ciebie prawidłowo wykonane – uzyskasz fenomenalny efekt pięknie przedłużonych paznokci…?

przedłużanie paznokci bazą

Baza kauczukowa to doskonały produkt do przedłużania paznokci

Jeśli szukasz najlepszych baz kauczukowych, podpowiadamy: kupisz je – podobnie zresztą jak setki innych produktów do manicure – w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie. Zobacz naszą bogatą ofertę i, przy okazji zakupów, przetestuj również inne fantastyczne kosmetyki. Gwarantujemy, że każdy produkt, który znajdziesz na AllePaznokcie, wyróżnia się wysoką jakością i doskonałą trwałością!

0